бух.проводки НДС

Розділ V ПКУ
Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Buh0420 писав:
16 серпня 2023, 17:32
Так впевнена уточнювала в спеціалістів. Я собі знала, що потрібно почекати 365 і тоді списати, але виявляється не так?
Можете не проводити взагалі отриману) інструкція ж з пдв відмінена в 2019 році.
На 366 день спишете на витрати, тут треба уточнювати чи не через 1095 списується…

Buh0420
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 28 листопада 2021, 18:27
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Buh0420 »

Я з самого початку також думала,що спишу через рік, але мені в одному чаті написали, що потрібно уточнювати 22р. і списати на 949.

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Buh0420 писав:
16 серпня 2023, 19:28
Я з самого початку також думала,що спишу через рік, але мені в одному чаті написали, що потрібно уточнювати 22р. і списати на 949.
Напишу як би я робила в цьому разі.
Опускаю ту інструкцію пдв, що нечинна)
Отримана пн (невірна) дт 6412 - кт 6442.
В цьму періоді операція дт 6443 - кт 6412 (коригування) - бух.довідка
Непідтверджений пдв згідно псбо 10 - поточна дебіторська заборгованість(п.4); списується в дохід після сплину строку позовної давності як безнадійна на 1096 день (п.11)
«Поточна дебіторська заборгованість, щодо якої створення резерву сумнівних боргів не передбачено, у разі визнання її безнадійною списується з балансу з відображенням у складі інших операційних витрат».Дт 949 - кт 6443 - бух.довідка
Якщо не зареєстроввна пн , висить дт 6442. Тут та ж сама історія, тільки проводка 6443 випадає. Дт 949 - кт 6442.
І є ще варіант, що чітко написаний в псбо 9 (п.9), але для торгівлі це не дуже прийнятний варіант, бо збільшить на 20% собівартість товару для продажу. Але, що написано пером - не вирубаєш тупором. І національні стандарти - діючі)

leniko
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 28 серпня 2023, 16:23

Повідомлення leniko »

Добрий день!
підскажіть, будь-ласка, проводки в такій ситуації.
подали на відшкодування ПДВ. відшкодували суму меншу, донарахувавши зобов'язання + штрафи.
по інформації стану розрахунків із бюджетом є переплата, яка зменшилась на суму донарахованих зобов'язань та штрафів. тобто ці суми не перераховувались до бюджету. інспектор теж підтвердив, що можна не оплачувати, так як є достатня переплата.
ця переплата виникла ще в 2021 році по судовому рішенню в нашу користь.
по реєстру транзакцій на електронному рахунку є теж завжди оговорена сума переплати, сальдо Дт 6415.
як відобразити в обліку нараховану суму штрафів, якщо вона не буде оплачуватись з поточного рахунку?

тобто проводка Дт 948 Кт 6415 - не підходить
чи повинна бути ще Дт 6415 Кт ххх ?

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1628
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 817 разів
Подякували: 683 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

leniko писав:
28 серпня 2023, 17:02
Добрий день!
підскажіть, будь-ласка, проводки в такій ситуації.
подали на відшкодування ПДВ. відшкодували суму меншу, донарахувавши зобов'язання + штрафи.
по інформації стану розрахунків із бюджетом є переплата, яка зменшилась на суму донарахованих зобов'язань та штрафів. тобто ці суми не перераховувались до бюджету. інспектор теж підтвердив, що можна не оплачувати, так як є достатня переплата.
ця переплата виникла ще в 2021 році по судовому рішенню в нашу користь.
по реєстру транзакцій на електронному рахунку є теж завжди оговорена сума переплати, сальдо Дт 6415.
як відобразити в обліку нараховану суму штрафів, якщо вона не буде оплачуватись з поточного рахунку?

тобто проводка Дт 948 Кт 6415 - не підходить
чи повинна бути ще Дт 6415 Кт ххх ?
Якщо у вас переплата на бюджетному(не електронному рахунку), то у вас ця ж переплата є і на бух. рахунку ПДВ, наприклад 6415. Просто робите нарахування штрафу і зменшуєте тим самим переплату в бухобліку, так само як вона у вас зменшилась у Розрахунках з бюджетом в Кабінеті
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

leniko
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 28 серпня 2023, 16:23

Повідомлення leniko »

Asia Svetlova писав:
29 серпня 2023, 17:26
leniko писав:
28 серпня 2023, 17:02
Добрий день!
підскажіть, будь-ласка, проводки в такій ситуації.
подали на відшкодування ПДВ. відшкодували суму меншу, донарахувавши зобов'язання + штрафи.
по інформації стану розрахунків із бюджетом є переплата, яка зменшилась на суму донарахованих зобов'язань та штрафів. тобто ці суми не перераховувались до бюджету. інспектор теж підтвердив, що можна не оплачувати, так як є достатня переплата.
ця переплата виникла ще в 2021 році по судовому рішенню в нашу користь.
по реєстру транзакцій на електронному рахунку є теж завжди оговорена сума переплати, сальдо Дт 6415.
як відобразити в обліку нараховану суму штрафів, якщо вона не буде оплачуватись з поточного рахунку?

тобто проводка Дт 948 Кт 6415 - не підходить
чи повинна бути ще Дт 6415 Кт ххх ?
Якщо у вас переплата на бюджетному(не електронному рахунку), то у вас ця ж переплата є і на бух. рахунку ПДВ, наприклад 6415. Просто робите нарахування штрафу і зменшуєте тим самим переплату в бухобліку, так само як вона у вас зменшилась у Розрахунках з бюджетом в Кабінеті
Дякую за відповідь, але справа в тому, що переплата, яка є по інформації стану розрахунків із бюджетом (виникла внаслідок виграшного суду і в обліку не відобразилась), більша на n грн, ніж на електронному рахунку (Дт6415). і ця переплата не поверталася ні на електронний рахунок ні на поточний. вирішили залишити її для несподіваних ситуацій, як ця (нарахований штраф і донараховане зобов,язання по ПДВ). після відображення в електронному кабінеті в розділі стану розрахунків з бюджетом цих списань (передплати вистачило), то назараз передплата стала на х меншою, ніж переплата на електронному рахунку, який ніяким чином ця ситуація не зачіпає. тому я не можу зробити проводку, Дт948 Кт6415, тому що в мене Дт 6415 незмінний, але чи можна при такій проводці відобразити Дт 6415 Кт 715, так як результат виграшного суду не був відображений в обліку, і назараз нарахований штраф списався за рахунок переплати.
і чи вірно донараховані зобов,язання цього року відобразити Дт643 Кт6415, це ж не витрати?

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

Добрий день)) з 2022 року вісять на 6442 рахунку не зареєстровані податкові, фірми вже немає, я можу списати на 949 неодержаний кредит?

SergK
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 19
З нами з: 01 липня 2019, 11:47
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 17 разів

Повідомлення SergK »

@Лиса писав:
24 жовтня 2023, 16:55
Добрий день)) з 2022 року вісять на 6442 рахунку не зареєстровані податкові, фірми вже немає, я можу списати на 949 неодержаний кредит?
хоча Інструкція 141 втратила чинність, іншого, мабуть, і не залишається.
Ось тут
https://gazeta.vobu.ua/archives/12847
трохи люди розписують можливі варіанти. стаття 2021 року, але мало, що змінилось, здається.
Але краще зробити якусь страховку-підтвердження, що фірми не існує (хоча б з сайту Мінюсту).

vitalina5
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 12 липня 2015, 00:44
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення vitalina5 »

Колеги підкажіть. Прийняла під-во, перший раз здаю по ньому фінансову звіність. По Д-т 6412 висить сума 44 тис., реально 6376 грн. Якими проводками мені відкоригувати дану суму. Як каже попередній бухгалтер, неправильніть 6412 тягнеться дуже давно. Як вирішити проблему?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

vitalina5 писав:
24 жовтня 2023, 19:59
Колеги підкажіть. Прийняла під-во, перший раз здаю по ньому фінансову звіність. По Д-т 6412 висить сума 44 тис., реально 6376 грн. Якими проводками мені відкоригувати дану суму. Як каже попередній бухгалтер, неправильніть 6412 тягнеться дуже давно. Як вирішити проблему?
зменшуйте через нерозподілений прибуток.
Згідно з Інструкцією № 291 такі помилки виправляють через рахунок 44 у кореспонденції з рахунками обліку відповідних об'єктів класів 1 — 6. Тобто минулорічну ПДВ-помилку, що вплинула на фінрезультат, виправляємо проводкою (звичайною або сторнуючою): Дт 44 — Кт 643, 641.
А псбо 6 п.4 встановлює, що «Виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).»

Перевірте хоч останні 5 років чи правильно там відображається пдв в проводках. І чи всі пн виписані та як відображені оплати в обліку.

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”