Уточнююча по ПДВ

декларація, уточнення, виправлення помилок
Oska
Гений
Гений
Повідомлень: 471
З нами з: 12 березня 2012, 03:06
Дякував (ла): 171 раз
Подякували: 12 разів

Повідомлення Oska »

Добрий день. Готую уточнюючі по ПДВ (деякі платники ПДВ з квітня місяця стали єдинниками 2%) та не можу зрозуміти чи подавати дод 1 до деларації. Я правильно розумію що у дод 1 маю "мінуснути" підприємства які стали 2% і з плюсом показати "не платник." А сама уточнююча буде нульова?
Деки подавала з дод 1 з не зареєстоварими ПН.

І ще одне запитання. Подала не вірну уточнюючу за березень місяць. Були збільшення ПЗ та не показала ПК. Як виправити помилку? І чи потрібен дод 1?

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Доброго вечора.
У березні згідно поданої деки була велика сума по ПДВ до сплати. Податкові незареєстровані.
Коштів не було і я вкінці червня зняла ті податкові накладні через УР.
На СЕА сума боргу залишилася.
Зараз, коли я подам ще раз УР на збільшення, мені доведеться двічі платити?
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

12062014
Оракул
Оракул
Повідомлень: 258
З нами з: 12 червня 2014, 15:01
Дякував (ла): 93 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення 12062014 »

Доброго дня.
Ще раз прошу допомоги.
Є помилкова податкова, яка не включена в ПЗ в грудні. І є РК до неї, що зареєстровано в лютому і також не включено в декларацію. Внаслідок чого виникло перевищення, що зменшило регліміт.
Хочу подати УРи:
за лютий з РК і зменшенням ПДВ до сплати
за грудень з помилковою ПН із збільшенням ПДВ до сплати і самошрафом 3%.

Але зменшуючий УР сформує переплату по розрахунках з ПДВ і не зменшить зобов'язання до сплати з рахунку ПДВ, а по збільшуючму УРу будуть списувати ПДВ з спецрахунку, незважаючи на переплату. І в разі відсутності коштів на спецрахунку виникне від'ємне значення. Мені раніше тут відповіли, що це порушення і я маю поповнити рахунок щоб списалося донарахування.

Зараз читаю нормативку щодо від'ємного залишку. Знайшла таке роз'янення https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2 ... 18186.html , а саме важлива ця фраза
"Інша річ, чи загрожують платникові будь-які санкції, якщо в поданій ПДВ-декларації заповнений ряд. 18, а на СЕА-рахунку немає грошей, але при цьому значиться переплата на ІКП? Жодних штрафів тут бути не може. Підтверджують це й податківці. Вони зазначають, що за наявності переплати з ПДВ в ІКП ПКУ не передбачає відповідальність за несвоєчасне перерахування/неперерахування коштів із СЕА-рахунку до держбюджету (див. БЗ 101.27).

Проте якщо не використати ПДВ-рахунок, це призведе до того, що (1) не збільшуватиметься регліміт, (2) виникне «заборгованість» за СЕА-рахунком і (3) дані СЕА розходитимуться з ІКП. До того ж у вас буде постійна переплата.
Яким чином залишок з (-) не буде збільшувати регліміт? Якщо у мене по рахунку (-), наступне його поповнення має збільшити регліміт і зменьшити (-) по рахунку?

tat-dema
Мастер
Мастер
Повідомлень: 50
З нами з: 07 липня 2015, 11:40
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 16 разів

Повідомлення tat-dema »

1.Зведена ПН на умовний продаж, яку не відобразили за лютий-травень, як відобразити в уточнюючому розрахунку (чи можно подати уточнення (звітний податковий період -лютий (звітний податковий період який уточнюється)-лютий, чи повинно бути звітний податковий період -липень (звітний податковий період який уточнюється)-лютий ), якщо ми їх реєструємо сьогодні) .
2. як показати в додатку 1 це уточнення?

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1638
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 822 рази
Подякували: 684 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

tat-dema писав:
06 липня 2022, 12:03
1.Зведена ПН на умовний продаж, яку не відобразили за лютий-травень, як відобразити в уточнюючому розрахунку (чи можно подати уточнення (звітний податковий період -лютий (звітний податковий період який уточнюється)-лютий, чи повинно бути звітний податковий період -липень (звітний податковий період який уточнюється)-лютий ), якщо ми їх реєструємо сьогодні) .
2. як показати в додатку 1 це уточнення?
В уточнюючому розрахунку період ставите звітний період- період в якому подаєте уточнення(на даний момент-липень), період який уточнюється-лютий( по ПЗ лютого). Якщо уточнення подається після реєстрації ПН, в додатку 1 вона не відображається
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

Tanyuha999
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 28
З нами з: 15 червня 2022, 08:46
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Tanyuha999 »

Добрий день. Поданий УР до деки за березень зі зменшенням зобов'язань до сплати. Ці зобов'язань наразі не сплачені. Рядок 18.2 УР заповнювався належним чином. В ІКП ці уточнення врахувались і борг до сплати зменшився. На казначейському в Реєстрі транзакцій цих уточнень немає, заборгованість рахує по декларації. Питання: як актуалізувати борг на казначейському рахунку? Чи можливо після 20 числа борг вирівняється? Суми значні і в підприємства нема коштів щоб закидати їх на рахунок, а потім гратися з їх поверненням. Дякую всім хто відгукнеться :stars:

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1638
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 822 рази
Подякували: 684 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

Tanyuha999 писав:
07 липня 2022, 11:31
Добрий день. Поданий УР до деки за березень зі зменшенням зобов'язань до сплати. Ці зобов'язань наразі не сплачені. Рядок 18.2 УР заповнювався належним чином. В ІКП ці уточнення врахувались і борг до сплати зменшився. На казначейському в Реєстрі транзакцій цих уточнень немає, заборгованість рахує по декларації. Питання: як актуалізувати борг на казначейському рахунку? Чи можливо після 20 числа борг вирівняється? Суми значні і в підприємства нема коштів щоб закидати їх на рахунок, а потім гратися з їх поверненням. Дякую всім хто відгукнеться :stars:
В мене теж виникла проблема з такою самою уточненкою, тільки сума ПЗ була сплачена. Подача заяви на повернення на електронний рахунок переплати питання не вирішило в зв'язку з тим, що податкова вважає таке повернення можливим тільки дослівно "після проведення контрольно-перевірочних заходів"(прийшла відмова). УР був поданий в червні, то навіть камералка буде з 20.08 до 20.10 і не зрозуміло чи її буде достатньо і які будуть висновки, враховуючі, що УР зняв ПЗ, які були визначені правильно, тільки для відновлення ліміта. До 25.07 потрібно відновити зняті УРом за квітень ПЗ і, виходить, не зважаючи на переплату в ІКП, потрібно оплатити ПЗ по 2-му УР повторно, а повертати переплату вже після 20.10. Це просто жах і виходу не бачу. :dash: Може, хто стикався, може щось порадити? :help:
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

12062014
Оракул
Оракул
Повідомлень: 258
З нами з: 12 червня 2014, 15:01
Дякував (ла): 93 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення 12062014 »

Tanyuha999 писав:
07 липня 2022, 11:31
Добрий день. Поданий УР до деки за березень зі зменшенням зобов'язань до сплати. Ці зобов'язань наразі не сплачені. Рядок 18.2 УР заповнювався належним чином. В ІКП ці уточнення врахувались і борг до сплати зменшився. На казначейському в Реєстрі транзакцій цих уточнень немає, заборгованість рахує по декларації. Питання: як актуалізувати борг на казначейському рахунку? Чи можливо після 20 числа борг вирівняється? Суми значні і в підприємства нема коштів щоб закидати їх на рахунок, а потім гратися з їх поверненням. Дякую всім хто відгукнеться :stars:
Asia Svetlova писав:
07 липня 2022, 13:30
В мене теж виникла проблема з такою самою уточненкою, тільки сума ПЗ була сплачена. Подача заяви на повернення на електронний рахунок переплати питання не вирішило в зв'язку з тим, що податкова вважає таке повернення можливим тільки дослівно "після проведення контрольно-перевірочних заходів"(прийшла відмова). УР був поданий в червні, то навіть камералка буде з 20.08 до 20.10 і не зрозуміло чи її буде достатньо і які будуть висновки, враховуючі, що УР зняв ПЗ, які були визначені правильно, тільки для відновлення ліміта. До 25.07 потрібно відновити зняті УРом за квітень ПЗ і, виходить, не зважаючи на переплату в ІКП, потрібно оплатити ПЗ по 2-му УР повторно, а повертати переплату вже після 20.10. Це просто жах і виходу не бачу. :dash: Може, хто стикався, може щось порадити? :help:
Я з проблемою УРа б'юсь тут другий місяць.
Справа в тому, що УР на зменшення ПДВ відображається в ІКП, зменьшує добов'язання до сплати і таким чином виникає переплата.
Але в реєстрі транзакцій цей УР ніяк не відображається.
Якщо ви подасте УР на збільшення або декларацію по іншому періоду, то воно вам зарахує до сплати, незалежно від того є перплата по розрахунках з бюджетом по ПДВ чи немає.
Якщо ви не будете поповнювати спецрахунок, що логічно, бо у вас є переплата, то в майбутньому після подання декларації в реєстрі транзакцій у вас залишок буде з (-).
СЕА ПДВ працює так, що зменшення сум до сплати ніяк не відображаються, а на збільшення суми до сплати ставляться на картотеку і виникає (-) який пропаде після поповнення рахунку, бо це поповнення відразу спишеться в бюджет

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1638
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 822 рази
Подякували: 684 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

12062014 писав:
07 липня 2022, 13:53
Я з проблемою УРа б'юсь тут другий місяць.
Справа в тому, що УР на зменшення ПДВ відображається в ІКП, зменьшує добов'язання до сплати і таким чином виникає переплата.
Але в реєстрі транзакцій цей УР ніяк не відображається.
Якщо ви подасте УР на збільшення або декларацію по іншому періоду, то воно вам зарахує до сплати, незалежно від того є перплата по розрахунках з бюджетом по ПДВ чи немає.
Якщо ви не будете поповнювати спецрахунок, що логічно, бо у вас є переплата, то в майбутньому після подання декларації в реєстрі транзакцій у вас залишок буде з (-).
СЕА ПДВ працює так, що зменшення сум до сплати ніяк не відображаються, а на збільшення суми до сплати ставляться на картотеку і виникає (-) який пропаде після поповнення рахунку, бо це поповнення відразу спишеться в бюджет
Так, цілком згодна. Не розумію, чому ДФС не може подавати в казначейство реєстри з урахуванням переплати, що обліковується В ІКП. Журнали радять не сплачувати повторно при подачі УР на збільшення, буцімто за це немає штрафних санкцій, але ж врахування уточнення йде за умови сплати збільшеного ПЗ і штрафних санкцій.
ЗІР: При цьому, відповідно до п. 40 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ штрафні санкції та пеня, передбачені ПКУ, за порушення строків, установлених ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань з ПДВ, не застосовуються за умови наявності у такі строки коштів на рахунках платників у СЕА ПДВ у сумах, достатніх для сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ до бюджету.
Ну, від штрафів, припустимо, зараз є звільнення, а от як бути зі сплатою ПЗ? Чи буде врахована уточненка за умови неперерахування коштів на електронний рахунок?
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

Heilin
ПрофиПрофи
Повідомлень: 31
З нами з: 26 лютого 2014, 11:05
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення Heilin »

Oska писав:
04 липня 2022, 14:12
Добрий день. Готую уточнюючі по ПДВ (деякі платники ПДВ з квітня місяця стали єдинниками 2%) та не можу зрозуміти чи подавати дод 1 до деларації. Я правильно розумію що у дод 1 маю "мінуснути" підприємства які стали 2% і з плюсом показати "не платник." А сама уточнююча буде нульова?
Деки подавала з дод 1 з не зареєстоварими ПН.

І ще одне запитання. Подала не вірну уточнюючу за березень місяць. Були збільшення ПЗ та не показала ПК. Як виправити помилку? І чи потрібен дод 1?
Стосовно Додатку 1 в ЗІР ось що знайшла:
"У таблиці 1.1 додатку 1 до уточнюючого розрахунку не відображаються відомості щодо податкових накладних, які на дату подання декларації були не зареєстровані в ЄРПН та відображені у таблиці 1.1 додатка 1 до податкової декларації з ПДВ, а на дату подання уточнюючого розрахунку вже зареєстровані в ЄРПН. "

Тепер думаю, що ж тоді уточнювати в Декларації, якщо суми ПЗ і ПК незмінні, тільки клієнт перейшов на 2%, і в Деці Д1 ми його показували, а в уточнюючому Д1 вже не треба (якщо, звісно, ПН на неплатника вже зареєстрована)?

Відповісти

Повернутись до “Звітність з ПДВ”