Уточнююча по ПДВ

декларація, уточнення, виправлення помилок
Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

voko писав:
02 серпня 2021, 14:33
УР складаю сьогодні, є питання, прошу допомоги спільноти.

Контрагент склав ПН 07.06.2021 р., а зареєстрував її 02.07.2021 р. Я заґавився і включив її до Декларації з ПДВ за червень, тепер треба виправляти. Декларацію за липень ще не подавав.

За Декларацією і за УР від'ємне значення ПДВ.

Звiтний (податковий) перiод - липень, чи серпень?

Додаток 1, Таблиця 2.1 - вказую ІПН постачальника, обсяг постачання та суму ПДВ цієї ПН з мінусом?

Додаток 2, таблиця 1 - у першому рядку вказую з мінусом загальну суму від'ємного значення, що зазначена була у Декларації за червень, у другому рядку вказую з плюсом загальну суму від'ємного значення уточнену, чи відразу вказати з мінусом суму ПДВ цієї ПН?

Штрафи тут можуть бути, чи як?

Дякую за допомогу.
звітний період УР буде вже серпень. в дод.2 вказуєте період 06.2021 і суму ПН із мінусом, тобто повинен р.21 кол.6 УР=дод.2
Наскільки я знаю, то уточнені показники переносите через УР за липень після здачі декларації. Тобто здаєте декларацію за липень наче нічого не сталося, а потім виправляєте. Може я не права, то нехай колеги поправлять.
Штрафів немає, якщо у вас і у липні мінус буде. Шкода, що в п"ятницю не здали УР, було б менше мороки

Ynita99
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 21 травня 2021, 08:07
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Ynita99 »

Доброго дня! Хочу проконсультуватися, якщо можна. У червні мною була зареєстрована помилкова податкова накладна. Розрахунок корегування я склала в липні із порушенням строків з кодом причини 103. Так як пн помилкова, то ні в декларацію за червень, ні РК в липень я не включала. У липні виникло перевищення. У податковій надали мені 2 варіанти вирішення питання. 1 - скласти УР до червневої декларації, включити туди помилкові накладні і сплатити штраф 3% від суми ПЗ і, очевидно за прострочення із сплати ПЗ за червень. . Або ж надати пояснення в податкову з обороткою по 361 рах і іншими документами , що накладні були помилково складені і чекати аудиту. В мене питання : який варіант краще вибрати. Фінансово краще ? Де буде меньший штраф і менше возні з податківцями ? Дякую.

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

Ynita99 писав:
18 серпня 2021, 14:01
Доброго дня! Хочу проконсультуватися, якщо можна. У червні мною була зареєстрована помилкова податкова накладна. Розрахунок корегування я склала в липні із порушенням строків з кодом причини 103. Так як пн помилкова, то ні в декларацію за червень, ні РК в липень я не включала. У липні виникло перевищення. У податковій надали мені 2 варіанти вирішення питання. 1 - скласти УР до червневої декларації, включити туди помилкові накладні і сплатити штраф 3% від суми ПЗ і, очевидно за прострочення із сплати ПЗ за червень. . Або ж надати пояснення в податкову з обороткою по 361 рах і іншими документами , що накладні були помилково складені і чекати аудиту. В мене питання : який варіант краще вибрати. Фінансово краще ? Де буде меньший штраф і менше возні з податківцями ? Дякую.
Як на мене, то 1-ий варіант, але дивлячись про яку суму ПДВ йде мова...і звідси випливає і сума штрафу...

Ynita99
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 21 травня 2021, 08:07
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Ynita99 »

ANKO писав:
18 серпня 2021, 14:24
Ynita99 писав:
18 серпня 2021, 14:01
Доброго дня! Хочу проконсультуватися, якщо можна. У червні мною була зареєстрована помилкова податкова накладна. Розрахунок корегування я склала в липні із порушенням строків з кодом причини 103. Так як пн помилкова, то ні в декларацію за червень, ні РК в липень я не включала. У липні виникло перевищення. У податковій надали мені 2 варіанти вирішення питання. 1 - скласти УР до червневої декларації, включити туди помилкові накладні і сплатити штраф 3% від суми ПЗ і, очевидно за прострочення із сплати ПЗ за червень. . Або ж надати пояснення в податкову з обороткою по 361 рах і іншими документами , що накладні були помилково складені і чекати аудиту. В мене питання : який варіант краще вибрати. Фінансово краще ? Де буде меньший штраф і менше возні з податківцями ? Дякую.
Як на мене, то 1-ий варіант, але дивлячись про яку суму ПДВ йде мова...і звідси випливає і сума штрафу...
4000 грн.
Не знаю яка буде сума штрафу якщо я подам ур до податкової накладної і за прострочення сплати зобов'язань.

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Зміна ПК, заповнення таблиці 2.1 (якщо ІПН вже відображено в декларації)
на сьогодні знайшла два роз'яснення, які на мою думку суперечать один одному
1.Вісник http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100024 ... zapitannya
В Додатку 1 до декларації в відміткою «уточнюючий» переносяться показники, які ви маєте намір виправити, а саме в першому рядку Таблиці, в якій вносяться виправлення методом «сторно», а саме, вноситься запис зі знаком «-», у другому рядку – вноситься правильний запис.
2 https://ibuhgalter.net/ru/articles/757
якщо помилка вплинула на показники декларації, виправлятися слід так:
якщо потрібно збільшити / зменшити числові дані за рядком, який раніше вже був у додатку, зі знаком «+» або «–» уточнюємо значення цього рядка; - стронувати не потрібно (?)
у кого які думки з цього приводу?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

з УРом на зменшення ПЗ за липень21 я в прольті сьогодні як фанера над Парижем :wacko:
чотри (!) звіти не прийняті з причини того, що додаток1 сформований як Звітний :dash:
не маю уявлення в чому заключається моя помилка... про відповідні позначки в графах пам'ятаю. :? та і пакет формувала як уточнюючий...
Чуйка така, що спишуться грошенята вже сьогодні в бюджет по деклараціі, а на наступний місяць буду відбиватись від інспектора з приводу веееликого мінусу по ПДВ.
До речі, а питання щодо заповнення таблиці 2.1 додатку 1 до УР в мене залишаються сумніви... Податківці підтверджують "строно" неправильних сум і + правильні . А 1с підприємство формує УР на дельту...

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Ну, що ж! :help:
Допомога спільноти потрібна , і дуже!
Моя ситуація. Здалась з декою по ПДВ за липень раніше, задекларувавши всі ПЗ але не дочекавшишь всього зареєстрованого ПК. були причини такого рішення :oops:
Вже 25-го вирішила подати ур, задекларувавши весь ПК.
Нарешті, з шостого! Разу цей ур прийнявся і зобовязання зменшені на 50 тис.грн.
На сьогодні - списуються всі кошти з пдв рахунку по деклараціі(!), висить заборгованість ще в 30 тис. в обліковій картці. По розрахункам в бюджет переплата.
Пошкодувала за свій УР стонадцять разів, краще б залишила на наступний місяць ті ПН
Що зробити?
Чекати виправлень податківців? Але кошти списані на 20 тис більше ніж задекларувала в результаті УРа.
Чи врахується переплата в бюджет на наступний період? Не факт, по деклараціям будуть списувати аж бігом… (?)
Повертати гроші із бюджету листом?
Чи подавати ще один УР придержавши частину ПК на наступний місяць, щоб вийти на суму ПДВ що списана в бюджет?
Ну, блін горєлий, наробила :cry: декларацію подавала щоб не влетіти на адмін за невчасно зданий звіт, в результаті попаду ще й на самоштраф…

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

Nelli-Nelli писав:
26 серпня 2021, 21:30
Ну, що ж! :help:
Допомога спільноти потрібна , і дуже!
Моя ситуація. Здалась з декою по ПДВ за липень раніше, задекларувавши всі ПЗ але не дочекавшишь всього зареєстрованого ПК. були причини такого рішення :oops:
Вже 25-го вирішила подати ур, задекларувавши весь ПК.
Нарешті, з шостого! Разу цей ур прийнявся і зобовязання зменшені на 50 тис.грн.
На сьогодні - списуються всі кошти з пдв рахунку по деклараціі(!), висить заборгованість ще в 30 тис. в обліковій картці. По розрахункам в бюджет переплата.
Пошкодувала за свій УР стонадцять разів, краще б залишила на наступний місяць ті ПН
Що зробити?
Чекати виправлень податківців? Але кошти списані на 20 тис більше ніж задекларувала в результаті УРа.
Чи врахується переплата в бюджет на наступний період? Не факт, по деклараціям будуть списувати аж бігом… (?)
Повертати гроші із бюджету листом?
Чи подавати ще один УР придержавши частину ПК на наступний місяць, щоб вийти на суму ПДВ що списана в бюджет?
Ну, блін горєлий, наробила :cry: декларацію подавала щоб не влетіти на адмін за невчасно зданий звіт, в результаті попаду ще й на самоштраф…
25-го і списали автоматом ПЗ з електронного рахунку. Може якби подали до цієї дати, то їх би зменшили.
Я б дочекалася граничного терміну сплати і якщо не перерахують ПЗ, то поповнювала б електронний рахунок. Повертати кошти з бюджету марудна справа, тому подзвонила б до інспектора, щоб відмінив УР (якщо таке зараз можливе) або подала УР на УР і зняла б ПК.
Ось тут трохи написано про зменшення ПЗ, але все одно я не зрозуміла до кінця їх довбаний алгоритм дій
https://ips.ligazakon.net/document/read ... 2021_04_26

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

В мене прям блокбастер з запутаним початком, кульмінацією і фіналу ще не видно :g_impossible:
Виявляється, що суми по УР на зменшення лягають тільки на бюджетний рахунок, а на ел.рахунок повинна сплачуватись сума по деклараціі (!) і ця сума до списання в бюджет. крапка. А суми по збільшенню ПЗ лягають на ел.рахунок ПДВ.
мій випадок - тільки подавати заявку на повернення коштів з бюджету.
Сподіваюсь, що мій негативний досвід з Уром на зменшення ПЗ пригодиться іншим, щоб не створили своїми руками собі ж любимим проблем :g_crazy:

ValyaBuch
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 01 вересня 2021, 10:07
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ValyaBuch »

Доброго дня! Дуже потрібна допомога. Рідко роблю уточнюючий по ПДВ тому створила собі проблему. Потрібно було зробити уточнення декларації за червень та липень. РК був включений в декларацію за липень,а потрібно було в декларацію за червень. Надсилаю уточнюючий за червень де відображаю показники декларації лише в частині податкових зобовязань(вимикалось світло і сформований не збережений звіт не зберігся) в цей же день, переглянула зданий УР та зрозуміла свою помилку надсилаю іще один УР де не проставляю відмітку про наявність попереднього УР та не перенісши з нього дані. В результаті в електронному кабінеті двічі відмінусувалась сума за червень. Як виправити ситуацію, щоб не зробити ще гірше? Розумію,що зі сторони помилка виглядає дико, сама себе не розумію,але справа зроблена,потрібно виправлять. Сума не значна, але хочу щоб було все вірно. :help:

Відповісти

Повернутись до “Звітність з ПДВ”