Регистрация налоговых накладных в ЕРНН

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
crazy_kitty89
ПрофиПрофи
Повідомлень: 34
З нами з: 19 листопада 2012, 05:27
Дякував (ла): 9 разів

Повідомлення crazy_kitty89 »

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка! Мені постачальник повернув товар, я виписала розархунок коригування, але забула його зареєструвати. Як в такому випадку діяти? Може хто стикався з таким?

tomassa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3941
З нами з: 14 березня 2012, 05:05
Дякував (ла): 1103 рази
Подякували: 2360 разів

Повідомлення tomassa »

crazy_kitty89 писав:Доброго дня! Підскажіть, будь ласка! Мені постачальник повернув товар, я виписала розархунок коригування, але забула його зареєструвати. Як в такому випадку діяти? Може хто стикався з таким?
Вы ничего не перепутали? Может покупатель? Если я права, тогда ничего не делать... ваш покупатель не пострадает... Он должен будет снять свой НК по бух. справке, даже если вы ему РК не предоставите вообще...

crazy_kitty89
ПрофиПрофи
Повідомлень: 34
З нами з: 19 листопада 2012, 05:27
Дякував (ла): 9 разів

Повідомлення crazy_kitty89 »

tomassa писав:
crazy_kitty89 писав:Доброго дня! Підскажіть, будь ласка! Мені постачальник повернув товар, я виписала розархунок коригування, але забула його зареєструвати. Як в такому випадку діяти? Може хто стикався з таким?
Вы ничего не перепутали? Может покупатель? Если я права, тогда ничего не делать... ваш покупатель не пострадает... Он должен будет снять свой НК по бух. справке, даже если вы ему РК не предоставите вообще...

Так дійсно перепутала, мені повернув покупець товар. Розрахунок коригування я йому може дати, але краще хай в себе проводить по бух довідці, а я в себе по РК?

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

crazy_kitty89 писав:
tomassa писав:
crazy_kitty89 писав:Доброго дня! Підскажіть, будь ласка! Мені постачальник повернув товар, я виписала розархунок коригування, але забула його зареєструвати. Як в такому випадку діяти? Може хто стикався з таким?
Вы ничего не перепутали? Может покупатель? Если я права, тогда ничего не делать... ваш покупатель не пострадает... Он должен будет снять свой НК по бух. справке, даже если вы ему РК не предоставите вообще...
Так дійсно перепутала, мені повернув покупець товар. Розрахунок коригування я йому може дати, але краще хай в себе проводить по бух довідці, а я в себе по РК?
http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ques
101.20
Чи має право постачальник - платник ПДВ при зменшенні суми компенсації на його користь зменшити податкові зобов’язання з ПДВ, якщо розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної не зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних?
Коротка:
При зменшенні суми компенсації на користь постачальника - платника ПДВ такий постачальник має право зменшити податкові зобов’язання з ПДВ тільки на підставі виписаного розрахунку коригування до податкової накладної, за умови, що розрахунок коригування, у разі якщо він підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, в ньому зареєстрований.
Повна:
Згідно із п.192.1 ст.192 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку (пп.192.1.1 п.192.1 ст.192 ПКУ).
Відповідно до п.3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, якщо продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що підлягає реєстрації, до Єдиного реєстру податкових накладних в обов’язковому порядку вносяться також відомості, що містяться у такому розрахунку.
У разі коли продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що не підлягає реєстрації, у зв’язку з чим загальна сума податку за операцією з постачання товарів (послуг) досягає обсягу, визначеного п.11 підр.2 р.XX «Перехідні положення» ПКУ, до Єдиного реєстру податкових накладних в обов’язковому порядку вносяться відомості, що містяться у такому розрахунку.
Розрахунок коригування податкової накладної, відомості якої не внесено до Єдиного реєстру податкових накладних, реєструється після реєстрації такої накладної незалежно від дати її складення.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п.201.10 ст.201 ПКУ).
Таким чином, при зменшенні суми компенсації на користь постачальника - платника ПДВ такий постачальник має право зменшити податкові зобов’язання з ПДВ тільки на підставі виписаного розрахунку коригування до податкової накладної, за умови, що розрахунок коригування, у разі якщо він підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, в ньому зареєстрований.


Wika
ПрофиПрофи
Повідомлень: 35
З нами з: 10 червня 2014, 16:01
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Wika »

Добрый день. Подскажите пожалуйста.
Отправили нн на регистрацию, и статус "в дорозі", что делать, если не приходит квитанция?
и если заново отправлять, то пишет, что такая налоговая уже отправлена в ДПС.
Спасибо.

Делина
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 126
З нами з: 05 вересня 2014, 09:53
Дякував (ла): 51 раз
Подякували: 2 рази

Повідомлення Делина »

Подскажите, пожалуйста. Ошибочно зарегистрировала НН от 19.12.2014, а нужно біло от 18.12.2014. Что делать?

Аватар користувача
Тюша
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8701
З нами з: 24 березня 2010, 04:42
Дякував (ла): 2125 разів
Подякували: 5234 рази

Повідомлення Тюша »

Делина писав:Подскажите, пожалуйста. Ошибочно зарегистрировала НН от 19.12.2014, а нужно біло от 18.12.2014. Что делать?
Еще есть время, дайте новый № этой НН и регте от нужного числа, а про старую-забудьте и не включайте в реестр. Эта тема часто обсуждалась, другого выхода нет. Если позонят из ГНИ-скажите-ошибочная.

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Делина писав:Подскажите, пожалуйста. Ошибочно зарегистрировала НН от 19.12.2014, а нужно біло от 18.12.2014. Что делать?
выписать новую с новым номером, покупателю заменить и зарегистрировать. Ошибочную НН в реестре НН не отражать. Если у налоговой будут вопросы о расхождении ЕРНН с реестром НН - написать объяснение об ошибочной регистрации
или
если НН выписана на поставку без оплаты - может есть возможность договориться с покупателем о переносе поставки на 19.12.

ArinaArina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5916
З нами з: 07 лютого 2013, 04:09
Дякував (ла): 7966 разів
Подякували: 5725 разів

Повідомлення ArinaArina »

Wika писав:Добрый день. Подскажите пожалуйста.
Отправили нн на регистрацию, и статус "в дорозі", что делать, если не приходит квитанция?
и если заново отправлять, то пишет, что такая налоговая уже отправлена в ДПС.
Спасибо.
Вы можете отправить запрос в ЕРНН

Татьяна_Принт
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 21 грудня 2014, 12:32
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Татьяна_Принт »

Добрый день. Подскажите кто знает что делать:
Наше предприятие 01.12.14г поменяло юр. адрес. Нашим покупателям мы налоговые накладные выдали и зарегистрировали с новым адресом (от 02.12 и 09.12), а наши поставщики в декабрьских налоговых (от 02.12 и 09.12) указали наш старый адрес и зарегистрировали их. Вина наша, мы не вовремя сообщили им о смене юр. адреса. Что нам теперь делать чтобы у нас не сняли налоговый кредит. Буду очень благодарна любому совету!!!!!!

Закрито

Повернутись до “Податкова накладна”