НН нерезиденту

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
Аватар користувача
Nelka
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 158
З нами з: 27 квітня 2012, 02:16
Звідки: Київ
Дякував (ла): 111 разів
Подякували: 26 разів

Повідомлення Nelka »

Маруся10 писав:датою надходження виручки в іноземній валюті є дата надходження коштів на поточний рахунок резидента, який здійснив експортну операцію.

Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=222800
Спасибо Вам ОГРОМНОЕ!

LiK@
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 04 травня 2016, 11:30
Дякував (ла): 169 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення LiK@ »

Подскажите пожалуйста, ожидаем предоплату от нерезидента за выполненные работы по изготовлению продукции из давальческого сырья. ГТД будут позже. (Раньше отгрузка всегда была первой, поэтому вопрос не возникал). Мои действия: я выписываю 2 НН, 1-я на 35% по поступившей валюте-по курсуНБУ, 65% - продана валюта на следующий день и зашла на РС. НДС по ставке 0%. Не возникнет ли у налоговой вопрос, что товар еще не пересек границу, а я уже определила ставку 0%?

Zolter1984
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 738
З нами з: 21 серпня 2013, 10:15
Дякував (ла): 58 разів
Подякували: 295 разів

Повідомлення Zolter1984 »

LiK@ писав:Подскажите пожалуйста, ожидаем предоплату от нерезидента за выполненные работы по изготовлению продукции из давальческого сырья. ГТД будут позже. (Раньше отгрузка всегда была первой, поэтому вопрос не возникал). Мои действия: я выписываю 2 НН, 1-я на 35% по поступившей валюте-по курсуНБУ, 65% - продана валюта на следующий день и зашла на РС. НДС по ставке 0%. Не возникнет ли у налоговой вопрос, что товар еще не пересек границу, а я уже определила ставку 0%?
Відповідно до п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, у тому числі операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю. Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Статтею 1 Закону України від 23 вересня 1994 року № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами та доповненнями передбачено, що виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках. Пунктом 5.2 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 зі змінами та доповненнями (далі – Інструкція № 492), визначено, що поточний рахунок в іноземній валюті відкривається суб’єкту господарювання, зокрема для зберігання грошей і проведення розрахунків у межах законодавства України в безготівковій та готівковій іноземній валюті, для здійснення поточних операцій, визначених законодавством України. Кошти в іноземній валюті, перераховані з-за кордону нерезидентом, зараховуються на поточні рахунки резидентів – юридичних осіб через розподільчі рахунки (п. 5.3 Інструкції № 492). При цьому, абзацом першим п. 2 постанови Правління Національного банку України від 07 червня 2016 року № 342 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» (далі – Постанова № 342) встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб - підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України. Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з абзацом першим п. 2 Постанови № 342 поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання» (далі – розподільчий рахунок). Виключно на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок уповноважений банк зобов’язаний без доручення клієнта здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті в розмірі 65 відсотків (п. 2 Постанови № 342). Решта надходжень в іноземній валюті (35%) зараховується на поточний валютний рахунок та залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання. Таким чином, датою надходження виручки в іноземній валюті є дата надходження коштів на поточний рахунок резидента. Виходячи з цього, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ при отриманні попередньої (авансової) оплати в іноземній валюті за надані нерезиденту послуги на митній території України є дата надходження коштів на поточний рахунок: в національній валюті, яка надійшла від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України, та в іноземній валюті, перерахованій у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження її на такий рахунок. З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.05). По материалам: ГУ ДФС в Івано-Франківській області

Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=720110

LiK@
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 04 травня 2016, 11:30
Дякував (ла): 169 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення LiK@ »

Zolter1984, эту статью я читала в новостях, поэтому и возник вопрос о том, что я выписываю НН по 1-му событию - предоплате, со ставкой 0% - у меня услуги по переработке давальческого, место поставки -ЗА территорией Украины. но товар еще не пересек границу. Раньше при проверке всегда придирались именно к дате пересечения границы, обьясняли, что пока границу не пересекли - нет основания для 0%. Теперь, т.к. у нас экспортом это не называют, достаточно просто даты оформленной ГТД. Вопрос, на момент предоплаты обоснована ли ставка 0%? Я считаю что да, но как считают налоговики? какое у кого мнение?

Zolter1984
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 738
З нами з: 21 серпня 2013, 10:15
Дякував (ла): 58 разів
Подякували: 295 разів

Повідомлення Zolter1984 »

LiK@ писав:Zolter1984, эту статью я читала в новостях, поэтому и возник вопрос о том, что я выписываю НН по 1-му событию - предоплате, со ставкой 0% - у меня услуги по переработке давальческого, место поставки -ЗА территорией Украины. но товар еще не пересек границу. Раньше при проверке всегда придирались именно к дате пересечения границы, обьясняли, что пока границу не пересекли - нет основания для 0%. Теперь, т.к. у нас экспортом это не называют, достаточно просто даты оформленной ГТД. Вопрос, на момент предоплаты обоснована ли ставка 0%? Я считаю что да, но как считают налоговики? какое у кого мнение?
Я тоже считаю, что да!!!. Тем более, что предоплата вам прошла по международному контракту, в котором указаны все условия.
Так же у вас есть 15 дней, возможно лучше не спешить, а вдруг товар уже пересечет границу в этот срок, тогда уже точно будете знать, что это экспорт.

LiK@
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 04 травня 2016, 11:30
Дякував (ла): 169 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення LiK@ »

Zolter1984, спасибо большое за ответ, а то я перестраховываюсь 150раз)))

VitaVi
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 29 січня 2014, 16:09
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення VitaVi »

Доброго дня всем.
Подскажите, пожалуйста, на кого выписывается НН-экспорт товаров,
если плательщик и грузополучатель разные нерезиденты (страны тоже разные).
Основной контракт на плательщика и после подписано доп.соглашение на изменение грузополучателя.
Заранее благодарю.

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4139
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 668 разів
Подякували: 1954 рази

Повідомлення Маруся10 »

VitaVi писав:Доброго дня всем.
Подскажите, пожалуйста, на кого выписывается НН-экспорт товаров,
если плательщик и грузополучатель разные нерезиденты (страны тоже разные).
Основной контракт на плательщика и после подписано доп.соглашение на изменение грузополучателя.
Заранее благодарю.
на плательщика конечно

Unnak
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 749
З нами з: 10 вересня 2013, 15:27
Дякував (ла): 395 разів
Подякували: 49 разів

Повідомлення Unnak »

Доброго дня, поділіться, будь ласка зразком експортної накладної / п-во на єдиному податку з ПДВ/
і ще питання, експортні ПН теж потрібно реєструвати?

UKKY@i.ua

VitaVi
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 24
З нами з: 29 січня 2014, 16:09
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення VitaVi »

Unnak писав:Доброго дня, поділіться, будь ласка зразком експортної накладної / п-во на єдиному податку з ПДВ/
і ще питання, експортні ПН теж потрібно реєструвати?

UKKY@i.ua
Вы имеете ввиду таможенная деклараци? Тогда Вам
http://sta-sumy.gov.ua/baneryi/mitne-of ... 99720.html
НН на экспортные операции обязательно регистрировать (все НН сейчас регистрируют)))

Відповісти

Повернутись до “Податкова накладна”