Выписка Налоговых накладных

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3606
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1919 разів

Повідомлення cometa »

AV_VISH писав:
05 липня 2022, 17:02
Добрий день!
Підкажіть, що робити.
Ситуація наступна. Є Договір з покупцем (товари, роботи, послуги та програмне забезпечення) по 4 об'єктам.
Виставили 1 рахунок на оплату, покупець попросив розбити окремо по об'єктах, і окремо програмне забезпечення і роботи по ньому. Перевиставили 5 рахунків, але покупець заплатив аванс 50% однією сумою, в призначенні вказав перелік рахунків на оплату.
Ми виписали і зареєстрували 6 податкових до 5 рахунків + пз окремо. ПН і оплата 17.05.22, зареєстровано ПН 14.06.22
Сьогодні покупці проснулись (знаходяться, між іншим, на Західній Україні), і сказали, що ми маємо виписати 1 податкову на суму передплати.
Підкажіть, що робити, чи повинні ми коригувати податкові, зареєстровані 14.06 і реєструвати нову податкову на загальну суму (але, знову ж таки, буде 2 податкових, тому що виписується окрема податкова на програмне забезпечення).
ЗІР 101.16
Питання
Чи має право постачальник - платник ПДВ скласти дві або більше податкових накладних на отримання попередньої оплати однією сумою або у разі одноразової поставки товарів/послуг, необоротних активів покупцю та чи виникає податковий кредит у покупця при складанні таких накладних?
Відповідь
Коротка:
Податкова накладна складається окремо на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Тому складання двох або більше податкових накладних у випадку отримання попередньої оплати товарів/послуг однією сумою або у разі одноразової поставки товарів/послуг не відповідає нормам Податкового кодексу України та не дає можливості ідентифікувати операції.
У разі складання таких податкових накладних постачальником, покупець не має підстав для віднесення зазначених в них сум ПДВ до податкового кредиту, оскільки такі податкові накладні не відповідають первинним документам.

novichok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1861
З нами з: 22 серпня 2012, 07:44
Дякував (ла): 81 раз
Подякували: 890 разів

Повідомлення novichok »

Да, выписка одной НН должна быть типа одна, но можно и побороться за обоснование разных счетов, на крайняк письмо, где покупатели в назначении расписывают сумму оплаты по каждому счету отдельно в общей сумме авансового платежа. "Своих" надо беречь,попо :beer: ртить нервы бухам найдутся всегда

buh_vika
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 858
З нами з: 02 вересня 2010, 01:19
Дякував (ла): 555 разів
Подякували: 30 разів

Повідомлення buh_vika »

Доброго дня. Підкажіть, повернення передплати не платнику? Повернення на другий день від перерахування - треба виписувати НН? Як робити РК на неплатника?

cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3606
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2642 рази
Подякували: 1919 разів

Повідомлення cometa »

novichok писав:
07 липня 2022, 09:47
Да, выписка одной НН должна быть типа одна, но можно и побороться за обоснование разных счетов, на крайняк письмо, где покупатели в назначении расписывают сумму оплаты по каждому счету отдельно в общей сумме авансового платежа. "Своих" надо беречь,попо :beer: ртить нервы бухам найдутся всегда
Я написала мнение налоговой. А по поводу бороться. Вы правы. Всегда надо бороться. НО ...Бороться придется покупателю, ведь это у него будут проблемы с НК. Не люблю такие ситуации. Проблема на ровном месте. Лично я согласна с вами, что нужно выписывать несколько НН, ведь в платежке указаны все счета. по которым сделана предоплата. Но всегда выписываю в такой ситуации одну НН. Не хочу, чтобы мой покупатель тратил время на "борьбу" с нашими фискалами.

Аватар користувача
Андрій61
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1885
З нами з: 24 липня 2017, 15:44
Дякував (ла): 342 рази
Подякували: 887 разів

Повідомлення Андрій61 »

cometa писав:
07 липня 2022, 19:33
........ Не хочу, чтобы мой покупатель тратил время на "борьбу" с нашими фискалами.
Покупатель ВСЕГДА прав !
Иначе он сможет сменить поставщика..........
There are no "state money", there are only taxpayer money.
Margaret Thatcher.
Не буває ніяких "державних грошей", бувають лиш гроші платників податків.
Маргарет Тетчер.

Аnetti
Мастер
Мастер
Повідомлень: 58
З нами з: 25 травня 2020, 14:59
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 10 разів

Повідомлення Аnetti »

buh_vika писав:
07 липня 2022, 11:29
Доброго дня. Підкажіть, повернення передплати не платнику? Повернення на другий день від перерахування - треба виписувати НН? Як робити РК на неплатника?
Так, РК на неплатника, тільки вгорі зліва, підлягає реєстрації постачальником Х треба поставити. Тобто ви реєструєте РК, не покупець.

В мене теж була така ситуація, то деякі бухг-ти писали, що можна не виписувати.
Але податківці роз'яснюють, що треба виписувати ПН, а потім РК.
Я виписала ПН та РК.

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4143
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 669 разів
Подякували: 1954 рази

Повідомлення Маруся10 »

Добрый день, кто выписывает НН на нерезидента с ИНН 30000..., у меня стало требовать код нерезидента, никак не найду что это, если кто знает напишите, спасибо

ОленаОлега
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 06 червня 2022, 23:56
Дякував (ла): 22 рази

Повідомлення ОленаОлега »

Доброго дня! Підкажіть, якщо покупець кинув попередню оплату "від балди" а не по рахунку я ж можу в податковій накладній проставити 7 знаків після коми у кількісному показнику (тони) щоб вийти на правильну суму? Їх же кількість не регламентована?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

ОленаОлега писав:
28 липня 2022, 17:44
Доброго дня! Підкажіть, якщо покупець кинув попередню оплату "від балди" а не по рахунку я ж можу в податковій накладній проставити 7 знаків після коми у кількісному показнику (тони) щоб вийти на правильну суму? Їх же кількість не регламентована?
Так, можете

ОленаОлега
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 06 червня 2022, 23:56
Дякував (ла): 22 рази

Повідомлення ОленаОлега »

Nelli-Nelli писав:
28 липня 2022, 18:36
ОленаОлега писав:
28 липня 2022, 17:44
Доброго дня! Підкажіть, якщо покупець кинув попередню оплату "від балди" а не по рахунку я ж можу в податковій накладній проставити 7 знаків після коми у кількісному показнику (тони) щоб вийти на правильну суму? Їх же кількість не регламентована?
Так, можете
Дякую! Я перепровіряльник 100-го левела

Відповісти

Повернутись до “Податкова накладна”