В каком периоде НН включать в декларацию?

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
sofiya
Гений
Гений
Повідомлень: 307
З нами з: 04 лютого 2011, 07:06
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення sofiya »


Если я (покупатель) оплачиваю поставщику за товар, например, 25 января. Налоговую он выписывает 25-м числом, а регистрирует в реестре, скажем, 10 февраля. Я НК имею в январе или в феврале? И как в реестре и в 5-м додатке эту НН показывать?

Если есть, где об этом почитать, скиньте ссылочку, пжста.

Наташа_75
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 869
З нами з: 28 листопада 2011, 04:26
Дякував (ла): 73 рази
Подякували: 80 разів

Повідомлення Наташа_75 »

включать в январе. Потому и сделали 20 дней. На семенаре так сказали и у налоговиков спрашивали- подтвердили.

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2170 разів
Подякували: 4361 раз

Повідомлення Бюгюльмэ »

Они уже передумали?
Наташа 75, скажите, когда Вы были на семинаре.

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2170 разів
Подякували: 4361 раз

Повідомлення Бюгюльмэ »

Наташа ушла, а вопрос остался.
НН, подлежащие регистрации в ЕРНН, могут быть включены покупателем в НК только после регистрации в ЕРНН, т.е. январская НН, зарегиная в феврале, должна быть включена покупателем в НК в феврале. Может, я то-то пропустила и всё уже не так?

aniri
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2232
З нами з: 21 квітня 2011, 01:26
Дякував (ла): 401 раз
Подякували: 1233 рази

Повідомлення aniri »

Бюгюльмэ писав:Наташа ушла, а вопрос остался.
НН, подлежащие регистрации в ЕРНН, могут быть включены покупателем в НК только после регистрации в ЕРНН, т.е. январская НН, зарегиная в феврале, должна быть включена покупателем в НК в феврале. Может, я то-то пропустила и всё уже не так?
я тоже так думаю, если она по факту зарегина в феврале.
не сдавать до 20 декларацию за январь, ожидая когда именно в феврале мне зарегистрируют НН тоже не логично. думаю я должна иметь право включать НН по факту, есть же дата выписки НН и дата получения в реестре.

Yla
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 727
З нами з: 31 серпня 2011, 02:18
Дякував (ла): 86 разів
Подякували: 71 раз

Повідомлення Yla »

Бюгюльмэ писав:Наташа ушла, а вопрос остался.
НН, подлежащие регистрации в ЕРНН, могут быть включены покупателем в НК только после регистрации в ЕРНН, т.е. январская НН, зарегиная в феврале, должна быть включена покупателем в НК в феврале. Может, я то-то пропустила и всё уже не так?
согласна, налоговая может говорить что угодно, а в Накае №1379 п.6,3 четко написали - не дає права на віднесення до податкового кредиту відсутність реєстрації в ЄДРПН.
то-есть вкл. в реестр НН в феврале и в деку за февраль

na-ta
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 126
З нами з: 03 липня 2011, 11:15
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення na-ta »

Виходячи із суті отриманого листа вважаємо, що Ваше запитання стосується наступного, а саме:
Яким чином в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та в податковій звітності з ПДВ відображається податкова накладна, яка отримана платником податку після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у періоді, наступному за періодом її виписки? ( номер категорії 130, підкатегорія 130.23)
Уніфікована відповідь з Єдиної бази податкових знань:
Відповідно до п.201.10 ст.201 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Відповідно до пп.9.2 п.9 Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 №1002, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 р. за №1402/18697, отримані податкові накладні, відображаються у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних датою отримання зазначених документів.
Отже, податкова накладна, що отримана платником податку після її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у періоді, наступному за періодом виписки, відображається у розділі IІ реєстру виданих та отриманих податкових накладних на дату її отримання. Податковий кредит, сформований на підставі такої податкової накладної, декларується у рядку 10.1 податкової декларації з ПДВ та відповідно розшифровується у розділі II додатка 5 «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» до податкової декларації з ПДВ із зазначенням періоду виписки..

Якщо, виходячи з отриманої відповіді, у Вас виникли додаткові запитання, рекомендуємо зателефонувати до Інформаційно-довідкового департаменту
державної податкової служби.

Завжди раді допомогти.

Інформаційно-довідковий департамент
державної податкової служби
_____________________________________________________
Відповідь з єдиної бази податкових знань - дата отримання не може бути раніше дати реєстрації в ЄРПН - отже.......відсрочка ПК на один місяць

Irina-3011
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 877
З нами з: 21 липня 2011, 13:46
Дякував (ла): 270 разів
Подякували: 437 разів

Повідомлення Irina-3011 »

Yla писав:
Бюгюльмэ писав:Наташа ушла, а вопрос остался.
НН, подлежащие регистрации в ЕРНН, могут быть включены покупателем в НК только после регистрации в ЕРНН, т.е. январская НН, зарегиная в феврале, должна быть включена покупателем в НК в феврале. Может, я то-то пропустила и всё уже не так?
согласна, налоговая может говорить что угодно, а в Накае №1379 п.6,3 четко написали - не дає права на віднесення до податкового кредиту відсутність реєстрації в ЄДРПН.
то-есть вкл. в реестр НН в феврале и в деку за февраль
Я представляю какая начнется путаница-февраль на январь, март на февраль - черт ногу сломит!!!

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2170 разів
Подякували: 4361 раз

Повідомлення Бюгюльмэ »

Irina-3011 писав:
Я представляю какая начнется путаница-февраль на январь, март на февраль - черт ногу сломит!!!
Чёрт без ноги останется, а мы без налогового кредита. Зато и мы и налоговая приобретем головную боль.

sofiya
Гений
Гений
Повідомлень: 307
З нами з: 04 лютого 2011, 07:06
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення sofiya »

na-ta писав:Виходячи із суті отриманого листа .......

Отже, податкова накладна, що отримана платником податку після її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у періоді, наступному за періодом виписки, відображається у розділі IІ реєстру виданих та отриманих податкових накладних на дату її отримання. Податковий кредит, сформований на підставі такої податкової накладної, декларується у рядку 10.1 податкової декларації з ПДВ та відповідно розшифровується у розділі II додатка 5 «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» до податкової декларації з ПДВ із зазначенням періоду виписки..
_____________________________________________________
Відповідь з єдиної бази податкових знань - дата отримання не може бути раніше дати реєстрації в ЄРПН - отже.......відсрочка ПК на один місяць

na-ta, спасибо за исчерпывающий ответ #curtsey#

Відповісти

Повернутись до “Податкова накладна”