"Опоздавшие" Налоговые накладные

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
Светик
Гуру
Гуру
Повідомлень: 72
З нами з: 22 липня 2009, 04:31

Повідомлення Светик »

Включите в стр.16 декларации и заполните додаток 1

Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11443 рази
Подякували: 8955 разів

Повідомлення Любослава »

Светик писав:Включите в стр.16 декларации и заполните додаток 1
Нет, не нужно дезинформировать людей, додаток 1 теперь заполняется строго по определенным операциям - посмотрите в декларации. Опоздавшие НН нельзя включать в додаток 1.

Єдина база податкових знань.
# 2755 Який порядок відображення в податковій декларації з ПДВ податкових накладних, що надійшли із запізненням в інших податкових періодах?

# Коротка відповідь : Податкові накладні, отримані платником ПДВ протягом 365 календарних днів з дати їх виписки, у періодах, наступних за періодами їх виписки, відображаються у розділі IІ реєстру виданих та отриманих податкових накладних на дату їх отримання. Податковий кредит, сформований на підставі таких податкових накладних, розшифровується у розділі II додатка 5 "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" до податкової декларації з ПДВ із зазначенням періоду виписки податкових накладних і відповідно декларується у рядку 10.1 податкової декларації з ПДВ.

# Повна відповідь : Згідно з п.201.6 ст.201 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Відповідно до п.198.6 ст.198 р. ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з п.201.11 ст.201 цього Кодексу). У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної. Згідно з п.198.2 ст.198 р.V ПКУ датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною. Відповідно до пп.9.2 п.9 п.2 Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1002 отримані податкові накладні, відображаються у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних датою отримання зазначених документів. Отже, податкові накладні, отримані платником ПДВ протягом 365 календарних днів з дати їх виписки у періодах, наступних за періодами їх виписки, відображаються у розділі IІ реєстру виданих та отриманих податкових накладних на дату їх отримання. Податковий кредит, сформований на підставі таких податкових накладних, розшифровується у розділі II додатка 5 "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" до податкової декларації з ПДВ із зазначенням періоду виписки податкових накладних і відповідно декларується у рядку 10.1 податкової декларації з ПДВ.

Katerinap_ko
Оракул
Оракул
Повідомлень: 293
З нами з: 27 вересня 2010, 01:56
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 49 разів

Повідомлення Katerinap_ko »

Светик писав:Включите в стр.16 декларации и заполните додаток 1
Нельзя так делать! Прочитайте статьи кодекса на которые ссылается 16-я строка. там только корректировки!
Если составляется уточняющий расчет, то 5 додаток идет отдельно к нему уточняющий. в 5 додаток текущей декларации из уточненки подтягивать нельзя. (так сказали в налоговой Днепра.

Светик
Гуру
Гуру
Повідомлень: 72
З нами з: 22 липня 2009, 04:31

Повідомлення Светик »

Сори Elisa, хорошо что поправили, а то я уже собралась идти в налоговую с додатком 1 по опоздавшим накладным. Я так понимаю что дод.1 заполняется если выписана корректировка?

Светик
Гуру
Гуру
Повідомлень: 72
З нами з: 22 липня 2009, 04:31

Повідомлення Светик »

Пришла с налоговой - инспектор настаивал на том, что бы я включила суммы по опоздавшим накл. в додаток 1, пришлось спорить, на что мне сказали под вашу ответственность. У каждой налоговой свои требования.

Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11443 рази
Подякували: 8955 разів

Повідомлення Любослава »

Светик писав:Пришла с налоговой - инспектор настаивал на том, что бы я включила суммы по опоздавшим накл. в додаток 1, пришлось спорить, на что мне сказали под вашу ответственность. У каждой налоговой свои требования.
Я распечатала разъяснение с сайта ГНАУ "Єдина база податкових знань" и с ним ходила сдавать, но ничего даже не спросили.

Константа
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 16 лютого 2011, 02:57

Повідомлення Константа »

Katerinap_ko писав:все зависит от инспекции. если есть конверт с описью, который подтверждает то, что налоговую получили позже - это не проблема, а вот если у меня нет конверта, то некоторые налоговые не принимают и безполезно им что-то доказывать. по крайней мере такая ситуация в Днепропетровске.
я как бы из той же местности =p~
В АНД приняли в строке 10.1 без конвертов и реестров.

а кста, народ, если проводите корректировочную (опоздавшую) на возврат товара через дод 1 не нужно рисовать звитный податковый период за кот. виправл. помилки


меня,этта , сперва нагнули, всмысле, заставили рисовать дату корректировки, сегодня позвонила инспектор, сказала,что уже новые веяния и это уже делать не нужно

](*,)

Klim1510
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 805
З нами з: 11 лютого 2010, 02:07
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 36 разів

Повідомлення Klim1510 »

Честно говоря, не понимаю в чем вопрос. Каждый месяц отражаю прошломесячные НН по МТС. В марте новая Дека. Ну и что. Она также формирует НК в 10,1 с учетом запоздавших. В приложении 5 пишет в гр.3 месяц выписки НН, а реестре указывает дату выписки НН. Так объясните в чем вопрос? Почему прошлый месяц? Да потому,что я не хочу в толпе сдавать отчеты, когда я могу это сделать без очереди. Это мелочные суммы, о которых мы почти все здесь говорим, налоговой они не интересны. У кого обороты огромные, такими вопросами не переймаються.

Константа
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 16 лютого 2011, 02:57

Повідомлення Константа »

вопрос в том, что вне зависимости от оборотов в нашем городе до апреля 2011 запоздавшие накладные проводились через додаток 1 , да еще и самостоятельно вызнаной ошибкой...
по другому декларации просто не принимались...

еще раз, обороты тут ни про чем вообще

Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11443 рази
Подякували: 8955 разів

Повідомлення Любослава »

Константа писав:вопрос в том, что вне зависимости от оборотов в нашем городе до апреля 2011 запоздавшие накладные проводились через додаток 1 , да еще и самостоятельно вызнаной ошибкой...
по другому декларации просто не принимались...

еще раз, обороты тут ни про чем вообще
Не повезло вам. Киев пока принимает по 10.1 без проблем.

Відповісти

Повернутись до “Податкова накладна”