Несколько поставок в день по одному договору. Сколько налоговых накладных?!

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
Natysik83
Гуру
Гуру
Повідомлень: 81
З нами з: 10 вересня 2011, 09:21
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Natysik83 »

В один день було декілька поставок товару за одним договором. Постачальник на кожну видаткову накладну виписав податкову накладну на суму поставки товару.

Відповідно до п. 201.7 статті 201 ПКУ податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Чи має право постачальник згідно п. 201.7 статті 201 ПКУ виписати декілька податкових накладних на кожну поставку товару на протязі одного дня?

Дякую.



Згідно із п.201.6 ст.201 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова накладна
є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Відповідно до п.201.4 ст.201 р. V ПКУ податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг. Крім того, п.6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.10 №969, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 р. за №1401/18696 (далі – Порядок №969), визначено, що оригінал податкової накладної надається покупцю (отримувачу) товарів/послуг на його вимогу. Копія податкової накладної залишається у продавця товарів/послуг як звітний розрахунковий податковий документ і зберігається в порядку та протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податку. Враховуючи те, що податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом та з урахуванням визначення, наданого у п.2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 №88, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.06.95 за №168/704, із змінами та доповненнями (далі - Положення №88), податкова накладна відноситься до категорії первинних документів. Згідно із п.187.1 ст.187 р.V ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Враховуючи викладене, з метою визначення порядку виписки податкових накладних продавцем, у разі якщо протягом дня в межах однієї цивільно-правової угоди декілька раз здійснюються зарахування попередньої оплати від покупця (відвантаження товарів/надання послуг покупцю), необхідно ознайомитись з положеннями договору, в якому вказано суть договірних відносин між таким продавцем та покупцем, а тому для отримання податкової консультації платнику податку необхідно звернутися до органів ДПС за місцем реєстрації з додатковим наданням копій відповідних документів.

Это ответ налоговой консультации.

Закрито

Повернутись до “Податкова накладна”