О регистрации плательщиком НДС

реєстрація, анулювання
Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

Marlboro писав:ИМХО, должны - так как положение о 1 млн. вступило в силу с 01.01.15 и может быть применено к отношениям, которые сложились после этой даты.
Я бы на Вашем месте зарегился плательщиком и сразу же отказался (в нынешних реалиях это можно сделать, наверное, в промежутке в несколько дней). Ну это чтобы наверняка не попасть - могу предположить, что в инспекции на Вас могут посмотреть "телячими очима".

А сейчас можно соскочить с регистрации, если зарегистрирован меньше, чем 12 месяцев назад? Норму о том, что раз зарегился, то год должен быть плательщиком - отменили?

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

Вероніка писав:
Marlboro писав:ИМХО, должны - так как положение о 1 млн. вступило в силу с 01.01.15 и может быть применено к отношениям, которые сложились после этой даты.
Я бы на Вашем месте зарегился плательщиком и сразу же отказался (в нынешних реалиях это можно сделать, наверное, в промежутке в несколько дней). Ну это чтобы наверняка не попасть - могу предположить, что в инспекции на Вас могут посмотреть "телячими очима".

А сейчас можно соскочить с регистрации, если зарегистрирован меньше, чем 12 месяцев назад? Норму о том, что раз зарегился, то год должен быть плательщиком - отменили?
та не, вроде. Вдруг увидите, свистите)))
Положение ж о регистрации не поменяли, пока.

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

Вика23 писав:Спасибо огроменное! Я таки склоняюсь, что нужно было подавать(((
О штрафах: я подаю заявление и плачу НДС с 01 января (сама начислила) и штраф 25% от суммы. ДА?
Я так поняла, Вы должны были подать заявление до 10.01.15? А платить Вы должны с периода за январь. Я что-то не так поняла или откуда тогда штраф?

И ещё:
ЕБНЗ, вопрос 101.01.02

Коротка та повна відповіді ідентичні:
Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань, пов’язаних з обов’язковою реєстрацією осіб як платників податку на додану вартість, затвердженою наказом ДПС України від 06.07.2012 №588, визначено, що особа, яка не зареєстрована як платник податку на додану вартість, не має права подавати податкові декларації з податку на додану вартість, але може самостійно сплатити обраховану суму податку на додану вартість. При цьому штрафи за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість до такої особи не застосовуються.

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »


101.01.05


Які можуть бути підстави для анулювання реєстрації платником ПДВ?

Коротка та повна відповіді ідентичні
Відповідно до п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо:
а) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 цього Кодексу, за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених цим розділом;


Анулювання реєстрації здійснюється на дату:
- подання заяви платником податку або прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації;
- зазначену в судовому рішенні;
- припинення дії договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції або закінчення строку, на який утворено особу, зареєстровану як платник податку;
- що передує дню втрати особою статусу платника податку на додану вартість.
При цьому датою анулювання реєстрації платника податку визначається дата, що настала раніше.
Контролюючий орган анулює реєстрацію особи як платника податку, що подав заяву про анулювання реєстрації, якщо встановить, що він відповідає вимогам п.184.1 ст.184 ПКУ.
У разі відсутності законних підстав для анулювання реєстрації контролюючий орган протягом 10 календарних днів після надходження заяви платника податку про анулювання реєстрації подає такому платникові податку вмотивовану письмову відмову в анулюванні реєстрації з поясненнями із зазначеного питання (пп.184.2-184.4 ст.184 ПКУ).
Про анулювання реєстрації платника податку контролюючий орган зобов’язаний письмово повідомити особу протягом трьох робочих днів після дня анулювання такої реєстрації (п.184.10 ст.184 ПКУ).

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

Вероніка писав:
Вика23 писав:Спасибо огроменное! Я таки склоняюсь, что нужно было подавать(((
О штрафах: я подаю заявление и плачу НДС с 01 января (сама начислила) и штраф 25% от суммы. ДА?
Я так поняла, Вы должны были подать заявление до 10.01.15? А платить Вы должны с периода за январь. Я что-то не так поняла или откуда тогда штраф?

И ещё:
ЕБНЗ, вопрос 101.01.02

Коротка та повна відповіді ідентичні:
Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань, пов’язаних з обов’язковою реєстрацією осіб як платників податку на додану вартість, затвердженою наказом ДПС України від 06.07.2012 №588, визначено, що особа, яка не зареєстрована як платник податку на додану вартість, не має права подавати податкові декларації з податку на додану вартість, але може самостійно сплатити обраховану суму податку на додану вартість. При цьому штрафи за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість до такої особи не застосовуються.
да, заявление до 10.01. И они же при обязательной регистрации сразу регистрируют. Заявление не подали вовремя, значит с 01 января до даты подачи начислить НДС и штраф 25%. Мне кажется, я правильно мыслю #hunter#

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Вика23 писав:да, заявление до 10.01. И они же при обязательной регистрации сразу регистрируют. Заявление не подали вовремя, значит с 01 января до даты подачи начислить НДС и штраф 25%. Мне кажется, я правильно мыслю #hunter#
Этот вопрос спорный, по закону получается что да, с 01 января. ОДНАКО, из ОНК, которая упомянута выше:
Запитання 1. З якої дати в особи, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку на додану вартість, але не подала у встановлені Кодексом терміни Заяву, виникає обов'язок щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість?

Відповідь
Обов'язок щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість у такої особи виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання Заяви, тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто загального обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 300 тис. гривень.
При цьому, якщо останній день строку подання Заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, то такий обов’язок виникає з другого за вихідним, святковим або неробочим робочого дня (пункт 183.6 статті 183 Розділу V Кодексу).
по ОНК, так как 10 января попало на субботу, то заявление нужно было подать до 12 января, стало быть, налог надо начислять с 13 января.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Вероніка писав:
Marlboro писав:ИМХО, должны - так как положение о 1 млн. вступило в силу с 01.01.15 и может быть применено к отношениям, которые сложились после этой даты.
Я бы на Вашем месте зарегился плательщиком и сразу же отказался (в нынешних реалиях это можно сделать, наверное, в промежутке в несколько дней). Ну это чтобы наверняка не попасть - могу предположить, что в инспекции на Вас могут посмотреть "телячими очима".

А сейчас можно соскочить с регистрации, если зарегистрирован меньше, чем 12 месяцев назад? Норму о том, что раз зарегился, то год должен быть плательщиком - отменили?
Ага, точно, соскочить сразу же не получится #swoon#

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Marlboro писав:
Любознательная писав:подсчет ведется по результатам последних 12 КАЛЕНДАРНЫХ месяцев
И закон тоже применяется который был во время этих 12 месяцев. А Вы собираетесь применить закон, который действует с 2015 к отношениям 2014 года.

Я бы советовал ознакомится с судебной практикой по аналогичным в плане регулирования и "переходности" делам.
Да, я помню "эпопеи" с этими 12 месяцами. Если мне память не изменяет, то то ли в ПРИКІНЦЕВІ, то ли в ПЕРЕХІДНІ положення вносились изменения о том, что кое-что надо считать именно с операций, которые начались после 01.01.2011 года.
Но я о другом...
Дело в том, что, в рассматриваемом нами примере, на предприятие 31.12 2014 года еще не стало распространяться СТАРОЕ правило о 300 тыс.грн. (оно бы заработало для него на следующий день), поэтому и на более поздний период это правило на это предприятие распространить НЕЛЬЗЯ!
А если пойти по пути, что все считается с 01.01.2015, то и подавно тому предприятию НЕ НАДО регистрироваться плательщиком НДС.
Поэтому мой вывод остается в любом случае в силе - регистрироваться плательщиком НДС ему не надо.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Любознательная писав: на предприятие 31.12 2014 года еще не стало распространяться СТАРОЕ правило о 300 тыс.грн. (оно бы заработало для него на следующий день)

Не совсем так, согласно этой норме:
183.2. У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу.

Из-за формулировки "в якому" обязательство зарегистрироваться плательщиком наступает не "за результатами мисяца", а ПОСРЕДИНЕ месяца. Если у предприятия с января по ноябрь было 299тыс.грн. и 01 декабря будет поставка на 1001 гривну, то обязательство зарегистрироваться плательщиком возникает 01 декабря. А исполнить это обязательство плательщик должен до 10 числа следующего месяца.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Marlboro писав:
Любознательная писав: на предприятие 31.12 2014 года еще не стало распространяться СТАРОЕ правило о 300 тыс.грн. (оно бы заработало для него на следующий день)

Не совсем так, согласно этой норме:
183.2. У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу.

Из-за формулировки "в якому" обязательство зарегистрироваться плательщиком наступает не "за результатами мисяца", а ПОСРЕДИНЕ месяца. Если у предприятия с января по ноябрь было 299тыс.грн. и 01 декабря будет поставка на 1001 гривну, то обязательство зарегистрироваться плательщиком возникает 01 декабря. А исполнить это обязательство плательщик должен до 10 числа следующего месяца.

Остаюсь при своем мнении:

181.1. У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Для примера, приведенного Вами на счет 1 декабря 2014 года, в декабре еще может быть ВОЗВРАТ, поэтому только после 31.12.2014 можно делать ВЫВОД о том - получилось больше 300 тыс.грн. или меньше.

Відповісти

Повернутись до “Свідоцтво платника ПДВ”