Добрый день всем добрым людям.
Подскажите пожалуйста : ищу ставку налога по надрам с 01.04.14 и ставку налога на пресные воды с этого же периода.
Почитала Изменения к НКУ от 27.03.14 №1166 и честно говоря не поняла . У меня на предприятии есть оформленная скважина (Спецводокористування), вода используется только для тех нужд( чаек попить и т.д) и до этого момента (01.04.14) у нас была ставка налога на воду 45.99 и на надра 8.95. В изменения говорится что объектом обложения есть" Об’єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства." Но у нас предприятие совсем не гірничого підприємства.
Если кто-чего понял больше - очень буду рада за ответ
Добрый день! Вот я задавала такой вопрос в журнал: У нашому господарстві є свердловина глибиною більше 20 м, тобто ми являємость платниками з плати за користування надрами. Як правильно заповнити розрахунок з плати за користування надрами за 2 квартал 2014р. Який розрахунок потрібно заповнювати і що потрібно ставити в стр.6.3.1 якщо потрібно заповнювати додаток №2? Будемо дуже вдячні за відповідь. Дякуємо.
10 липня 2014 / 17:58
Добрий день!
Ваше запитання знаходиться на розгляді у спеціаліста, але потребує більше часу. Відповідь буде надано в найближчий час.
Дякуємо за розуміння!
17 липня 2014 / 10:32
Добрий день!
На Ваше питання щодо плати за користування надрами відповідаємо таке.
1 квітня 2014 р. до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) було внесено низку змін Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VII. Серед іншого, замість абсолютних ставок плати за користування надрами за видобування низки видів корисних копалин (зокрема, підземних вод) було введено відносні ставки у відсотках від вартості товарної продукції гірничого підприємства (пп. 263.9.1 ПКУ).
Таким чином, під час нарахування плати за користування надрами для видобування підземних вод за 2 квартал 2014 р. слід заповнити Розрахунок податкового зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин (у частині корисних копалин, для яких затверджено ставки у відносних показниках) за формою додатка 2 до Податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин, затвердженого наказом Мінфіну України від 17.09.2012 р. № 1000. При цьому для обчислення розміру плати за користування надрами потрібно обчислити вартість одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (див. формулу у п. 263.7 ПКУ).
Що стосується рядка 6.3.1 зазначеного Розрахунку (за формою з Додатка 2), то, на нашу думку, його не слід заповнювати. Пояснимо: відповідний показник граничної (мінімальної) ставки до 01.04.2014 р. дійсно було зафіксовано у колонці 5 таблиці пп. 263.9.1 ПКУ. Однак актуальний перелік ставок плати за користування надрами (див. пп. 263.9.1 ПКУ) взагалі не містить подібного показника, а також графи 5 у таблиці. Втім, допускаємо, що контролери можуть мати інші пропозиції щодо заповнення цього рядка.
На жаль, мусимо констатувати, що форму розрахунку ще не приведено у відповідність до оновленого порядку обчислення плати за користування надрами для видобування підземних вод. Також відзначимо, що зараз відсутні актуальні поради контролерів щодо заповнення звітності з плати за користування надрами для видобування корисних копалин (зокрема, підземних вод) за 2 квартал 2014 р., для яких змінився вид ставок з абсолютних на відносні. Тому радимо звернутися до контролерів за письмовою податковою консультацією відповідно до ст. 52 ПКУ.
примерно так мне ответила инспектор налоговой - типа читайте новый закон и сами считайте. Но фишка в том , что я не добываю пресную воду как товар чтобы потом реализовывать. Я даже не уверена, что запрос согл ст 52 НКУ к контролеру чего- нибудь прояснит.
garry785 писав:примерно так мне ответила инспектор налоговой - типа читайте новый закон и сами считайте. Но фишка в том , что я не добываю пресную воду как товар чтобы потом реализовывать. Я даже не уверена, что запрос согл ст 52 НКУ к контролеру чего- нибудь прояснит.
garry785 писав:примерно так мне ответила инспектор налоговой - типа читайте новый закон и сами считайте. Но фишка в том , что я не добываю пресную воду как товар чтобы потом реализовывать. Я даже не уверена, что запрос согл ст 52 НКУ к контролеру чего- нибудь прояснит.
а наш инспектор самая умная - она в квартальные отчеты ходит в отпуск #g_blum#
Добрий вечір! Справа в тому, що наше підприємство надає послуги з водопостачання в сільській місцевості. І на днях податкова прислала вимогу сплатити за користування надрами. Чи правомірні дії податкової?
petruk писав:Добрий вечір! Справа в тому, що наше підприємство надає послуги з водопостачання в сільській місцевості. І на днях податкова прислала вимогу сплатити за користування надрами. Чи правомірні дії податкової?
Третий день уже идут квитанции и сданном водосборе. Причём и из налоговой по основному месту регистрации (отправила туда автоматически, хотя название написано совершенно другой налоговой)и из налоговой, где находится объект. Уже по 3 вторых квитанции поприходило. Есть сомнения в реальности происходящего. Чтобы потом обе налоговые не ждали от меня денег, причём по всем трём заквитанцированным отчётам.
В налоговую по основному месту регистрации решила написать письмо, что отчёт такой-то был сдан ошибочно. А вот что сделать с правильным отчётом: сравнивать номера квитанций или наседать на неизвестного мне инспектора?
Вероніка писав:Третий день уже идут квитанции и сданном водосборе. Причём и из налоговой по основному месту регистрации (отправила туда автоматически, хотя название написано совершенно другой налоговой)и из налоговой, где находится объект. Уже по 3 вторых квитанции поприходило. Есть сомнения в реальности происходящего. Чтобы потом обе налоговые не ждали от меня денег, причём по всем трём заквитанцированным отчётам.
В налоговую по основному месту регистрации решила написать письмо, что отчёт такой-то был сдан ошибочно. А вот что сделать с правильным отчётом: сравнивать номера квитанций или наседать на неизвестного мне инспектора?
По основному месту надо обязательно письмо, что ошибочно подано, иначе проведут и потребуют денег. А там посмотрите- если идёт одна и таже квитанция, то Бог с ними.