Плата за недра при добыче полезных ископаемых

Розділ IX ПКУ
Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Уважаемые коллеги !

Недра - один из наиболее существеных типов капитала.

Однако, я что-то не нашел соответствующую тему.

Собственно хочу выложить информацию об объекте налогообложения при добыче второго, после глин, по частоте использования вида добытых полезных ископаемых - щебня из горных пород.

Давеча в руки попал такой вот комментарий #rtfm#
ДПС 14.01.2013 №397/6/15-2116 писав:
Державна податкова служба України на звернення ПАТ < … > про надання податкової консультації стосовно визначення об’єкту оподаткування з плати за користування надрами для видобування корисних копалин, керуючись норами ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Об’єкт оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин у пп. 263.2.1 п. 263.2 ст. 263 розд. ХІ „Плата за користування надрами” Кодексу визначено як „є обсяг видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини (мінеральної сировини)”.
Згідно з пп. 14.1.128 п. 14.1 ст. 14 розд. І „Загальні положення” Кодексу„обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) – обсяг товарної продукції гірничодобувного підприємства, що відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 „Запаси” обліковується гірничодобувним підприємством як запаси – активи, вартість яких може бути достовірно визначена, для яких існує імовірність отримання їх власником – суб’єктом господарювання економічної вигоди, пов’язаної з їх використанням”. При цьому в пп. 14.1.112 п. 14.1 ст. 14 розд. І Кодексу мінеральною сировиною визнана „товарна продукція гірничодобувного підприємства, що є результатом його господарської діяльності з видобутку корисних копалин, у тому числі шляхом виконання господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною, і за якісними характеристиками відповідає вимогам установлених законодавством стандартів”.
Зокрема, у пункті 4.3 пункту 4 Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ будівельного й облицювального каменю, затвердженої наказом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Міністерстві екології та природних ресурсів України від 16.12.2002 № 199, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 30.01.2003 за № 78/7399, під час геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин родовищ вивержених, метаморфічних і осадових порід, що надються у користування, одним із основних видів товарної продукції гірничодобувного підприємства, що провадить господарську діяльність з видобування на родовищах каменю будівельного та облицювального, вважається щебінь для будівельних робіт – згідно з ДСТУ Б В.2.7-75-98 „Щебінь та гравій щільні природні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та робіт”. Разом з тим, вибір раціональної системи розробки родовища природного каменю проводять на підставі техніко-економічного аналізу варіантів систем розробки й технологічних схем переробки сировини, що може включати, у тому числі й виробництво гранітної піщано-щебеневої суміші, гранітної крихти та полімінеральних пісків, вимоги до якості яких регулюються відповідними технічними актами.
Таким чином, ДПС України підтверджує, що такі зазначені у листі ПАТ < … > види товарної продукції гірничодобувного підприємства, як гранітний щебінь (по-фракційно), гранітна крихта (по-фракційно) та полімінеральні піски (по-фракційно), що взяті на облік у відповідності до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 „Запаси”, є складовою об’єкту оподаткування з плати за користування надрами для видобування корисних копалин.


Заступник Голови......................................................А.П. Ігнатов
Надеюсь, что эта информация кому-либо будет полезной

С уважением

lutovina
ПрофиПрофи
Повідомлень: 41
З нами з: 03 квітня 2011, 10:17
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення lutovina »

Спасибо, мы продали в 4кв только отходы камнепиления, плату за недра не платим?

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Уважаемая коллега, lutovina !
lutovina писав:Спасибо, мы продали в 4кв только отходы камнепиления, плату
за недра не платим?
Откровенно говоря в Вашем сообщении смущает лишь глагол "продали".

Ни в Кодексе, ни в приведенном сообщении, возникновение налоговых обязательств никак не увязывается с условием "продали".

Таким образом, подтвердить Ваше утверджение "плату за недра не платим?" не представляется возможным - отсутствует необходимая информаци #dntknw# .

С уважением #hi#

lutovina
ПрофиПрофи
Повідомлень: 41
З нами з: 03 квітня 2011, 10:17
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення lutovina »

Ну да откровенно если, то я недра не считаю, гл.бух парится, интересно просто стало, мы добываем камень, остаются отходы камнепиления,а в 4кв камень не добывали, а продали только отходы камнеп. от прошлого добытого камня. ну вот как то так, извините, если коряво пишу, не совсем в теме, пытаюсь вникнуть.

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Уважаемая коллега, lutovina !
lutovina писав:Ну да откровенно если, то я недра не считаю, гл.бух парится, интересно просто стало, мы добываем камень, остаются отходы камнепиления,а в 4кв камень не добывали, а продали только отходы камнеп. от прошлого добытого камня. ну вот как то так, извините, если коряво пишу, не совсем в теме, пытаюсь вникнуть.
Исходя из указанного Вами местоположения "Евпатория" можно предположить, что разрабатываемое Вами месторождение - месторождение известняков пильных или известняков мраморизованных декоративных.

В этой связи плата за недра может уплачиваться за, как минимум, три объекта налогообложения #g_dance# .

Первый, и он же основной вид - блоки известняка пильного или блоки известняка мраморизованного декоративного.

Второй - побочный продукт пиления блоков #impossibl , широко известный как известковая "мука-труха". Однако, при рациональном отношении и соответствующей несложной подготовке, может быть идентифицирован как:
- сырье цементное,
- сырье для производства известки,
- сырье агрорудное для раскисления грунтов
или еще что либо этого же типа.

Третий - побочный продукт пиления блоков #impossibl , известный как "бой" блоков.
Этот, последний, может, в зависимости от прочностных свойств, использован аналогично предыдущему типу или же использован в качестве легкого наполнителя бетонов, который в основном известен как щебень

С уважением #hi#

P.S. Оно-то можно было бы и не признавать второй и третий типы объектов таковыми, но тогда будет формироваться объект для экологического налога.
При этом, как только "отходы" станут вторичным минеральным сырьем и, в таком виде проследуют в учете, согласно абзаца второго 263.6.7 Кодекса сразу же засветятся как объект по плате за недра.
Удачи #drinks#

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Уважаемые коллеги !

Поскольку число недропользователей нерудных полезных ископаемых в сотни раз превышает добывающих руды, то вот такое письмо может быть полезным в жизни:#rtfm#
ДПС 21.01.2013 №982/5/15-2116 писав:
[left]Про визначення об’єкта оподаткування
платою за користування надрами
для видобування корисних копалин

[/left]Державна податкова служба України на запит < … > товариства < … > (далі – Товариство) від < … > (далі – Запит) про визначення об’єкту оподаткування платою за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Плата) керуючись норами ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Товариство, провадить господарську діяльність з видобування вапнякових порід на < … > родовищах, які в державному балансі родовищ корисних копалин обліковано в якості запасів флюсових вапняків та доломітів. Товариство перебуває на податковому обліку як платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Плата).
У Запиті Товариство повідомило про те, що здійснює облік:
„видобутої сировини (вапняк флюсовий, доломіт) – всього видобуто сировини з надр (вивезено з кар’єру – маркшейдерський звіт);
видобутих корисних копалин (вапняк флюсовий, доломіт) – всього видобуто сировини з надр (вивезено з кар’єру), але без врахування порожніх порід, які розубожують корисні копалини (звіт геолога, форма 5 ГР),
погашених запасів корисних копалин (вапняк флюсовий, доломіт) – який включає видобуті корисні копалини та експлуатаційні втрати корисних копалин, які супроводжують їх видобуток”.
Вказані у Запиті Товариства облікові операції передбачені Положенням про порядок списання запасів корисних копалин з обліку гірничодобувного підприємства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 58, для цілей зняття з обліку („погашення”) використаного користувачем надр обсягу запасів корисних копалин наданого у користування об’єкту ділянки надр, як сировинного ресурсу, що забезпечує отримання доходу гірничодобувним підприємством від господарської діяльності. Остання, зокрема, в пп. 14.1.37 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначена як „господарська діяльність гірничодобувного підприємства з видобування корисних копалин для цілей розділу XI цього Кодексу – діяльність гірничодобувного підприємства, яка охоплює процеси добування та первинної переробки корисних копалин”, де відповідно до пп. 14.1.51 Кодексу „добування корисних копалин – сукупність технологічних операцій з вилучення, у тому числі з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі тимчасове зберігання, на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини”, а – пп. 14.1.150 Кодексу „первинна переробка (збагачення) мінеральної сировини як вид господарської діяльності гірничодобувного підприємства включає сукупність операцій збирання, дроблення або мелення, сушку, класифікацію (сортування), брикетування, агломерацію …”. Наведені терміни узгоджуються з термінологічними визначеннями Класифікатора корисних копалин ДК 008:2007, затвердженого наказом Держспоживстандарту України 12.12.2007 № 357, що призначений для обліку природних ресурсів, а також як базової основи під час розробляння користувачами інших класифікаторів корисних копалин багатоцільової призначеності, де термін корисні копалини визначено, у тому числі як „гірські породи та мінерали, використання яких зумовлюють фізико-механічні (твердість, міцність, жаротривкість тощо) та фізико-хімічні (адсорбційність, радіоадсорбційність, фільтрувальність, радіаційнозахисність) властивості в природному стані або після певного технологічного переробляння”.
Пунктом 77 Закону України від 24.05.2012 № 4834-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм” для всіх видів корисних копалин, що видобуваються в Україні, у пп. 263.9.1 Кодексу встановлено абсолютні або відносні ставки Плати за обсяги видобутої корисної копалини (мінеральної сировини). Порядок визначення останніх встановлено у пп. 14.1.128 Кодексу як „обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) – обсяг товарної продукції гірничодобувного підприємства, що відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 „Запаси” обліковується гірничодобувним підприємством як запаси – активи, вартість яких може бути достовірно визначена, для яких існує імовірність отримання їх власником – суб’єктом господарювання економічної вигоди, пов’язаної з їх використанням, та які складаються з: сировини, призначеної для обслуговування виробництва, у тому числі шляхом виконання господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною, та адміністративних потреб; готової продукції, що виготовлена на гірничодобувному підприємстві, у тому числі шляхом виконання господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною, призначена для продажу і відповідає технічним та якісним характеристикам, передбаченим договором або іншим нормативно-правовим актом”. При цьому, для визначеного пп. „в” пп. 263.2.2 Кодексу виду об’єкту оподаткування – „обсяг погашених запасів корисних копалин” не визначено жодного виду корисних копалин.
З огляду на викладене, а також приймаючи до уваги види видобутих корисних копалин (мінеральної сировини), що публічно (www…..com.ua) декларуються Товариством, об’єктом оподаткування Платою слід вважати:
1) продукцію, що облікується на рахунку 26:
а) вапняк флюсовий (ТУ У 14.1-…3) марок:
– F-… – для доменного виробництва;
– G-… – для сталеплавильного виробництва;
– H-… – для феросплавного виробництва;
– V-… – для виробництва технологічного вапна в цементній та інших галузях;
– U – для виробництва вапна в цукровій промисловості;
– J-… – для доменного виробництва;
– Z-… – для доменного виробництва;
б) доломіт сирий металургійний (ГСТУ 332-14-006-97) марок: D-…;
в) доломіт флюсовий (ТУ У 14.1-…7) марок: M-…;
г) доломіт малозалізистий (ТУ У 14.1-…5) марок: N-…;
д) флюс доломітовий озалізнений (ТУ У 14.1-…5) марок:
– О… – для конвертерного виробництва;
– L… – для доменного виробництва;
– R…, P;
е) щебінь та (або) пісок для дорожнього будівництва (ТУ У В.2.7-14.1-…8) відповідних груп фракцій;
є) камінь вапняковий для цукрової промисловості (ДСТУ 1451-96) по-фракційно;
2) сировину для виробництва, що облікується на рахунку 23:
а) сировина для виробництва вапна негашеного комового (ТУ У 26.5-…1) по-фракційно;
б) сировина для виробництва доломітової муки відпаленої (напів- або м’яковідпаленої (ТУ У 14.1-…4) по-фракційно;
в) сировина для виробництва доломіту відпаленого металургійного (ГСТУ 322-14-005-97) за марками.
Наведений перелік об’єктів оподаткування – видів видобутих корисних копалин з <…> родовищ вапнякових порід не є вичерпним, і зазначає принципи ідентифікації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) з урахуванням норм абзацу другого пп. 263.6.7 п. 263.6 ст. 263 розд. ХІ Кодексу.

Заступник Голови......................................................А.П. Ігнатов
С уважением #blush#

Відповісти

Повернутись до “Рентна плата”