Податок на землю і оренда землі

Розділ XII ПКУ
karmen2011
Гений
Гений
Повідомлень: 492
З нами з: 28 листопада 2011, 07:20
Дякував (ла): 676 разів
Подякували: 178 разів

Повідомлення karmen2011 »

ЛН писав:Уважаемые коллеги, кто сталкивался с подобной ситуацией,прошу поделиться опытом:наше предприятие-плательщик единого налога с единственным видом деятельности-сдачей в аренду собственного помещения.На протяжении многих лет мы платили земельный налог,как того требовала налоговая. После нескольких недавних судебных решений и неоднократных запросов в налоговую нам дали ответ,что мы, как упрощенцы, при сдаче в аренду собственного помещения можем не платить налог на землю. Меня,как бухгалтера,теперь волнует вопрос:не обяжут ли нас платить за аренду земли,что как я догадываюсь значительно дороже? Договора аренды нет! Права собственности на землю под этим помещением тоже нет.Наше нежилое помещение находится в многоэтажном здании . Арендная плата платится с момента заключения Договора.Можно ли его не заключать?
Прочитала Ваше сообщение ситуация аналогичная .тут же перезвонила инспектору -точка зрения моей налоговой не поменялась ПЛАТИТЬ за арендаторов. Немного выше по ветке Яков давал очень хорошие консультации.
Понимаете в ЗИРе они эти консультации меняют как им вздумается .а изменения в закон не внесли.
Поэтому каждый решает сам .кто молча платит .кто не платит и откладывает деньги на адвоката .а кто рассчитывает -а вдруг пронесет.
Если даже налоговая не придет к единому мнению Вам сказали не платить мне только что -платить.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

ЛН писав:Наше нежилое помещение находится в многоэтажном здании.
А сама будівля житлова чи нежитлова?

ЛН
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 16 лютого 2015, 16:50
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ЛН »

Перший поверх нежитлової будівлі...

ЛН
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 16 лютого 2015, 16:50
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ЛН »

Marlboro писав:
ЛН писав:Наше нежилое помещение находится в многоэтажном здании.
А сама будівля житлова чи нежитлова?
Перший поверх нежитлової будівлі...

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

ЛН писав:
Marlboro писав:
ЛН писав:Наше нежилое помещение находится в многоэтажном здании.
А сама будівля житлова чи нежитлова?
Перший поверх нежитлової будівлі...
Тоді "по дефолту" укладати договір оренди Ви повинні. Але примусово заставити платити оренду Вас податкова не зможе, так як без договору - немає оренди.
З податком на землю тут все більш-менш зрозуміло - платити не треба (зараз навіть податкова вже до цього схилятись почала).

Але є інша небезпека - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42665509

ЛН
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 16 лютого 2015, 16:50
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ЛН »

karmen2011 писав:
ЛН писав:Уважаемые коллеги, кто сталкивался с подобной ситуацией,прошу поделиться опытом:наше предприятие-плательщик единого налога с единственным видом деятельности-сдачей в аренду собственного помещения.На протяжении многих лет мы платили земельный налог,как того требовала налоговая. После нескольких недавних судебных решений и неоднократных запросов в налоговую нам дали ответ,что мы, как упрощенцы, при сдаче в аренду собственного помещения можем не платить налог на землю. Меня,как бухгалтера,теперь волнует вопрос:не обяжут ли нас платить за аренду земли,что как я догадываюсь значительно дороже? Договора аренды нет! Права собственности на землю под этим помещением тоже нет.Наше нежилое помещение находится в многоэтажном здании . Арендная плата платится с момента заключения Договора.Можно ли его не заключать?
Прочитала Ваше сообщение ситуация аналогичная .тут же перезвонила инспектору -точка зрения моей налоговой не поменялась ПЛАТИТЬ за арендаторов. Немного выше по ветке Яков давал очень хорошие консультации.
Понимаете в ЗИРе они эти консультации меняют как им вздумается .а изменения в закон не внесли.
Поэтому каждый решает сам .кто молча платит .кто не платит и откладывает деньги на адвоката .а кто рассчитывает -а вдруг пронесет.
Если даже налоговая не придет к единому мнению Вам сказали не платить мне только что -платить.
Перший поверх нежитлової будівлі...

Юрик@
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 22 квітня 2016, 10:20
Дякував (ла): 7 разів

Повідомлення Юрик@ »

Добрий день! Підскажіть, ФОП єдиного податку 3-тя група, заключили договір оренди землі з місцевою радою, я правильно розумію, тепер ми являємось платниками оренди землі. Коли ми являлись платниками земельного податку, то мали право не платити земельний податок, правильно?

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Юрик@ писав:Добрий день! Підскажіть, ФОП єдиного податку 3-тя група, заключили договір оренди землі з місцевою радою, я правильно розумію, тепер ми являємось платниками оренди землі. Коли ми являлись платниками земельного податку, то мали право не платити земельний податок, правильно?
так, ви платники оренди землі.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Naz_A
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 20 травня 2016, 10:58
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Naz_A »

Добрый день!
Подскажите пожалуйста в следующей ситуации.
Приобрели землю N -количество гектаров земли для сельхозхозяйствования (назначение земель - сельхоз), на данный момент земли будут пустовать, не чем засаживаться не будут, возможно небольшая часть земель - ближе к осени и будет задействованная. Пока земли не будут использованы под хоздеятельность нам нужно уплачивать земельный налог или мы поподаем под ст.283.1.2 "Не уплачивается налог за земли сельскохозяйственных угодий, которые находятся во временной консервации или в стадии сельскохозяйственного освоения".

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Уважаемый коллега, Naz_A
Naz_A писав:Добрый день!
Подскажите пожалуйста в следующей ситуации.
Приобрели землю N -количество гектаров земли для сельхозхозяйствования (назначение земель - сельхоз), на данный момент земли будут пустовать, не чем засаживаться не будут, возможно небольшая часть земель - ближе к осени и будет задействованная. Пока земли не будут использованы под хоздеятельность нам нужно уплачивать земельный налог или мы поподаем под ст.283.1.2 "Не уплачивается налог за земли сельскохозяйственных угодий, которые находятся во временной консервации или в стадии сельскохозяйственного освоения".

для того, чтобы применить ному пп.283.1.2 Вам необходимо будет убедительно подтвердить применимость к Вашим участкам норм Земельного кодекса
Земельный кодекс писав:Глава 28 Консервація земель

Стаття 171. Деградовані і малопродуктивні землі

1. До деградованих земель відносяться:

а) земельні ділянки, поверхня яких порушена внаслідок землетрусу, зсувів, карстоутворення, повеней, добування корисних копалин тощо;

б) земельні ділянки з еродованими, перезволоженими, з підвищеною кислотністю або засоленістю, забрудненими хімічними речовинами ґрунтами та інші.

2. До малопродуктивних земель відносяться сільськогосподарські угіддя, ґрунти яких характеризуються негативними природними властивостями, низькою родючістю, а їх господарське використання за призначенням є економічно неефективним.

Стаття 172. Консервація деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель

1. Консервації підлягають деградовані і малопродуктивні землі, господарське використання яких є екологічно небезпечним та економічно неефективним. Консервації підлягають також техногенно забруднені земельні ділянки, на яких неможливо одержати екологічно чисту продукцію, а перебування людей на цих земельних ділянках є небезпечним для їх здоров'я.

2. Консервація земель здійснюється шляхом припинення їх господарського використання на визначений термін та залуження або заліснення.

3. Консервація земель здійснюється за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на підставі договорів з власниками земельних ділянок.

4. Порядок консервації земель встановлюється законодавством України.
из того, что Вы сообщили, вряд ли можно ожидать правомерность применения освобождения от налогообложения #wall#


С уважением #hi#

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”