Податок на землю і оренда землі

Розділ XII ПКУ
@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

KF-audit писав:
24 лютого 2023, 13:22
А ми спробуємо посперечатись, бо чого це ми за війну між ДПС та урядом маємо відповідати. Що це за свавілля.
ми теж))

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

КамЛ писав:
24 лютого 2023, 13:51
@Лиса писав:
24 лютого 2023, 13:48

доказувала мені, що це якщо немає можливості, всі подають уточнюючу і нараховують самоштраф 3%, а якщо вони прийдуть буде більше
Понятно, это ее такая "хотелка". Сами почитайте этот пункт в НКУ: там все четко написано. А по поводу тех, у кого не было возможности - там совсем другой абзац и другая история. Хотя что удивляться: стране не хватает "грошей", аппетиты с учетом роста цен увеличиваются.

Однозначно, Вам нужен юрист. Хороший юрист разнесет их в пух и прах в этом случае.
я навіть не хотіла з нею сперечатися, вона каже, що прочитайте роз'яснення ДПС від 14.02.23р, а я стою на своєму, що мені роз'яснення ДПС які постійно міняються, якось не сильно цікаві, я опираюсь на ПКУ і не моя провина, КМУ не затвердив перелік.
Юрист є, інспектор теж цим поцікавилась, чи це моя ідея так було зробити :D
Востаннє редагувалось 27 лютого 2023, 08:42 користувачем @Лиса, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

iren9319 писав:
21 лютого 2023, 10:24
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо земельні ділянки (землі комунальної власності та перебувають на праві постійного користування) віднесені до територій активних бойових дій 24.02.22 по 03.04.2022р., то сплачувати за 2023 р. потрібно плату за землю? Дякую.
віднесені до територій активних бойових дій 24.02.22 по 03.04.2022р
- остаётся вопрос, - КЕМ отнесены :oops:

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

@Лиса писав:
24 лютого 2023, 13:55
KF-audit писав:
24 лютого 2023, 13:22
А ми спробуємо посперечатись, бо чого це ми за війну між ДПС та урядом маємо відповідати. Що це за свавілля.
ми теж))
чого це ми за війну між ДПС та урядом маємо відповідати
- всякие фантазии видел, но за війну між ДПС та урядом - это точно маразм, как вы себе представляете такую ВОЙНУ :evil:

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

@Лиса писав:
24 лютого 2023, 14:02
КамЛ писав:
24 лютого 2023, 13:51
@Лиса писав:
24 лютого 2023, 13:48

доказувала мені, що це якщо немає можливості, всі подають уточнюючу і нараховують самоштраф 3%, а якщо вони прийдуть буде більше
Понятно, это ее такая "хотелка". Сами почитайте этот пункт в НКУ: там все четко написано. А по поводу тех, у кого не было возможности - там совсем другой абзац и другая история. Хотя что удивляться: стране не хватает "грошей", аппетиты с учетом роста цен увеличиваются.

Однозначно, Вам нужен юрист. Хороший юрист разнесет их в пух и прах в этом случае.
я навіть не хотіла з нею сперечатися, вона каже, що прочитайте роз'яснення ДПС від 14.02.23р, а я стою на своєму, що мені роз'яснення ДПС які постійно міняються, якось не сильно цікаві, я опираюсь на ПКУ і не моя провина, КМУ не затвердив перелік.
Юрист є, вона теж цим поцікавилась, чи це моя ідея так було зробити :D
Юрист є, вона теж цим поцікавилась, чи це моя ідея так було зробити
- похоже у вас лишние деньши и ЮРИСТу это - ПОНРАВИЛОСЬ,

вам почитать, там ведь не разъяснение ДПС, а указание органа, который через министра руководит ДПС и ФОРМИРУЕТ налоговую политику, а ДПС - лишь исполняет :oops:

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

В этом году проводим переоценку НГО земельного участка, находящегося в постоянном использовании. У меня вопрос по декларации: мне следует пересчитать налог на землю за весь 2023 год или начиная с месяца получения новой оценки? Или, может, уже считать новую НГО со следующего года?

Шеймус
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 199
З нами з: 13 лютого 2019, 17:55
Подякували: 94 рази

Повідомлення Шеймус »

КамЛ писав:
29 березня 2023, 15:53
В этом году проводим переоценку НГО земельного участка, находящегося в постоянном использовании. У меня вопрос по декларации: мне следует пересчитать налог на землю за весь 2023 год или начиная с месяца получения новой оценки? Или, может, уже считать новую НГО со следующего года?
п.286.2 Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
п.286.4 другий абзац
У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни

Irisik
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 18
З нами з: 23 січня 2019, 23:55
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Irisik »

Добрий день!
Підкажіть колеги. Вже після подачі декларації по земельному податку ми виявили, що минулого року був перерахунок НГО землі. НГО зменшилась у 2 рази, відповідно і податок має бути менший. Що нам робити? Можна подати уточнюючу декларацію?

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Irisik писав:
21 квітня 2023, 11:47
Добрий день!
Підкажіть колеги. Вже після подачі декларації по земельному податку ми виявили, що минулого року був перерахунок НГО землі. НГО зменшилась у 2 рази, відповідно і податок має бути менший. Що нам робити? Можна подати уточнюючу декларацію?
что вы подразумеваете по фразой "минулого року був перерахунок НГО землі" ? :oops:

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

КамЛ писав:
29 березня 2023, 15:53
В этом году проводим переоценку НГО земельного участка, находящегося в постоянном использовании. У меня вопрос по декларации: мне следует пересчитать налог на землю за весь 2023 год или начиная с месяца получения новой оценки? Или, может, уже считать новую НГО со следующего года?
позиция 1 - земля коммунальная

позиция 2 - решение об отверждении технической документации по нормативной денежной оценке утверждает местный совет

позиция 3 - дата вступления решения местного совета на может противоречить пункту 272.1 Кодекса

позиция 4 - утвержденная оценка вступит в силу в лучшем случае с 2024 года :oops:

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”