Податок на землю і оренда землі

Розділ XII ПКУ
Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Шеймус писав:
29 березня 2023, 17:49
КамЛ писав:
29 березня 2023, 15:53
В этом году проводим переоценку НГО земельного участка, находящегося в постоянном использовании. У меня вопрос по декларации: мне следует пересчитать налог на землю за весь 2023 год или начиная с месяца получения новой оценки? Или, может, уже считать новую НГО со следующего года?
п.286.2 Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
п.286.4 другий абзац
У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни
позиция 1 - решения местных советов об утверждении технической документации нормативной денежной оценки земельногоь участка действиетльно могут всиупаит в силу не с начала бюджетного года

позиция 2 - при принятии решения об утверждении технической документации НГО советы должны руководствоваться требованием 272.1 Кодекса

позиция 3 - В этом году проводим переоценку НГО , т.е. см. позицию 2 - в этом году решение об НГО НЕ вступит в силу :oops:

Irisik
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 18
З нами з: 23 січня 2019, 23:55
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Irisik »

Al Shurshun писав:
21 квітня 2023, 13:42
Irisik писав:
21 квітня 2023, 11:47
Добрий день!
Підкажіть колеги. Вже після подачі декларації по земельному податку ми виявили, що минулого року був перерахунок НГО землі. НГО зменшилась у 2 рази, відповідно і податок має бути менший. Що нам робити? Можна подати уточнюючу декларацію?
что вы подразумеваете по фразой "минулого року був перерахунок НГО землі" ? :oops:
На початку року ми не змогли взяти витяг, виникла проблема з кодом цільового призначення. Звіт був зроблений, виходячи з коефіцієнту індексації до минулорічної НГО. Коли змінили код ціл.призначення, отримали новий витяг про НГО, вона була в 2 рази менша минулорічної. Як нам пояснили, що автоматично проводилися розрахунки НГО. Тепер питання, що робити, оскільки податок має бути менший, ніж ми задекларували.

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Irisik писав:
21 квітня 2023, 15:23
Al Shurshun писав:
21 квітня 2023, 13:42
Irisik писав:
21 квітня 2023, 11:47
Добрий день!
Підкажіть колеги. Вже після подачі декларації по земельному податку ми виявили, що минулого року був перерахунок НГО землі. НГО зменшилась у 2 рази, відповідно і податок має бути менший. Що нам робити? Можна подати уточнюючу декларацію?
что вы подразумеваете по фразой "минулого року був перерахунок НГО землі" ? :oops:
На початку року ми не змогли взяти витяг, виникла проблема з кодом цільового призначення. Звіт був зроблений, виходячи з коефіцієнту індексації до минулорічної НГО. Коли змінили код ціл.призначення, отримали новий витяг про НГО, вона була в 2 рази менша минулорічної. Як нам пояснили, що автоматично проводилися розрахунки НГО. Тепер питання, що робити, оскільки податок має бути менший, ніж ми задекларували.
в чем необходимость ПОЛУЧЕНИЯ новой ВЫПИСКИ - сессия местного совета, а земля - коммунальная, ПРОГОЛОСОВАЛА за утверждение новой Технической длкументации, которая вступила в 2023 годк ??? - В ЧЁМ ? :oops:

описанные вами манипуляции в свете методики 1471, в том числе и "бамажка" под название "ВЫПИСКА не имеют никакого отношения к оценочным работам по закону :oops:

ваша земля коммунальная и совет вам не поручал выполнение оценки и НЕ утверждал техническую документацию по НГО своим решением - ЕДИНСТВЕННЫЙ ЗАКОННЫЙ механизм утверждения оценки :oops:

т, что вам рассказали об АВТОМАТИЧЕСКОМ расчете - чушь и никакой суд эту ВЫПИСКУ не примет - не имееет никаой юридической силы - масса судебных решений :oops:

от подобной геокадастовской системы ДОЕНИЯ доверчивых многие пострадали :oops:

предыдущая методика 213 и нынешняя 1471 радикально отличаются в одной 4 рассчитываемых параметра, а в другой 7 или 8 табличных :oops:

zoltan
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1403
З нами з: 23 серпня 2016, 11:48
Дякував (ла): 840 разів
Подякували: 586 разів

Повідомлення zoltan »

Irisik писав:
21 квітня 2023, 11:47
Добрий день!
Підкажіть колеги. Вже після подачі декларації по земельному податку ми виявили, що минулого року був перерахунок НГО землі. НГО зменшилась у 2 рази, відповідно і податок має бути менший. Що нам робити? Можна подати уточнюючу декларацію?
Не то що можна,а треба подати уточнюючу

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

zoltan писав:
21 квітня 2023, 17:13
Irisik писав:
21 квітня 2023, 11:47
Добрий день!
Підкажіть колеги. Вже після подачі декларації по земельному податку ми виявили, що минулого року був перерахунок НГО землі. НГО зменшилась у 2 рази, відповідно і податок має бути менший. Що нам робити? Можна подати уточнюючу декларацію?
Не то що можна,а треба подати уточнюючу
если вы сможете обосновать СУЩЕСТВОВАНИЕ такого ПЕРЕРАХУНКУ - существование решения местного совета об утверждении технической документации :oops:

или может советнику zoltan известны иные, нежели предусмотрены законом об оценка земли, формы документального подтверждения ПЕРЕРАХУНКУ :oops:

Irisik
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 18
З нами з: 23 січня 2019, 23:55
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Irisik »

Al Shurshun писав:
21 квітня 2023, 16:18
Irisik писав:
21 квітня 2023, 15:23
Al Shurshun писав:
21 квітня 2023, 13:42


что вы подразумеваете по фразой "минулого року був перерахунок НГО землі" ? :oops:
На початку року ми не змогли взяти витяг, виникла проблема з кодом цільового призначення. Звіт був зроблений, виходячи з коефіцієнту індексації до минулорічної НГО. Коли змінили код ціл.призначення, отримали новий витяг про НГО, вона була в 2 рази менша минулорічної. Як нам пояснили, що автоматично проводилися розрахунки НГО. Тепер питання, що робити, оскільки податок має бути менший, ніж ми задекларували.
в чем необходимость ПОЛУЧЕНИЯ новой ВЫПИСКИ - сессия местного совета, а земля - коммунальная, ПРОГОЛОСОВАЛА за утверждение новой Технической длкументации, которая вступила в 2023 годк ??? - В ЧЁМ ? :oops:

описанные вами манипуляции в свете методики 1471, в том числе и "бамажка" под название "ВЫПИСКА не имеют никакого отношения к оценочным работам по закону :oops:

ваша земля коммунальная и совет вам не поручал выполнение оценки и НЕ утверждал техническую документацию по НГО своим решением - ЕДИНСТВЕННЫЙ ЗАКОННЫЙ механизм утверждения оценки :oops:

т, что вам рассказали об АВТОМАТИЧЕСКОМ расчете - чушь и никакой суд эту ВЫПИСКУ не примет - не имееет никаой юридической силы - масса судебных решений :oops:

от подобной геокадастовской системы ДОЕНИЯ доверчивых многие пострадали :oops:

предыдущая методика 213 и нынешняя 1471 радикально отличаются в одной 4 рассчитываемых параметра, а в другой 7 или 8 табличных :oops:
Я щось Вас не можу зрозуміти.
У нас землі промисловості/під нашим приміщенням знаходиться земля, яка у власності/. НГО не ми проводимо. у 2021 році я змогла отримати останній витяг про нормативно-грошову оцінку, де вартість землі була, наприклад 3млн.грн., до цого НГО була 1,5млн. У 2022 році отримати витяг не змогла, не видала система, висить по цю пору. Звіт зробила зі слів податкового інспектора. У цьому році знову не змогла витяг про НГО дістати, по причині відсутності коду цільового призначення. Звіт знову зі слів інспектора зробила. Коли ми привели документацію у відповіність, я змогла завантажити витяг про НГО, там ціна була знижена, 1,6 млн.грн. В земельному кадастрі нам пояснили, що в 2022 році була проведена переоцінка землі. Відповідно, я звіт подала із завищеними цифрами, де податок завищений. Як я можу це виправити? Чому ви вважаєте це неправомірним?

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Irisik писав:
25 квітня 2023, 12:34
Al Shurshun писав:
21 квітня 2023, 16:18
Irisik писав:
21 квітня 2023, 15:23


На початку року ми не змогли взяти витяг, виникла проблема з кодом цільового призначення. Звіт був зроблений, виходячи з коефіцієнту індексації до минулорічної НГО. Коли змінили код ціл.призначення, отримали новий витяг про НГО, вона була в 2 рази менша минулорічної. Як нам пояснили, що автоматично проводилися розрахунки НГО. Тепер питання, що робити, оскільки податок має бути менший, ніж ми задекларували.
в чем необходимость ПОЛУЧЕНИЯ новой ВЫПИСКИ - сессия местного совета, а земля - коммунальная, ПРОГОЛОСОВАЛА за утверждение новой Технической длкументации, которая вступила в 2023 годк ??? - В ЧЁМ ? :oops:

описанные вами манипуляции в свете методики 1471, в том числе и "бамажка" под название "ВЫПИСКА не имеют никакого отношения к оценочным работам по закону :oops:

ваша земля коммунальная и совет вам не поручал выполнение оценки и НЕ утверждал техническую документацию по НГО своим решением - ЕДИНСТВЕННЫЙ ЗАКОННЫЙ механизм утверждения оценки :oops:

т, что вам рассказали об АВТОМАТИЧЕСКОМ расчете - чушь и никакой суд эту ВЫПИСКУ не примет - не имееет никаой юридической силы - масса судебных решений :oops:

от подобной геокадастовской системы ДОЕНИЯ доверчивых многие пострадали :oops:

предыдущая методика 213 и нынешняя 1471 радикально отличаются в одной 4 рассчитываемых параметра, а в другой 7 или 8 табличных :oops:
Я щось Вас не можу зрозуміти.
У нас землі промисловості/під нашим приміщенням знаходиться земля, яка у власності/. НГО не ми проводимо. у 2021 році я змогла отримати останній витяг про нормативно-грошову оцінку, де вартість землі була, наприклад 3млн.грн., до цого НГО була 1,5млн. У 2022 році отримати витяг не змогла, не видала система, висить по цю пору. Звіт зробила зі слів податкового інспектора. У цьому році знову не змогла витяг про НГО дістати, по причині відсутності коду цільового призначення. Звіт знову зі слів інспектора зробила. Коли ми привели документацію у відповіність, я змогла завантажити витяг про НГО, там ціна була знижена, 1,6 млн.грн. В земельному кадастрі нам пояснили, що в 2022 році була проведена переоцінка землі. Відповідно, я звіт подала із завищеними цифрами, де податок завищений. Як я можу це виправити? Чому ви вважаєте це неправомірним?
очень печальноЮ что вы Не можете меня понять

с ваших же слов - НГО ми не проводимо

таким образом, в переводе на язык налогового Кодекса у вас ОТСУТСТВУЮТ какие-либо основаниея для предоставления ВЫПИСКИ ибо

"При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі"

в вашем же случае, как вы сами объявили НГО ми не проводимо отсутствуют основания предоставления налоговикам "новой выписки" и уточнения обязательств на основании такой "новой выписки"

В земельному кадастрі нам пояснили, що в 2022 році була проведена переоцінка землі - это всего лишь слова сотрудников канцелярии и архива,
а переоценку УТВЕРЖДАЕТ местный совет и информация о таком решении подлежит ОБЯЗАТЕЛЬНОМУ ОПУБЛИКОВАНИЮ с указанием даты и номера решения по утверждению технической документации по нормативной денежной оценке

"цьому році знову не змогла витяг про НГО дістати, по причині відсутності коду цільового призначення" , это - процедура исправления ошибок в записях кадастра, предусмотренная порядком ведения этого кадастра, но НЕ имеющая никакого отношения к утверждению технической документации по нормативной денежной оценке

слова инспектора, это - всего лишь слова, и они не могут подменить норму закона и я вам ее процитировал 286.2 Кодекса

вы просто должны быть готовы к доначислению обязательств со всеми ... :oops:

Poshta_luda@ukr.net
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 27 травня 2022, 21:48

Повідомлення Poshta_luda@ukr.net »

Добрий день!Підкажіть будь-ласка, запізнилися зі здачею декларації з плати за землю, а тепер в ел. кабінеті її не приймають!Чи є якийсь спосіб здати звіт онлайн?

Шеймус
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 199
З нами з: 13 лютого 2019, 17:55
Подякували: 94 рази

Повідомлення Шеймус »

Poshta_luda@ukr.net писав:
26 квітня 2023, 13:23
Добрий день!Підкажіть будь-ласка, запізнилися зі здачею декларації з плати за землю, а тепер в ел. кабінеті її не приймають!Чи є якийсь спосіб здати звіт онлайн?
Повинна прийматися декларація.
Яку форму заповнюєте?

Irisik
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 18
З нами з: 23 січня 2019, 23:55
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Irisik »

Al Shurshun писав:
25 квітня 2023, 22:43
Irisik писав:
25 квітня 2023, 12:34
Al Shurshun писав:
21 квітня 2023, 16:18


в чем необходимость ПОЛУЧЕНИЯ новой ВЫПИСКИ - сессия местного совета, а земля - коммунальная, ПРОГОЛОСОВАЛА за утверждение новой Технической длкументации, которая вступила в 2023 годк ??? - В ЧЁМ ? :oops:

описанные вами манипуляции в свете методики 1471, в том числе и "бамажка" под название "ВЫПИСКА не имеют никакого отношения к оценочным работам по закону :oops:

ваша земля коммунальная и совет вам не поручал выполнение оценки и НЕ утверждал техническую документацию по НГО своим решением - ЕДИНСТВЕННЫЙ ЗАКОННЫЙ механизм утверждения оценки :oops:

т, что вам рассказали об АВТОМАТИЧЕСКОМ расчете - чушь и никакой суд эту ВЫПИСКУ не примет - не имееет никаой юридической силы - масса судебных решений :oops:

от подобной геокадастовской системы ДОЕНИЯ доверчивых многие пострадали :oops:

предыдущая методика 213 и нынешняя 1471 радикально отличаются в одной 4 рассчитываемых параметра, а в другой 7 или 8 табличных :oops:
Я щось Вас не можу зрозуміти.
У нас землі промисловості/під нашим приміщенням знаходиться земля, яка у власності/. НГО не ми проводимо. у 2021 році я змогла отримати останній витяг про нормативно-грошову оцінку, де вартість землі була, наприклад 3млн.грн., до цого НГО була 1,5млн. У 2022 році отримати витяг не змогла, не видала система, висить по цю пору. Звіт зробила зі слів податкового інспектора. У цьому році знову не змогла витяг про НГО дістати, по причині відсутності коду цільового призначення. Звіт знову зі слів інспектора зробила. Коли ми привели документацію у відповіність, я змогла завантажити витяг про НГО, там ціна була знижена, 1,6 млн.грн. В земельному кадастрі нам пояснили, що в 2022 році була проведена переоцінка землі. Відповідно, я звіт подала із завищеними цифрами, де податок завищений. Як я можу це виправити? Чому ви вважаєте це неправомірним?
очень печальноЮ что вы Не можете меня понять

с ваших же слов - НГО ми не проводимо

таким образом, в переводе на язык налогового Кодекса у вас ОТСУТСТВУЮТ какие-либо основаниея для предоставления ВЫПИСКИ ибо

"При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі"

в вашем же случае, как вы сами объявили НГО ми не проводимо отсутствуют основания предоставления налоговикам "новой выписки" и уточнения обязательств на основании такой "новой выписки"

В земельному кадастрі нам пояснили, що в 2022 році була проведена переоцінка землі - это всего лишь слова сотрудников канцелярии и архива,
а переоценку УТВЕРЖДАЕТ местный совет и информация о таком решении подлежит ОБЯЗАТЕЛЬНОМУ ОПУБЛИКОВАНИЮ с указанием даты и номера решения по утверждению технической документации по нормативной денежной оценке

"цьому році знову не змогла витяг про НГО дістати, по причині відсутності коду цільового призначення" , это - процедура исправления ошибок в записях кадастра, предусмотренная порядком ведения этого кадастра, но НЕ имеющая никакого отношения к утверждению технической документации по нормативной денежной оценке

слова инспектора, это - всего лишь слова, и они не могут подменить норму закона и я вам ее процитировал 286.2 Кодекса

вы просто должны быть готовы к доначислению обязательств со всеми ... :oops:
У мене є витяг про нормативно-грошову оцінку, у якій вартість зазначена у 2 рази менша. Фактично, я подала декларацію з неправильними даними. Це не є підставою для уточнення декларації за 2023 рік?

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”