Податок на землю і оренда землі

Розділ XII ПКУ
Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

Alinok писав:
02 червня 2023, 11:35
Доброго дня. Не розумію за ці зміни до закону 3050 від 11.04.
Ми платники орендної плати. Нам потрібно подавати уточнюючу тільки якщо наша земля забруднені вибухонебезпечними предметами або непридатні для використання? Чи підходить весь 10міс 22 року, якщо все добре.
:dash: :dash: :dash:
Платники орендної плати, які до дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно" відповідно до статті 288 цього Кодексу задекларували за 2022 та/або 2023 роки податкові зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки, забруднені вибухонебезпечними предметами або непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, мають право відкоригувати нараховані податкові зобов’язання з орендної плати за період 2022-2023 років шляхом подання в порядку, визначеному цим Кодексом, уточнюючих податкових декларацій.

От не розумію. :stars: :stars: :stars:
Допоможіть, будь ласка :help: :help: :help: :help:
" Нам потрібно подавати уточнюючу тільки якщо наша земля забруднені вибухонебезпечними предметами або непридатні для використання? " - первичный вопрос территория в пределах которой пребывает ваш арендованный участок в 2022 году отдельно и 2023 - отдельно :oops:

ОленаОлега
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 06 червня 2022, 23:56
Дякував (ла): 22 рази

Повідомлення ОленаОлега »

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, як діяти!
У 2022р заключили договір оренди землі, декларація подана за 2022 і 2023р, у серпні 2023р ми цю землю придбали.
Наскільки я розумію - мені потрібно подати уточнюючу декларацію до попередньої з галочкою "Орендна плата" - зняти нарахування з серпня і до кінця року і подати ще одну декларацію вже з галочкою навпроти "Земельний податок" якраз з розрахунком з серпня по кінець року? НГО землі робили минулого року перед заключенням договору оренди - мені зараз буде потрібна нова? Чи можна користуватися старою?

Аватар користувача
Nepogoda
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 869
З нами з: 02 вересня 2018, 09:55
Звідки: Odessa
Дякував (ла): 284 рази
Подякували: 410 разів

Повідомлення Nepogoda »

ОленаОлега писав:
08 серпня 2023, 14:16
Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, як діяти!
У 2022р заключили договір оренди землі, декларація подана за 2022 і 2023р, у серпні 2023р ми цю землю придбали.
Наскільки я розумію - мені потрібно подати уточнюючу декларацію до попередньої з галочкою "Орендна плата" - зняти нарахування з серпня і до кінця року і подати ще одну декларацію вже з галочкою навпроти "Земельний податок" якраз з розрахунком з серпня по кінець року? НГО землі робили минулого року перед заключенням договору оренди - мені зараз буде потрібна нова? Чи можна користуватися старою?
Доброго дня! Порядок действий правильный. НГО подойдет прошлогодняя. Если при подаче декларации (аренда) за 2023 год индексировали стоимость , то и при подаче декларации "земельный налог" учтете индексацию.

ОленаОлега
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 06 червня 2022, 23:56
Дякував (ла): 22 рази

Повідомлення ОленаОлега »

Доброго дня!
Був договір оренди землі - 03.08.23 ми цю землю купили. Договір оренди припинено 03.08 згідно витягу з реєстру і право власності на зем. діляґнку зареєстровано у реєстрі 03.08.
Я уточнюю декларацію по оренді і заповнюю нову на зем.податок - виходить, що за 03.08. я повинна заплатити і оренду і зем. податок?

Ніколь
Мастер
Мастер
Повідомлень: 56
З нами з: 20 жовтня 2021, 13:49
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 29 разів

Повідомлення Ніколь »

Не повинно бути подвійного оподаткування, на мою думку тільки зем.податок за 03.08, вже в реєстрі є дані.

ОленаОлега
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 06 червня 2022, 23:56
Дякував (ла): 22 рази

Повідомлення ОленаОлега »

Дзвонила в податкову - інспектор порадила нараховувати і платити земельний податок з 01.08. - з коментарем "Читайте Кодекс"
В кодексі я знайшла ось що:
286.5. У разі переходу права власності на земельну ділянку або права на земельну частку (пай) від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.
Хтось в курсі - це взагалі ок - платити і оренду і зем.податок одночасно??? У мене лише 3 дні але сам факт!

zoltan
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1403
З нами з: 23 серпня 2016, 11:48
Дякував (ла): 840 разів
Подякували: 586 разів

Повідомлення zoltan »

ОленаОлега писав:
15 серпня 2023, 13:18
Дзвонила в податкову - інспектор порадила нараховувати і платити земельний податок з 01.08. - з коментарем "Читайте Кодекс"
В кодексі я знайшла ось що:
286.5. У разі переходу права власності на земельну ділянку або права на земельну частку (пай) від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.
Хтось в курсі - це взагалі ок - платити і оренду і зем.податок одночасно??? У мене лише 3 дні але сам факт!
В курсі,сам платив ,нема куда дітися

ZIRILA
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 17
З нами з: 13 жовтня 2021, 17:38
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення ZIRILA »

Дівчатка та хлопці! Допоможить, будь ласка, розібратися з орендою! Харків, згідно переліку 309 зі змінами від 17.08.23- 2022 рік- теріторія АБД( слава Богу). У 2023 році попередній бухгалтер подавала нульові щомісячні звіти ( чому щомісячні?- не знаю). У січні-лютому 2023 року була проведена НГО, маємо витяг від 16.02.2023 року. Стара НГО 13,0 ( з урахуванням коефіцієнта- 16,0) , нова НГО 10,0, тобто зменьшилась. Зараз інспектор наполягає на поданні уточнюючих розрахунків з донарахуванням починаючи з січня 2023 року, посилається на " Відповідно до пп. 69.14 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ (у редакції Закону № 3050) :2022 рік – з 1 березня до 31 грудня;2023 рік – з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому було завершено активні бойові дії або тимчасова окупація на відповідній території.." +- за 7 місяців ми оплатили, уточнюючи ще не подавали. Питання 1. Чи можна якось не донараховувати за січень-квітень? Чим аргументувати? 2. Якщо донараховувати ( керівник в принципі не запаречує щоб донарахувати та заплатити) я вірно розумію : за січень 2023 - із розрахунку НГО 16,0 ; за лютий - із розрахунку 10,0? Або якось розділити до 16.02 та після 16.02. P.S. попередній бухгалтер нараховувала 0,00 і за січень і за лютий із розрахунку нової НГО-10,0 :? . Всім-всім заздалегідь- ДЯКУЮ!

баффало-99
Оракул
Оракул
Повідомлень: 228
З нами з: 12 лютого 2014, 12:00
Дякував (ла): 84 рази
Подякували: 15 разів

Повідомлення баффало-99 »

Доброго дня, підкажіть будь-ласка, стикаюсь вперше - які проводки по нарахуванню орендної платні за земельні ділянки?

Аватар користувача
Al Shurshun
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1169
З нами з: 19 серпня 2011, 12:21
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 614 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Al Shurshun »

коллега ZIRILA

абсолютно точно, что Харьков
У січні-лютому 2023 року була проведена НГО ???
наличие выписки - НЕ подвтерждает выполнение Нормативной оценки земельного участка :oops:

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”