Уникнути подвійного оподаткування. Як?

Розділ IV ПКУ
zapit
Оракул
Оракул
Повідомлень: 252
З нами з: 13 листопада 2013, 19:43
Дякував (ла): 94 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення zapit »

Доброго дня !!!
Наше підприємство працює з приватними підприємцями на загальній системі оподаткування та єдиному податку.
Як уникнути сплати ПДФО з таких підприємців?
У випадку контрагентів - підприємців на загальній системі оподаткування я вимагаю:
1. Документ, що підтверджує держ. реєстрацію підприємця. Це -витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб–підприємців.
Якщо є виписка, витягу- на мою думку не треба і дивитися, чи займався підприємець зареєстрованими видами діяльності не треба.
Чи я права???

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 972
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Звідки: Київ
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів
Контактна інформація:

Повідомлення ScAudit »

так, ви праві, якщо ви дієте на підставі логовору чи іншого документу де чітко зазначено що контрагент є підприємцем
підтвердження - ст.293.4 та 293.5 ПКУ
ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Питання:

Як оподатковується дохід ФОП - платника ЄП першої або другої групи, отриманий від видів діяльності, що не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, у звітному році за роботи (послуги), виконані у минулому 2011 році, та чи може такий платник далі перебувати на спрощеній системі оподаткування?

Відповідь:

Відповідно до пп. 4 п. 293.4 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку, зокрема, першої і другої груп у розмірі 15 відсотків до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

 Пунктом 291.4 ст. 291 ПКУ встановлені умови перебування фізичних осіб - підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у відповідних групах платників єдиного податку, а саме:

1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень;

2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Дія пп. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

Отже, доходи фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку першої або другої групи, отримані у звітному році від видів діяльності, що не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, за роботи (послуги), виконані у минулому 2011 році, оподатковуються за ставкою 15 відсотків.

При цьому, оскільки такі доходи були отримані платниками єдиного податку першої або другої групи за роботи (послуги), виконані у минулому році, то умови перебування на першій або другій групі платників єдиного податку такими платниками єдиного податку не порушуються.

 

Відповісти

Повернутись до “Податок на доходи фізичних осіб і Військовий збір”