НДФЛ и штрафные санкции

Розділ IV ПКУ
Саша0070
Профи
Повідомлень: 38
З нами з: 10 лютого 2011, 06:31

Повідомлення Саша0070 »

Помогите решить проблему с меньшими потерями. За ранее Всем спасибо.
СПД ФЛ на едином налоге.
Начислялась и выплачивалась заработная плата сотрудникам за 3-4 квартал 2010, а НДФЛ перечислили за 3 квартал 20.12.2010, 4 квартал - 18.02.2011
Как видно нарушили все сроки оплаты.
Перечитав информацию выяснил, что штрафные санкции к НДФЛ не пременяют (письмо ГНАУ от 10.06.2008 г. № 11856/7/17-0717) так как сумма не согласована, а только пеня и админ штраф.
Нужно ли насчитать пеню или ждать проверку, и сколько админ штрафом за каждый месяц или один?

инспектор
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 684
З нами з: 16 лютого 2011, 14:33
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 24 рази

Повідомлення инспектор »

Не надо ждать проверки. Если Вы выплачивали заработную плату ежемесячно, то по старому законодательству(889-IV) начисляется пеня, а по Кодексу (п.127.1 ст.127) начисляется штраф за первый раз 25% от суммы которую должны были перечислить. Насчет админ штрафа, он применяется во время проверки(если найдут нарушения).Админ штраф помесячно не применяется. Во время проверки протоколы по админ штрафу выписываются по количеству нарушений с учетом кто их уполномочен применить, если по нескольким статьям предусмотрено а/штрафы и эти а/ш уполномочен применить один орган, то выписывается один протокол (в котором указываются все нарушения) и применяется один а/ш. Вобщем, на каждый орган выписывается один протокол, в котором перечисляются нарушения и применяется один а/ш по каждому протоколу

Саша0070
Профи
Повідомлень: 38
З нами з: 10 лютого 2011, 06:31

Повідомлення Саша0070 »

Спасибо за ответ!
Нашёл разъяснение ДПИ

Чи вважається податковим боргом податок на доходи фізичних осіб, нарахований, але не сплачений податковим агентом станом на 01.01.2011 року?

Відповідь: Згідно з пунктом 1 підрозділу 1 розділу XX „Прикінцеві положення” Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ податок на доходи фізичних осіб, нарахований, але не сплачений податковим агентом до бюджету всупереч порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, на дату набрання чинності цим Кодексом вважається податковим боргом за узгодженим податковим зобов’язанням та підлягає відображенню у податковому розрахунку за результатами першого звітного кварталу, протягом якого набирає чинності цей Кодекс, а також стягується з податкового агента із застосуванням заходів відповідальності, передбачених цим Кодексом.
Разом з тим зазначаємо, що відповідно до підпункту 3.1.3 пункту 3.1 статті 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010р. N 1020 навпроти напису "Порція" податковим агентом проставляється номер порції. У податковому розрахунку, який подається за результатами першого звітного кварталу, протягом якого набирає чинності Кодекс (у податковому розрахунку за I квартал 2011 року), заповнюються клітинки "Сума податкового боргу станом на 01.01.2011", в яких відображається податковий борг відповідно до пункту 1 підрозділу 1 розділу XX Кодексу.
ДПІ у Шевченківському районі м. Києва

В моём случае получаеться за 3 квартал 2010 только пеня и админ штраф так как выплачено 20.12.2010, а за 4 квартал 2010 штраф 25%, пеня и админ штраф так как неоплачен и считается податковим боргом.


olya_olya
Профи
Повідомлень: 36
З нами з: 17 лютого 2011, 00:31
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення olya_olya »

Подскажите пожалуйста какие штрафные санкции ждут если недоперечислили НДФЛ за февраль 2011 год.

Klim1510
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 805
З нами з: 11 лютого 2010, 02:07
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 35 разів

Повідомлення Klim1510 »

Если зарплату не выплатили, то никакие. Не забудьте это сделать в день получения зарплаты, но не позже 20,.03.11.
Не. , я не права, таки не позже, чем через 10 дней после срока сдачи Деки по НДФЛ.

marrri
Ученик
Повідомлень: 2
З нами з: 13 березня 2011, 13:54

Повідомлення marrri »

Подскажите пожалуйста. Банковская структура. В январе, как обычно, начислили и выплатили аванс, но НДФЛ в бюджет не перечислили в середине месяца. Перечислили общую сумму налога одним платежом за январь 01 февраля, при получении зарплаты. Что теперь? Могут ли начислить пеню и штрафы? Если да, то в каком размере?

инспектор
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 684
З нами з: 16 лютого 2011, 14:33
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 24 рази

Повідомлення инспектор »

В принципе могут ст.126.1. НКУ " У разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання,
у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі
20 відсотків погашеної суми податкового боргу."
127.1. Ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків,
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів,
тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Дії, передбачені частиною першою цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше,
тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.


Платник податку
Ученик
Повідомлень: 7
З нами з: 20 березня 2011, 07:02

Повідомлення Платник податку »

Помогите пожалуйста определить, является ли моя недоплата НДФЛ податковым боргом!
За ноябрь 2010 для сотрудника с минимальной зарплатой были перечислены все налоги. В фонд СС ТВП заплатила 1%, а надо было 0,5%. В январе 2011 обнаружила ошибку, СС ТВП пересчитала, и поняла, что из-за этого подоходный налог нужно доплачивать,- немного, 1грн.20 коп., но надо. И быстро заплатила 14 января 2011 года даже в двойном размере. После доплаты налога сделала в январе доплату по зарплате за ноябрь.Является ли эта доплата налога в январе 2011 податковим боргом? И что грозит при этом.

Klim1510
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 805
З нами з: 11 лютого 2010, 02:07
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 35 разів

Повідомлення Klim1510 »

Считаю, что является. Но вас никто пока не проверяет, а может и не проверит.

бух-бух
Ученик
Повідомлень: 2
З нами з: 23 квітня 2012, 02:31

Повідомлення бух-бух »

Подскажите,пожалуйста... при удержании Подоходного налога с больничных листов с фонда,произошла ошибка.. удержался не полностью,так был и заплачен. Обнаружила ошибку только в апреле,а не доудержание было в марте. Что делать? доплатить сейчас или просто ничего не делать.. и еще что с 1 дф за I квартал..

Відповісти

Повернутись до “Податок на доходи фізичних осіб і Військовий збір”