Відрядження та ПДФО з додаткового блага

Розділ IV ПКУ
DANA
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 30 червня 2011, 12:17

Повідомлення DANA »

Фірма придбала по безготівковому розрахунку авіаквитки для працівників для поїздки у відрядження. Квитки куплені туди і назад. Під час перебування працівників у відрядженні, керівник фірми видає наказ на продовження відрядження даних працівників, і купує їм нові квитки назад на іншу дату. Виходить так, перші квитки по яких мали повернутись підзвітні особи, я списую за рахунок фірми, а другі на валові витрати.
Гол.бухгалтер цієї фірми наполегливо вимагає, щоб я утримала податок з підзвітних осіб за невикористаний квиток, начебто це додаткове благо.

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1826 разів

Повідомлення Виктория 80 »

DANA писав:Фірма придбала по безготівковому розрахунку авіаквитки для працівників для поїздки у відрядження. Квитки куплені туди і назад. Під час перебування працівників у відрядженні, керівник фірми видає наказ на продовження відрядження даних працівників, і купує їм нові квитки назад на іншу дату. Виходить так, перші квитки по яких мали повернутись підзвітні особи, я списую за рахунок фірми, а другі на валові витрати.
Гол.бухгалтер цієї фірми наполегливо вимагає, щоб я утримала податок з підзвітних осіб за невикористаний квиток, начебто це додаткове благо.
что такое додаткове благо

Відповідно до п.п. 164.2.17 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків включається дохід, отриманий ним як додаткове благо.

Визначення додаткового блага надано в п.п. 14.1.47 ПКУ. Процитуємо його.

Додаткові блага — це кошти, матеріальні або нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є:

— заробітною платою* та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму;

— винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку, крім випадків, прямо передбачених нормами ПКУ.

* Згідно з п.п. 14.1.48 ПКУ заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму.

Не є додатковим благом виплати, що здійснюються податковим агентом на користь платника податків, перелічені у ст. 165 ПКУ.

я считаю тут нет никакого додаткового блага!!!!!!!!!!!!!! тем более есть приказ на продление и тем более затраты за счёт предприятия!!!!!!!!! так что отстаивайте свои права!!!

Olga_R
Оракул
Оракул
Повідомлень: 272
З нами з: 29 червня 2011, 08:39
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 39 разів

Повідомлення Olga_R »

DANA писав:Фірма придбала по безготівковому розрахунку авіаквитки для працівників для поїздки у відрядження. Квитки куплені туди і назад. Під час перебування працівників у відрядженні, керівник фірми видає наказ на продовження відрядження даних працівників, і купує їм нові квитки назад на іншу дату. Виходить так, перші квитки по яких мали повернутись підзвітні особи, я списую за рахунок фірми, а другі на валові витрати.
Гол.бухгалтер цієї фірми наполегливо вимагає, щоб я утримала податок з підзвітних осіб за невикористаний квиток, начебто це додаткове благо.
Согласна с тем что возврат билета не доп. благо и нет НДФЛ. Продление командировки по производственной необходимости значит сумму за первые билеты тоже на ВР (это смелый подход) Возможно гл. бух хочет перестраховаться.....

Відповісти

Повернутись до “Податок на доходи фізичних осіб і Військовий збір”