Отримання соцпільги за двома місцями роботи. Який штраф?

Розділ IV ПКУ
Ларок
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 19 жовтня 2011, 07:31
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Ларок »

Добрий день. Допоможіть розібратися , бо запуталась.

На фірмі працює працівник.Є заява на соцпільгу.І використала її згідно норм законодавства.І згідно даних подала деку 1дф. Цей працівник ще оформлений на приватному підприємці.Але заяви на ПСП не має. Але нарахування і сплата ПДФО було із урахуванням соцпільги(помилково) І так з вересня минулого року. З податкової прийшло повідомлення що за період : вересень 2012- і до тепер обидві організації втрачають право на отримання ПСП за всіма місцями отримання доходу.

Які штрафні санкції будуть ? Обидві організації повині платити штраф? І чи правомірно стосовно фірми застосовувати штраф? Адже у фірми була заява на ПСП.


Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Налоговый агент отвечать не будет - если у Вас есть заявление, то вы делали все верно.

Ларок
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 19 жовтня 2011, 07:31
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Ларок »

Як це підтвердити законодавчо? Хочу написати лист-відповіть в податкову

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Ларок писав:Як це підтвердити законодавчо? Хочу написати лист-відповіть в податкову
Так Вам уже что-то предьявили, или что "подтвердить"?
Ну вот:
169.2.4. Якщо платник податку порушує норми цього пункту, внаслідок чого, зокрема, податкова соціальна пільга застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.

Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, - за рахунок наступних виплат. Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики встановлює також порядок інформування роботодавців платника податку про наявність порушень ним норм підпункту 169.2.1 цього пункту, виявлених на підставі даних податкової звітності чи документальних перевірок, а також порядок інформування роботодавця про позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу.

Ларок
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 19 жовтня 2011, 07:31
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Ларок »

Згідно цієї статті і фірма і приватний підприємець немали права використовувати ПСП з вересня 2012 і до тепер? Я правильно розумію? Отже і фірма,незважаючи що в меї була заява на ПСП ,повина донарахувати ПДФО + штраф????


Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Нет, такого требования нигде нет.
Эта отправная точка (когда было "мало місце таке порушення") нужна для исчисления штрафа предусмотренного частью 2 это пп., который будет платить налоговый агент путем удержания из сотрудника, если последний захочет восстановить право на льготу.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18769
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

Ларок писав:Згідно цієї статті і фірма і приватний підприємець немали права використовувати ПСП з вересня 2012 і до тепер? Я правильно розумію? Отже і фірма,незважаючи що в меї була заява на ПСП ,повина донарахувати ПДФО + штраф????
Еге ж... Але за рахунок найманця.

Ларок
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 19 жовтня 2011, 07:31
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Ларок »

Хочу написати листа в податкову від іменні фірми,що у фірми не було ніяких порушень,і все - згідно законодавства.І щоб до фірми не застосовували штрафні санкції і не вимагали доплати.Тим паче що працівник з фірми звільнений ще у травні 2013р. На які статті зіслатися у листі щоб доказати правомірність дій фірми ?

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Ларок писав:Хочу написати листа в податкову від іменні фірми,що у фірми не було ніяких порушень,і все - згідно законодавства.І щоб до фірми не застосовували штрафні санкції і не вимагали доплати.Тим паче що працівник з фірми звільнений ще у травні 2013р. На які статті зіслатися у листі щоб доказати правомірність дій фірми ?
На указанные выше + надлежащим образом заверенная копия заявления от сотрудника.
Но это делать не обязательно.

Ларок
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 19 жовтня 2011, 07:31
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Ларок »

Але податкова у свому повідомленні до фірми ссилається на пп. 169.2.4 (вказаними Вами) і вимагає доплати ПДФО + штраф. Не можу ж я вказати ту саму статтю і написати що фірма в усьому права? Допоможіть будь ласка.

Відповісти

Повернутись до “Податок на доходи фізичних осіб і Військовий збір”