ОТЧЕТ 1 ДФ

svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

Еленка*** писав:Добрый день! Коллеги, показывает ли кто-нибудь в 1-ДФ выдачу спецодежды (код 136)? В каких случаях нужно использовать этот код? У кого есть информация по этому поводу, поделитесь, буду очень благодарна!
МОЗГ В ШОКЕ#rtfm# #rolf# #rolf#
я цього ніколи не бачила. відізвіться, чи хтось показує

Venera
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1422
З нами з: 11 серпня 2011, 14:23
Дякував (ла): 739 разів
Подякували: 557 разів

Повідомлення Venera »

Відповідно до п.п. 165.1.9 ст. 165 ПКУ до складу місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість:
]- безоплатного лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів, газованої солоної води;

спеціального одягу, спеціального взуття, інших засобів індивідуального захисту, а також мийних та знешкоджувальних засобів;

— спеціального (форменого) одягу та взуття, що надається роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах.

Оподаткування спеціального одягу, спеціального взуття, інших засобів індивідуального захисту, а також мийних та знешкоджувальних засобів.

Коментар до порядку оподаткування спеціального одягу, спеціального взуття, інших засобів індивідуального захисту, а також мийних та знешкоджувальних засобів також почнемо з того, що сформулюємо основні умови, при дотриманні яких вартість засобів індивідуального захисту, що безоплатно видаються, не включається до складу місячного або річного оподатковуваного доходу фізичної особи:

а) видача спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту, а також мийних та знешкоджувальних засобів здійснюється роботодавцем платника податку.

Тут усе вкрай зрозуміло: не обкладається ПДФО вартість безоплатно наданих мийних та знешкоджувальних засобів, робочого одягу, взуття та інших засобів індивідуального захисту, що видаються працівнику підприємством-роботодавцем;

б) спецодяг, спецвзуття, інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби видаються роботодавцем згідно із Законом про охорону праці.

У зв'язку з цим слід нагадати, що відповідно до ст. 8 Закону про охорону праці спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби видаються безоплатно за встановленими нормами працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами. Крім того, зазначеними засобами забезпечуються також працівники, залучені до разових, не передбачених трудовим договором робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо.

При цьому саме роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

Віднесення робіт до категорії з важкими та шкідливими умовами праці здійснюється на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці, що провадиться в порядку, затвердженому постановою КМУ від 01.08.92 р. № 442;

в) спецодяг, спецвзуття, інші засоби індивідуального захисту видаються відповідно до вимог Порядку забезпечення, переліку та граничних строків використання спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, який згідно з вимогами ПКУ має бути розроблено спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці за участі професійних спілок та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. У свою чергу, мийні та знешкоджувальні засоби мають видаватися відповідно до норм, розроблених Міністерством охорони здоров'я України.

Тут, як і в разі забезпечення працівників спецхарчуванням, доводиться констатувати: на сьогодні спеціальних документів, згаданих у п.п. 165.1.9 ст. 165 ПКУ, не розроблено. На нашу думку, за відсутності зазначених документів, затверджених спеціально на розвиток вимог ПКУ, підприємства можуть керуватися Положенням № 53, а також типовими та галузевими нормами безоплатної видачі працівникам спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту.

Таким чином, не обкладається ПДФО вартість спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту за умови, що їх видано відповідно до вимог Положення № 53 і за встановленими типовими (галузевими) нормами безоплатної видачі.

Крім того, на нашу думку, не повинен вважатися доходом працівника спецодяг, виданий понад норми у випадках, передбачених Положенням № 53.
при звільненні працівника спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту, строк носіння (використання) яких не минув, має бути повернено на склад підприємства.

Цю умову необкладення ПДФО вартості безоплатно виданих засобів індивідуального захисту прямо не передбачено п.п. 165.1.9 ст. 165 ПКУ, однак вона випливає з вимог інших положень розд. IV ПКУ. Зокрема, такого висновку можна дійти при спільному прочитанні п.п. 165.1.9 ст. 165 ПКУ і п.п. «е» п.п. 164.2.17 ст. 164 ПКУ, згідно з яким, нагадаємо, до складу загального місячного оподатковуваного доходу включається вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). При цьому, якщо раніше відповідно до п.п. 4.3.14 ст. 4 Закону № 889 до складу додаткового блага працівника включалася первісна вартість безоплатно виданих засобів індивідуального захисту, то тепер ПДФО розраховується виходячи зі звичайної ціни неповернених засобів індивідуального захисту, яка, на наш погляд, має враховувати ступінь їх зношеності.

У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ вартість засобів індивідуального захисту, що не обкладається ПДФО, відображається з кодом ознаки доходу «136».

Якщо хоча б одна з перелічених умов не виконується, вартість виданих спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту підлягає включенню до сукупного оподатковуваного доходу працівника з відповідним оподаткуванням. Причому, оскільки в цьому випадку має місце негрошова форма надання доходу, база оподаткування визначається із застосуванням «натурального» коефіцієнта, установленого п. 164.5 ст. 164 ПКУ (при ставці податку 15 % величина коефіцієнта дорівнює 1,176471, а при ставці 17 % — 1,204819).

Інформацію про розмір додаткового блага у вигляді вартості безоплатно наданих засобів індивідуального захисту, виданих з порушенням вимог, установлених п.п. 165.1.9 ст. 165 ПКУ, та про утриману з нього суму податку роботодавець відображає в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу «126».

3. Оподаткування спеціального (форменого) одягу і взуття, що надаються роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах.

І, нарешті, відповідно до п.п. 165.1.9 ст. 165 ПКУ до складу оподатковуваного доходу платників податку не включається вартість спеціального (форменого) одягу і взуття, що надаються роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах. Порядки видачі спеціального (форменого) одягу і взуття, його переліки та граничні строки використання затверджуються КМУ.

Як бачимо, і в цьому випадку законодавці передбачили певні умови, виконання яких дозволить скористатися пільгою при оподаткуванні вартості виданого форменого одягу.

По-перше, на підставі п.п. 165.1.9 ст. 165 ПКУ не обкладається ПДФО лише вартість форменого одягу, що видається роботодавцем своїм працівникам. Тому видача форменого одягу особам, які не перебувають з підприємством у трудових відносинах, не є неоподатковуваною операцією, і вартість такого одягу включається до оподатковуваного доходу її одержувача.

По-друге, під пільгу підпадає безоплатна видача саме форменого одягу та взуття, порядок видачі, переліки та граничні строки використання якого має бути затверджено КМУ.

Формений одяг — це однаковий за кольором, кроєм та іншими ознаками одяг для осіб певної категорії. Формений одяг не несе в собі захисних функцій, властивих спеціальному одягу, а необхідний для того, щоб виділити працівників певної галузі (виду діяльності) або посади серед інших осіб. Таким одягом забезпечуються посадові особи органів державної влади та особи, які перебувають на державній службі. Наприклад, формений одяг мають особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, митної служби, органів податкової служби тощо, а також підприємства деяких галузей (наприклад, працівники залізничного, морського та річкового транспорту, працівники рибного господарства тощо).


svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

я вже прочитала статтю 165.1.9 і знайшла ознаку доходу. АЛЕ В 1-ДФ Я Ж НЕ ПОКАЗУВАЛА. і що тепер... знову пркол... в такі моменти хочеться поміняти роботу

Вечірка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1000
З нами з: 27 лютого 2012, 05:49
Дякував (ла): 909 разів
Подякували: 548 разів

Повідомлення Вечірка »

svitlass писав:я вже прочитала статтю 165.1.9 і знайшла ознаку доходу. АЛЕ В 1-ДФ Я Ж НЕ ПОКАЗУВАЛА. і що тепер... знову пркол... в такі моменти хочеться поміняти роботу
или правительство #g_crazy#

Venera
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1422
З нами з: 11 серпня 2011, 14:23
Дякував (ла): 739 разів
Подякували: 557 разів

Повідомлення Venera »

svitlass писав:я вже прочитала статтю 165.1.9 і знайшла ознаку доходу. АЛЕ В 1-ДФ Я Ж НЕ ПОКАЗУВАЛА. і що тепер... знову пркол... в такі моменти хочеться поміняти роботу
А давно Вы выдали одежду? Может сейчас показать?

Venera
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1422
З нами з: 11 серпня 2011, 14:23
Дякував (ла): 739 разів
Подякували: 557 разів

Повідомлення Venera »

Если выдачу нельзя переделать 1кв. 2012 г., то так уже и будет. Если сдадите уточненку - заплатите штраф(

svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

Venera писав:
svitlass писав:я вже прочитала статтю 165.1.9 і знайшла ознаку доходу. АЛЕ В 1-ДФ Я Ж НЕ ПОКАЗУВАЛА. і що тепер... знову пркол... в такі моменти хочеться поміняти роботу
А давно Вы выдали одежду? Может сейчас показать?
в мене виробництво, 160 чол. оборот по спецодягу і ЗІЗ той ще... ми ж рукавиці видаєм навіть не робітникам, а майстрам - пачками на місяць. сиджу сміюся, а що робити не знаю#wall# є підступна думка все залишити без змін, все-одно приперевірці оштрафують. тим більше, що по з/п в мене окрема програма 1-С, бухгалтерія - окрема, як обєднати два звіти 1-дф???????????, адже підприємців я вручну довношу. повний капєц#g_cray2# а цікаво, мене оштрафують за кожен зв період, чи раз?????

нива
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 859
З нами з: 20 квітня 2012, 04:33
Звідки: Запорожье
Дякував (ла): 677 разів
Подякували: 243 рази

Повідомлення нива »

Подскажите, пож-та. У предприятия есть офис и есть структурное подразделение, которые находится в разных районах. НДФЛ платим соответсвено в разные районы. Как заполнить 1ДФ? В ЕБПЗ сказано, что нужно "окремий витяг" подать по месту регистрации юр. лица и копию этого "окремого витяга" по месту нахождения структ. подразделения. Я так понимаю, что нужно делать 1ДФ двумя порциями: 1порция- работники офиса, 2порция-работники подразделения, и 2-ю порцию сдавать в оба района? Кто сталкивался с такой ситуацией, отзовитесь...

инспектор
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 684
З нами з: 16 лютого 2011, 14:33
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 24 рази

Повідомлення инспектор »

нива писав:Подскажите, пож-та. У предприятия есть офис и есть структурное подразделение, которые находится в разных районах. НДФЛ платим соответсвено в разные районы. Как заполнить 1ДФ? В ЕБПЗ сказано, что нужно "окремий витяг" подать по месту регистрации юр. лица и копию этого "окремого витяга" по месту нахождения структ. подразделения. Я так понимаю, что нужно делать 1ДФ двумя порциями: 1порция- работники офиса, 2порция-работники подразделения, и 2-ю порцию сдавать в оба района? Кто сталкивался с такой ситуацией, отзовитесь...
1 ДФ подается в налоговую по основному месту регистрации двумя порциями, а копию 2 порции(по работникам структурного подразделения) подаете в инспекцию по месту положения подразделения. Это все прописано в НКУ п. 176.2 "б" ст.176

нива
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 859
З нами з: 20 квітня 2012, 04:33
Звідки: Запорожье
Дякував (ла): 677 разів
Подякували: 243 рази

Повідомлення нива »

инспектор писав: 1 ДФ подается в налоговую по основному месту регистрации двумя порциями, а копию 2 порции(по работникам структурного подразделения) подаете в инспекцию по месту положения подразделения. Это все прописано в НКУ п. 176.2 "б" ст.176
Спасибо за ответ. А при подачи по месту регистрации во второй порции может нужно как-то отметить, что бы не начислялся НДФЛ. Потому,что консультировалась в налоговой по месту регистрации, инспектор сказал, что если подать 1Дф на всех сотрудников, то по НДФЛ появиться недоимка((...

Закрито

Повернутись до “Звітність з ПДФО”