Годовая декларация о доходах физического лица до 01 мая 2014 года

Пенсионер
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 657
З нами з: 25 січня 2012, 03:37
Дякував (ла): 71 раз
Подякували: 150 разів

Повідомлення Пенсионер »

В 2013 году учредитель продал долю в уставном фонде в такой же сумме что и внес. Поскажите в декларации о доходах за 2014 год надо будет показывать доходы полученные от продажи доли уставного фонда.Учредитель продал, так как перешел на госслужбу.

Пенсионер
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 657
З нами з: 25 січня 2012, 03:37
Дякував (ла): 71 раз
Подякували: 150 разів

Повідомлення Пенсионер »

Неужели никто не может ответить на этот вопрос. Жду разъяснения от специалистов. Спасибо.

Люлик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6868
З нами з: 03 жовтня 2012, 07:09
Дякував (ла): 3428 разів
Подякували: 2781 раз

Повідомлення Люлик »

Пенсионер писав: Неужели никто не может ответить на этот вопрос. Жду разъяснения от специалистов. Спасибо.
должен, только если продал в 2013 году, то и деку за 2013 год нужно подавать, а не за 2014. Да и вообще госслужащие обязаны подавать декларацию .

Лёшик
Гений
Гений
Повідомлень: 391
З нами з: 22 травня 2009, 01:29
Дякував (ла): 54 рази
Подякували: 19 разів

Повідомлення Лёшик »

Физическое лицо, не предприниматель, в 2013 году сдавало в аренду недвижимое нежилое помещение (площадь примерно 2000 м кв), сумму точно не знаю, ндфл оплачивали арендаторы и наверняка показывали в 1дф, примерная сумма ндфл составляла 10 тыс грн в месяц.
Должно ли это физ.лицо подавать в налоговую декларацию за себя или нет?

Прошлась по форуму, то создалось такое впечатление, что подавать нужно:
Стаття 176. Забезпечення виконання податкових зобов'язань

176.1. Платники податку зобов'язані:
є) подавати податкову декларацію за результатами звітного
року у строки, передбачені для платників податку на доходи
фізичних осіб, якщо протягом календарного року дохід, що
оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті
167 цього Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше
податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за
будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір
мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня
звітного податкового року.

НО ВОТ В НАЛОГОВОЙ ОТВЕТИЛИ - НЕ НУЖНО, так как эти доходы уже показал арендатор в форме 1ДФ.
А вот еслиб физ.лицо сдавало в аренду физ.лицам, т.е. тем, кто не является налоговыми агентами, то тогда отчёт подаёт физ.лицо арендодатель и на основании этого отчёта, налоговая расчитывает ндфл и выдаёт квитанцию на его оплату.


Юлия911
Гуру
Гуру
Повідомлень: 72
З нами з: 13 липня 2012, 02:36
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Юлия911 »

Физическое лицо не предприниматель продал 2 легковых автомобиля за 2013год по справке-счету. Теперь необходимо подать декларацию о доходах за 2013г.

В Податковий КУ 173.2. Як виняток із положень пункту 173.1 цієї статті, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу"

Вот не могу я понять и не нашла , платить налог надо:
1. (1-я продажа авто + 2-я продажа авто) *5%
2. продажа второго авто * 5% (а первая продажа не облагается)

В нашей ГНИ настоивают на 1 варианте, я склоняюсь ко второму. Прошу подсказать, может кто-то сталкивался с разъяснениями. Спасибо.

Кияночка
ПрофиПрофи
Повідомлень: 34
З нами з: 08 травня 2012, 09:54
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Кияночка »

посмотрите п.167,2 и п.173.1 и 173,2 С первой продажи берется 1%, а со второй 5%

Юлия911
Гуру
Гуру
Повідомлень: 72
З нами з: 13 липня 2012, 02:36
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Юлия911 »

Кияночка,спасибо за сообщение! К сожалению Вы говорите о редакции НКУ до 01.01.2013г., с этой даты вступили в силу изменения к НКУ и вот теперь такая редакция,как я процитировала в выше сказанном посте.
Почему я задаю такой вопрос, вот именно потому, что нашла два абсолютно разных разъяснения от ГНИ. Охтирская ГНИ объясняет, что облагается со второй продажи и все последующие 5%, а первая не облагается. А на сайте ГНА Украины, что два и больше облагаются 5% (т.е. если продал больше чем один раз в году, то первая продажа тоже попадает под налогообложение).

Уважаемые коллеги, прошу Вашего мнения, так как с моей точки зрения имеет место быть конфликт интересов, и интересно что Вы по этому поводу думаете.
С уважением, Юлия.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13655
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14116 разів
Подякували: 27891 раз

Повідомлення Яков »

Юлия911 писав:Кияночка,спасибо за сообщение! К сожалению Вы говорите о редакции НКУ до 01.01.2013г., с этой даты вступили в силу изменения к НКУ и вот теперь такая редакция,как я процитировала в выше сказанном посте.
Почему я задаю такой вопрос, вот именно потому, что нашла два абсолютно разных разъяснения от ГНИ. Охтирская ГНИ объясняет, что облагается со второй продажи и все последующие 5%, а первая не облагается. А на сайте ГНА Украины, что два и больше облагаются 5% (т.е. если продал больше чем один раз в году, то первая продажа тоже попадает под налогообложение).

Уважаемые коллеги, прошу Вашего мнения, так как с моей точки зрения имеет место быть конфликт интересов, и интересно что Вы по этому поводу думаете.
С уважением, Юлия.
База знаний:
Питання
Який порядок сплати ПДФО при продажу рухомого майна ФО іншій ФО?
Відповідь
Коротка:
При отримані фізичною особою протягом звітного (податкового) року доходу від продажу іншій фізичній особі двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда визначеного п.173.1 ст. 173 ПКУ або об’єктів рухомого майна, які не входять до цього переліку, податок на доходи фізичних осіб сплачує фізична особа - продавець самостійно до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу за місцем нотаріального посвідчення такого договору за ставками: для резидентів - 5%, нерезидентів -15(17)%.
Повна:
Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну рухомого майна визначено ст.173 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), з урахуванням змін внесених Законом України ”Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів” від 02 жовтня 2012 року №5413-VI.
Так згідно з п.173.1 ст. 173 ПКУ дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ст. 167 ПКУ, тобто 5% від розміру отриманого доходу.
Дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом.
Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).
Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Як виняток із положень пункту 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню (п.173.2 ст.173 ПКУ).
Водночас, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ (п. 173.2 ст.173 ПКУ).
Разом з тим, п.173.6 ст.173 ПКУ втановлено, що дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується згідно з цією статтею в порядку, встановленому для резидентів, за ставками, визначеними в п. 167.1 ст.167 ПКУ, тобто 15 (17)% залежно від розміру отрминого доходу.
Відповідно до п.173.4 ст.173 ПКУ під час проведення операцій з відчуження об’єктів рухомого майна в порядку, передбаченому цією статтею:
нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу (міни) об’єктів рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) за наявності документа про оцінку майна та документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи із ціни, зазначеної в договорі;
при продажу (обміні) легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів відповідні договори посвідчуються нотаріусом за наявності документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи із зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості таких транспортних засобів;
якщо при продажу (обміні) легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів проводиться їх оцінка відповідно до закону, нотаріус посвідчує відповідні договори за наявності документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи з такої оціночної вартості таких транспортних засобів, та документа про оцінку транспортних засобів.
Для цілей п. 173.4 ст.173 ПКУ та відповідно пп. ”б” пп. 168.4.5 п.168.4 ст.168 ПКУ фізична особа (продавець) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна є відповідальною за нарахування й утримання податку на доходи фізичних осіб, відповідно самостійно визначає суму податку і сплачує його до бюджету через банківські установи за місцем нотаріального посвідчення такого договору.
Отже, при отримані фізичною особою протягом звітного (податкового) року доходу від продажу іншій фізичній особі двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда визначеного п.173.1 ст. 173 ПКУ або об’єктів рухомого майна, які не входять до цього переліку, податок на доходи фізичних осіб сплачує фізична особа - продавець самостійно до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу за місцем нотаріального посвідчення такого договору за ставками: для резидентів - 5%, нерезидентів -15(17)%.

Напишите запрос в ГНИ (от имени ФЛ), чётко сформулировав вопрос таким образом, чтобы ответ был однозначным. Если ответ Вас не удовлетворит, сделайте то же самое - только в ГУ области.
Зображення

Юлия911
Гуру
Гуру
Повідомлень: 72
З нами з: 13 липня 2012, 02:36
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Юлия911 »

Благодарю,Яков! Этот ответ я видела, в своей налоговой устный ответ получила, но он меня не устраивает. Соответственно не надеюсь на письменный ответ от них другого плана. Я надеялась,что может всплывет уже практика (т.е. прецендент) для дальнейшего использования, т.к. намерена, по предъявлению претензий со стороны ГНИ, судиться, опираясь на конфликт интересов.

Отступать не могу, дека директора.

Закрито

Повернутись до “Звітність з ПДФО”