Налогообложение за обучение сотрудника?

Ир4ик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5788
З нами з: 28 липня 2011, 00:58
Дякував (ла): 3704 рази
Подякували: 2325 разів

Повідомлення Ир4ик »

Что-то я совсем ничего не понимаю.
Необлагать можно только 1610 грн, а все остальное (в моем случае 11840-1610=10230) обложить НДФЛ с применением коэффициента и удержать из з/пл сотрудника?

samann
Гений
Гений
Повідомлень: 495
З нами з: 18 листопада 2010, 06:12
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 125 разів

Повідомлення samann »

Ир4ик писав:
samann писав: Налогообложение: является ли обучение дополниетельным благом?

В соответствии с п. 165.1.21 Налогового кодекса Украины от 02.12.2010 г. № 2755- VI (далее по тексту – НКУ) не включаются в состав общего месячного или годового налогооблагаемого дохода работника суммы денег, уплаченные работодателем за его обучение при условии одновременного соблюдения следующих требований:

- денежные средства уплачены в пользу отечественных высших и профессионально-технических учебных заведений;

- размер уплаченных денежных средств не превышает сумму, которая равняется размеру месячного прожиточного минимума, установленного для трудоспособного лица на 1 января отчетного налогового года, умноженного на 1,4 и округленного до ближайших 10 гривен (для 2012 года – 1500,00 грн) на каждый полный или неполный месяц подготовки или переподготовки такого физического лица;

- обучение, профессиональная подготовка, переподготовка, повышение квалификации работников обусловлено потребностями предприятия или соответствует направлению его деятельности;

- с работником, за обучение которого были уплачены денежные средства, заключено договор (контракт), в соответствии с которым он берет на себя обязательства отработать у такого работодателя после окончания высшего и/или профессионально-технического учебного заведения и получения специальности (квалификации) не меньше трех лет.

Соответственно, при невыполнении хотя бы одного из данных условий, сумма, уплаченная, как компенсация стоимости обучения, приравнивается к дополнительному благу, предоставленному такому работнику на протяжении года, и подлежит налогообложению в общем порядке, который определен разделом IV НКУ.

С этой статьи я так понимаю что я должна оплатить НДФЛ так как одно обучение 1 сотрудника затягивает на 5000 грн, + не включать в расходы, так как сотрудник врятли отработат 3 года
Откуда выделенный пункт?
это статья http://buhgaltera.net.ua/obuchenie-rabotnika

Никуш@
ПрофиПрофи
Повідомлень: 47
З нами з: 13 жовтня 2011, 04:56
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Никуш@ »


так-с у меня без этих корочек просто производство остановиться и без них мы нарушаем лицензию по газу, значит 10000 грн что я потратила на них я смело включаю в расход и не облагаю?

Я Вас просто не поняла что у Вас суммы хорошие. Получается если оплатили за сотрудника не более 1610 грн в 2013 г. "за каждый полный или неполный месяц подготовки" не зависимо за какое обучение и заключили с ним договор на 3 года, то не облагаем НДФЛ.

samann
Гений
Гений
Повідомлень: 495
З нами з: 18 листопада 2010, 06:12
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 125 разів

Повідомлення samann »

Ир4ик писав:Что-то я совсем ничего не понимаю.
Необлагать можно только 1610 грн, а все остальное (в моем случае 11840-1610=10230) обложить НДФЛ с применением коэффициента и удержать из з/пл сотрудника?
вот и я задаюсь этим вопросом

samann
Гений
Гений
Повідомлень: 495
З нами з: 18 листопада 2010, 06:12
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 125 разів

Повідомлення samann »

Никуш@ писав:
так-с у меня без этих корочек просто производство остановиться и без них мы нарушаем лицензию по газу, значит 10000 грн что я потратила на них я смело включаю в расход и не облагаю?

Я Вас просто не поняла что у Вас суммы хорошие. Получается если оплатили за сотрудника не более 1610 грн в 2013 г. "за каждый полный или неполный месяц подготовки" не зависимо за какое обучение и заключили с ним договор на 3 года, то не облагаем НДФЛ.
гарантии нету что он не уволиться в течении года,смысла рисковать не вижу и нарываться потом на штрафы и уточненки

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО участь у семінарі (конференції, навчанні) найманого працівника, якщо семінар (конференція, навчання) проводиться за кордоном, але за профілем діяльності ЮО?
Відповідь:

Згідно із пп.165.1.37 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом.
До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах (пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ).
Додатково до винятків, передбачених пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ, не вважаються додатковим благом платника податку доходи, одержані у формі та розмірах, що підлягають включенню роботодавцем до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг згідно із р.ІІІ ПКУ (пп.«б» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ).
Враховуючи вищевикладене, якщо витрати роботодавця у зв’язку із участю найманого працівника у семінарі (конференції, навчанні) згідно із р.ІІІ ПКУ підлягають включенню до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, то вартість такої участі не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку незалежно від того де відбувається семінар (конференція, навчання) – за кордоном чи на території України.

А потім використати п.140.1.3. У Вас же робітничі професії? І немає значення кому саме оплачено, навчальний заклад- це тільки для неробітничих професій.

samann
Гений
Гений
Повідомлень: 495
З нами з: 18 листопада 2010, 06:12
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 125 разів

Повідомлення samann »

Значит вывод - я уплачиваю НДФЛ и не вношу в расходы (от греха подальше), показываю по 1ДФ признак какой именно:
158 Сума витрат роботодавця у зв_язку з пiдвищенням квалiфiкацiї (перепiдготовкою) платника податку згiдно iз законом (пiдпункт. 165.1.37 пункту 165.1 статтi 165 роздiлу IV Кодексу)

или

145 Сума, сплачена роботодавцем на користь вiтчизняних вищих та професiйно-технiчних навчальних закладiв за фiзичну особу для пiдготовки чи перепiдготовки такої фiзичної особи (пiдпункт 165.1.21 пункту 165.1 статтi 165 роздiлу IV Кодексу)

или по инфикационному каждого сотрудника как
126 Дохiд, отриманий платником податку як додаткове благо (крiм випадкiв, передбачених статтею 165 роздiлу IV Кодексу) (пiдпункт 164.2.17 пункту 164.2 статтi 164 роздiлу IV Кодексу)

Ир4ик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5788
З нами з: 28 липня 2011, 00:58
Дякував (ла): 3704 рази
Подякували: 2325 разів

Повідомлення Ир4ик »

Agatha писав:А потім використати п.140.1.3. У Вас же робітничі професії? І немає значення кому саме оплачено, навчальний заклад- це тільки для неробітничих професій.
Инженер-проектировщик-это робітнича професія? Я уже совсем перепуганная.

samann
Гений
Гений
Повідомлень: 495
З нами з: 18 листопада 2010, 06:12
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 125 разів

Повідомлення samann »

Agatha писав: нету гарантии 3-х лет,сейчас текучка кадров еще та

samann
Гений
Гений
Повідомлень: 495
З нами з: 18 листопада 2010, 06:12
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 125 разів

Повідомлення samann »

Ир4ик писав:
Agatha писав:А потім використати п.140.1.3. У Вас же робітничі професії? І немає значення кому саме оплачено, навчальний заклад- це тільки для неробітничих професій.
Инженер-проектировщик-это робітнича професія? Я уже совсем перепуганная.
да без нее ты не сможешь сделать проект, который являеться твоим доходом. Но пункт того,что мы лимит 1610 превысили,говорит об НДФЛ

Відповісти

Повернутись до “Звітність з ПДФО”