1 ДФ и Возвратная финансовая помощь

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

я все таки буду показувати і 3 і в 3а: логіка така: підписали договір, на основі нього нарахували допомогу і виплатили.

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

У меня директор (учредитель в одном лице) дал предприятию помощь 10 000 грн, сумма вроде совсем небольшая.
Потом по чеку в банке сняли - повернення зворотної фіндопомоги, через кассу ему деньги вернули.
Таких операция за квартал было не меньше 15, общая сумма получается 150 000 (цифры условные).
Вот теперь и возник вопрос:
Налоговых последствий нет, это понятно, тем более, что и учредитель и вообще все в квартал получалось, снималось.
Если я показываю эту операцию (точнее операции), то что же получается - графа 3 и графа 3а - 150 000 грн.
Вообще если отражать код 153, то 1) не ясно - это помощь была получена плательщиком налога (в данном случае директором) или была возвращена плательщику (опять же директору) другими особами (в данном случае нашим предприятием).
Если показывать операцию, то НАДО ВСЕ РАЗЫ ВОЗВРАТА ФИНПОМОЩИ суммировать что-ли???
Сумма 150 штук волей не волей привлечет внимание.
КТО ВИНОВАТ И ЧТО ДЕЛАТЬ?

Любослава
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6691
З нами з: 16 лютого 2011, 01:48
Дякував (ла): 11444 рази
Подякували: 8955 разів

Повідомлення Любослава »

Helen_Marlen писав:Я решила, что не буду показывать. Потому что если НАДО, то скажите точно - КАК, в КАКОЙ СУММЕ, в КАКИХ СТРОКАХ, а так можно только себе навредить. Руководство согласилось.
Согласна с этим вариантом - в данной ситуации никаких доходов нет.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

тепер зрозуміло. 1 ДФ - стосується виплаченого і нарахованого доходу на користь платників податку. У даному випадку засновник чи директор не є платником цього податку, ви йому дохід не виплачуєте і не нараховуєте.. Тому і відображати не варто б. Але це мо я думка. Я б ще задзвонила в київ, вартувало б знати їх думку, тим більше штраф немалий за невірні дані, та й сума однозначно приверне увагу. Напишіть, як Ви вирулили з цієї ситуації, успіху Вам у вирішенні.





Светлячок
ПрофиПрофи
Повідомлень: 46
З нами з: 25 жовтня 2010, 02:20
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Светлячок »

у меня постоянно по одной фирме идут операции с возвратной финансовой помощью от директора, и я никогда не отчитываюсь в 1-ДФ

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

СПАСИБО ВСЕМ ЗА ПОМОЩЬ И СОВЕТЫ!!!
Принципе - предусмотрительности победил.
Если я даже и налоговые агент, то по доходам, которые не включается в доход.
Так что решила ничего не показывать от греха подальше. После прочтения всей темы еще раз - убедилась в правильности своего решения. Спасибо за поддержку!!!

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

# 2755 Чи відображається у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф.1ДФ, сума поворотної фінансової допомоги, яка надається ФО ЮО або повертається ЮО ФО (ознака доходу "153")?
# Коротка відповідь : Так, відображається.
# Повна відповідь : Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення. Згідно із пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 розділу IV ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку. Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020, основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу "153". При цьому, у разі отримання поворотної фінансової допомоги фізичною особою від юридичної особи, у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображається уся сума отриманої допомоги. Якщо поворотну фінансову допомогу отримує юридична особа від фізичної особи та відповідно до термінів, які зазначаються у договорі позики, юридична особа повертає частину отриманої допомоги фізичній особі, то у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображається лише частина повернутої допомоги.

Helen_Marlen
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2200
З нами з: 01 липня 2011, 02:45
Дякував (ла): 406 разів
Подякували: 260 разів

Повідомлення Helen_Marlen »

Что из этого следует - не понятно.
Если физлицо выдавало много раз юрлицу - то сумммировать что-ли???



Наталія Солило
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 123
З нами з: 27 липня 2011, 02:36
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Наталія Солило »

Якщо поворотну фінансову допомогу отримує юридична особа від фізичної особи та відповідно до термінів, які зазначаються у договорі позики, юридична особа повертає частину отриманої допомоги фізичній особі, то у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображається лише частина повернутої допомоги.[/quote] у 2 кварталі від засновника, він же директор отримали допомогу 2000,00, а у 3 кварталі повернули 600,00 решта ще залишається неповернено як відобразити в 1 ДФ. Я думала так у 2 кварталі нічого не показую, а в третьому у графі 1ДФ3а=0, з=600,00. Чи відображати 3а=600, 3=600. Як хто розуміє, будь-ласка поділіться думками.

Undina
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 176
З нами з: 29 квітня 2011, 04:18
Дякував (ла): 58 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Undina »

Была уверена, что поворотна финансова допомога от засновника не включается в 1ДФ. Почитала эту тему и запереживала. Во 2 квартале мы ее не показывали (учредитель ее дал, но не забрал. Уф!!!) В 3 квартале помощь от учредителя была получена и в том же квартале возвращена. И еще вернули ту что давал во 2 кв. Надо , наверное их суммировать Даже не знаю, что теперь делать. #cray#
Статья 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Вроде можно не писать в 1ДФ. Но там же есть ст.165.1.36. Дохід фіз.особи підприємця на єдиному податку - который мы в 1ДФ всегда показывали. По логике придется и допомогу показывать.
"Якщо поворотну фінансову допомогу отримує юридична особа від фізичної особи та відповідно до термінів, які зазначаються у договорі позики, юридична особа повертає частину отриманої допомоги фізичній особі, то у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображається лише частина повернутої допомоги. "



Відповісти

Повернутись до “Звітність з ПДФО”