Ответственность по НДФЛ

Мадам Мадамовна
Оракул
Оракул
Повідомлень: 272
З нами з: 30 січня 2013, 09:18
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення Мадам Мадамовна »

Подскажите пожалуйста, какая ответственность в этом году по НДФЛ?
А точнее что будет если индексация начислена в меньшей сумме, чем надо. Если начислить правильно, то будет сумма (з/п+индекс) больше 1710 грн. И тогда льготу применять нельзя. И значит НДФЛ уплаченный не в полном объеме. И если в следующих месяцах не корректировать. Прошу помощи

zhenya
Гений
Гений
Повідомлень: 407
З нами з: 29 жовтня 2009, 05:02
Дякував (ла): 194 рази
Подякували: 248 разів

Повідомлення zhenya »

База Знань http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ques
Питання
Яка застосовується відповідальність до податкового агента, якщо під час документальної перевірки виявлено, що ПДФО нараховано та перераховано до бюджету не в повному обсязі або несвоєчасно?
Відповідь
Коротка:
До податкових агентів, які здійснюють ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність
Повна:
Відповідно до пп. «ґ» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкові агенти несуть відповідальність у випадках, визначених ПКУ.
Пунктом 127.1 ст. 127 ПКУ передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку, передбаченого п. 169.4 ст. 169 ПКУ, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами ПКУ.
Крім того, відповідно до пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ у день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента, нараховується пеня.
Пеня, визначена пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб. (абз. третій п. 129.4 ст. 129 ПКУ).
Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності (п. 112.1. ст. 112 ПКУ).
Відповідно до ст. 163 прим. 4 Кодексу про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, –
тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вищевикладене, до податкових агентів, які здійснюють ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність.

Мадам Мадамовна
Оракул
Оракул
Повідомлень: 272
З нами з: 30 січня 2013, 09:18
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення Мадам Мадамовна »

спасибо, но разве это не устаревшие данные?

svitlass
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2862
З нами з: 12 серпня 2011, 05:22
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 1128 разів

Повідомлення svitlass »

Мадам Мадамовна писав:Подскажите пожалуйста, какая ответственность в этом году по НДФЛ?
А точнее что будет если индексация начислена в меньшей сумме, чем надо. Если начислить правильно, то будет сумма (з/п+индекс) больше 1710 грн. И тогда льготу применять нельзя. И значит НДФЛ уплаченный не в полном объеме. И если в следующих месяцах не корректировать. Прошу помощи
нарахування в вас оподатковане правильно - тут небезпеки немає
а нарахування - перевіряє інспекція з праці / при чому суму індексації перевіряють обов'язково. в залежності від кількості працівників - вибірково/
тобто, якщо не буде перевірки з інспекції праці, то суму індексації ніхто не перевіряє. хіба дфс-ники навчаться

Відповісти

Повернутись до “Пільги”