Податкова знижка на оплату за навчання в інституті

Колумбиана
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 103
З нами з: 25 лютого 2013, 01:48
Дякував (ла): 37 разів

Повідомлення Колумбиана »

З якої суми ми маємо право на податкову знижку і при яких доходах? Тай взагалі, яка процедура отримання права на цю знижку ?

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4110 разів

Повідомлення Marlboro »

"Мы" это кто? Для начала ознакомьтесь со статьей 166 Налогового кодекса.
Потом с вот этим - http://artemrada.gov.ua/uk/articles/4580

На практике процедура ничего особенного из себя не представляет - прямо в налоговой заполняете декларацию, прилагаете копии документов (расчетные, договор с институтом, справка о длительности учебного года, номер счета в ощадбанке), подаете и примерно через 2 месяца присылают деньги.

Альона1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2848
З нами з: 11 серпня 2011, 14:29
Дякував (ла): 788 разів
Подякували: 1308 разів

Повідомлення Альона1 »

Хтось видає довідки про заробітну плату для отримання податкової знижки при навчанні.

МитинаАлла
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2756
З нами з: 05 червня 2012, 03:58
Дякував (ла): 573 рази
Подякували: 2321 раз

Повідомлення МитинаАлла »

Альона1 писав:Хтось видає довідки про заробітну плату для отримання податкового кредиту при навчанні.
я на работе брала, но только для ипотеки. Это обычная справка о доходах. Там должно быть видно грязную, чистую ЗП и взносы

Альона1
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2848
З нами з: 11 серпня 2011, 14:29
Дякував (ла): 788 разів
Подякували: 1308 разів

Повідомлення Альона1 »

Тобто спеціальної затвердженої форми не має????

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4110 разів

Повідомлення Marlboro »

Альона1 писав:Тобто спеціальної затвердженої форми не має????
Нет, утвержденной формы нет.
Более того, нет необходимости даже подгонять формы подаваемые, например, для получение выплат безработным.

Я себе вообще делал форму в которой было четыре строчки:

- начисленная ЗП;
- удержанный ЕСВ;
- удержанный НДФЛ;
- общая сумма примененной льготы (суммируем за каждый месяц).

МитинаАлла
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2756
З нами з: 05 червня 2012, 03:58
Дякував (ла): 573 рази
Подякували: 2321 раз

Повідомлення МитинаАлла »

Альона1 писав:Тобто спеціальної затвердженої форми не має????
нет. Для ГНИ обязательно нужно видеть ЗП и взносы. Но только ЗП. Если там мат помощь или страховка (как у меня) то мне ее указали в справке но я потом карандашом отметила что это с кодом 126, и НДФЛ тож отнимала. В ГНИ бывает еще просят чтоб плательщик кот льготу получает взял в налоговой справку о доходах и на ее основании заполнял декларацию. Я в своей деке тож неправильно показала НДФЛ, но они сами подкоректировали и деньги перечислили. Разница составила до 100 грн.

Куба
Профи
Повідомлень: 36
З нами з: 01 травня 2013, 06:22
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Куба »

Альона1 писав:Хтось видає довідки про заробітну плату для отримання податкової знижки при навчанні.
Когда училась мне выдавали.
Среди всего прочего там были такие обязательные графы: месяцы начисления, начисленная зарплата, удержанные ЕСВ, НДФЛ.
Справка берется за год, с обязательной разбивкой по месяцам.
Плюс другие документы (копии договора, платежек, если плательщик и "счастливый студент" не одно и то же лицо - еще документы, свидетельствующие о родстве (папа платит за сына, часть НДФЛа вернут папе) - правда есть ограничения по степени родства).
Подаете в налоговую декларацию о доходах (уже будет в 2014 г. за 2013), все справки, копии.
Через некоторое время возвращают (нужно будет подъехать в определенный банк с документами для получения).
Ничего сложного.
Такой справки в 1С нет (во всяком случае в моей восьмерке, я её своим сотрудникам-совместителям в Екселе делаю, когда они Декларации о доходах за год подают).

Галина_2004
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 601
З нами з: 29 лютого 2012, 08:20
Дякував (ла): 196 разів
Подякували: 15 разів

Повідомлення Галина_2004 »

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, договір оформлений на маму, дочка влітку 1 місяць працювала офіційно. Чи має право вона на податкову знижку?

Люлик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6868
З нами з: 03 жовтня 2012, 07:09
Дякував (ла): 3428 разів
Подякували: 2781 раз

Повідомлення Люлик »

От: 26 марта 2012 г. 6:57:38
инспектор писав:
Рутя С писав:Добрый день. Составила декларацию (хотела налоговую скидку по обучению сына) , стала копировать документы- договор на обучение подписывал сын ( 19 лет) и квитанция банка на оплату - тоже от его имени...
Как поступить - сдать декларацию на сына ( доходов нет , только оплата по договору на обучение)
или сдавать декларацию на себя и попытаться докакать что сын платил "мои" деньги?
Спасибо...
Декларацию подаете на себя и справку с роботы должна быть на Вас, прилагаете свидетельство о рождение сына (единственный документ подтверждающий что Вы его мама). Не помню где указано, что родители могут содержать детей до 23 лет и соответственно до этого возраста Вы можете подавать декларацию по возврату денег за обучение.
Альона1 писав:Чи має право скористатися податковою знижкою за навчання дитини один із батьків, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною (в договорі зазначено П.І.Б. дитини) та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, яка не має самостійних джерел доходу?
Відповідно до ст. 180 та ст. 199 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-III із змінами та доповненнями (далі – Сімейний кодекс) батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років).
Згідно із ст. 199 Сімейного кодексу якщо повнолітні діти продовжують навчатися у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Статтею 317 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – Цивільний кодекс) передбачено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном, у тому числі грошовими коштами. При цьому, ст. 32 Цивільного кодексу встановлено, що неповнолітня особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років має право вчиняти правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.
Таким чином, один із батьків має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних йому коштів. При цьому фактичні витрати на оплату вартості навчання несуть батьки дитини, яка навчається.
Законом України від 23 травня 1991 року № 1060- ХІІ "Про освіту" встановлено, що за неповнолітніх дітей (до 18 років) договір на навчання повинен укладатися їх батьками, але в договорі при цьому обов’язково зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).
Враховуючи вищевикладене, скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини може один з батьків, за умови надання ним відповідних підтверджуючих документів, зокрема, договору про навчання дитини, який укладений між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи. При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).



Відповісти

Повернутись до “Пільги”