Поворотна фінансова допомога

chief_accountant
Знаток
Повідомлень: 18
З нами з: 26 листопада 2013, 16:20
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення chief_accountant »

Люди добрые, подскажите, кто знает, можно ли заключить договор фин. помощи между ФОПом на общей системе и юр. лицом (тоже на общей), если ФОП и директор юр. лица один и тот же человек? Возникла необходимость перегнать по безналу деньги от ФОПа (где они есть) на фирму (где нехватает для выплаты зарплат и т. д.), но чтоб это не тянуло за собой НДС, не в качестве оплаты за какие-либо услуги или товар. Кто-то так делал? Заранее спасибо.

Eva_tj
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 96
З нами з: 20 березня 2012, 02:18
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 10 разів

Повідомлення Eva_tj »

chief_accountant писав:Люди добрые, подскажите, кто знает, можно ли заключить договор фин. помощи между ФОПом на общей системе и юр. лицом (тоже на общей), если ФОП и директор юр. лица один и тот же человек? Возникла необходимость перегнать по безналу деньги от ФОПа (где они есть) на фирму (где нехватает для выплаты зарплат и т. д.), но чтоб это не тянуло за собой НДС, не в качестве оплаты за какие-либо услуги или товар. Кто-то так делал? Заранее спасибо.

Я думаю, что можно. Только пусть в договоре вместо директора юр.лица подпись ставит другой человек (например, его зам)

Діна 1977
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 724
З нами з: 05 травня 2016, 13:39
Дякував (ла): 438 разів
Подякували: 270 разів

Повідомлення Діна 1977 »

Добрий вечір. Підскажіть будь ласка. Є ФОП на загальному + пдв, надає послуги. Всі розрахунки тільки безготівкові. Рро немає , бо готівки немає. Які є варіанти правильні поповнення підприємницького рахунку власними коштами , але щоб податкова не порахувала це доходом ? Поворотно- фінансову допомогу в цьому році від дружини на рахунок вже отримав і повернув. Можливо є ще якісь варіанти , щоб без повернення ? І чи може ФОП від себе якусь поворотну допомогу поповнити рахунок? Буду вдячна за відповідь.

Діна 1977
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 724
З нами з: 05 травня 2016, 13:39
Дякував (ла): 438 разів
Подякували: 270 разів

Повідомлення Діна 1977 »

Діна 1977 писав:
10 вересня 2020, 22:23
Добрий вечір. Підскажіть будь ласка. Є ФОП на загальному + пдв, надає послуги. Всі розрахунки тільки безготівкові. Рро немає , бо готівки немає. Які є варіанти правильні поповнення підприємницького рахунку власними коштами , але щоб податкова не порахувала це доходом ? Поворотно- фінансову допомогу в цьому році від дружини на рахунок вже отримав і повернув. Можливо є ще якісь варіанти , щоб без повернення ? І чи може ФОП від себе якусь поворотну допомогу поповнити рахунок? Буду вдячна за відповідь.
Допоможіть будь ласка!!!!!А якщо ФОП внесе готівку як власні кошти чи власні заощадження через касу банку на свій рахунок- підприємця це буде дохід? ФОП на загальному. :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

ЖаннаZh
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 19 червня 2020, 09:25
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення ЖаннаZh »

База ЗІР 104.4
Коротка:
Власні кошти, які фізична особа – підприємець, що перебуває на загальній системі оподаткування, зараховує на розрахунковий рахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат.
Повна:
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
Враховуючи вищевикладене, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності, а саме:
- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);
- виручка в натуральній (негрошовій формі);
- суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.
Таким чином, власні кошти, які фізична особа - підприємець зараховує на розрахунковий розрахунок, не включаються до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат.

Аватар користувача
Irina777
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1292
З нами з: 08 квітня 2013, 03:25
Дякував (ла): 1710 разів
Подякували: 1037 разів

Повідомлення Irina777 »

Діна 1977 писав:
10 вересня 2020, 22:23
Добрий вечір. Підскажіть будь ласка. Є ФОП на загальному + пдв, надає послуги. Всі розрахунки тільки безготівкові. Рро немає , бо готівки немає. Які є варіанти правильні поповнення підприємницького рахунку власними коштами , але щоб податкова не порахувала це доходом ? Поворотно- фінансову допомогу в цьому році від дружини на рахунок вже отримав і повернув. Можливо є ще якісь варіанти , щоб без повернення ? І чи може ФОП від себе якусь поворотну допомогу поповнити рахунок? Буду вдячна за відповідь.
ФЛП на общей системе (в отличии от единщиков) не включают взнос собственных средств в доход. Важно правильно сформулировать назначение платежа при взносе в банк. Статья в помощь: https://i.factor.ua/journals/bn/2018/se ... 38958.html

Гуртовня
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 29 жовтня 2019, 12:34

Повідомлення Гуртовня »

Доброго дня! допоможіть, будь ласка. Фізична особа хоче надати поворотну фінансову допомогу ФОП на загальній системі оподаткування. Як краще вносити в касу готівкою чи нести готівку в банк і класти на рахунок ? І як повертати допомогу в обох випадках? Дякую!

Ирина 22
Оракул
Оракул
Повідомлень: 200
З нами з: 11 березня 2019, 14:19
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 87 разів

Повідомлення Ирина 22 »

Гуртовня писав:
12 листопада 2020, 15:08
Доброго дня! допоможіть, будь ласка. Фізична особа хоче надати поворотну фінансову допомогу ФОП на загальній системі оподаткування. Як краще вносити в касу готівкою чи нести готівку в банк і класти на рахунок ? І як повертати допомогу в обох випадках? Дякую!
У ФОП нет кассы. Как Вы или Вам внесёте деньги - это ваше решение. Но если Вы решите наличными, то советую это указать в Договоре получение и возврат ( хотя я указываю, что могу и наличными и безналичными получить фин помощь и вернуть), а физ лицу выдать Квитанция в свободной форме.
К примеру: Квитанція на видачу ( отримання) готівки № ..... від....
ФОП ....... видає (отримує)
ПІБ ......
суму ...... згідно Договору № .... від ......
Примерно так.

Как выдавать и возвращать-это решаете Вы. Но помните про 50 000!!!!

Гуртовня
Ученик
Повідомлень: 3
З нами з: 29 жовтня 2019, 12:34

Повідомлення Гуртовня »

Дякую!

Відповісти

Повернутись до “ФОП на загальній системі”