ЕСВ для ФЛП на общей системе

zhenya
Гений
Гений
Повідомлень: 400
З нами з: 29 жовтня 2009, 05:02
Дякував (ла): 179 разів
Подякували: 247 разів

Повідомлення zhenya »

Natalya_L писав:Скажіть яка зараз ситуація по сплаті ЄСВ з ФОП загал.сист?
34,7% нараховується із суми чистого доходу із майн. декл. і дод5.
чи застосовується норма, що ЄСВ за місяць не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску за місяць (тобто 1218*34,7%), якщо доходу немає або дохід напр.500грн.?
Питання БазаЗнань 301.03
Що є базою нарахування ЄВ для ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників?
Відповідь
Коротка:
Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для фізичних осіб - підприємців, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, але не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Повна:
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є ФОП, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Пунктом 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464 визначено, що ЄВ для платників, зазначених, зокрема, у п. 4 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи ФО, та на суму доходу. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Нарахування ЄВ здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464 (частина третя ст. 7 Закону № 2464).
Отже, базою нарахування ЄВ для ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи ФО, але не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464.

Главбух Лиля
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 141
З нами з: 04 червня 2013, 00:35
Дякував (ла): 36 разів
Подякували: 24 рази

Повідомлення Главбух Лиля »

zhenya писав:
Natalya_L писав:Скажіть яка зараз ситуація по сплаті ЄСВ з ФОП загал.сист?
34,7% нараховується із суми чистого доходу із майн. декл. і дод5.
чи застосовується норма, що ЄСВ за місяць не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску за місяць (тобто 1218*34,7%), якщо доходу немає або дохід напр.500грн.?
Питання БазаЗнань 301.03
Що є базою нарахування ЄВ для ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників?
Відповідь
Коротка:
Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для фізичних осіб - підприємців, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, але не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Объясните, пожалуйста, ещё раз ("ДЛЯ ОСОБО ОДАРЁННЫХ")
Если с января по май 15г. предприниматель имел выручку (ну например 5000грн.), а ПРИБЫЛЬ составила 0,00грн.-можно за период январь-май 15г. ЕСВ 34,7% НЕ ПЛАТИТЬ!!! А платить только за те месяцы-когда была прибыль (а не выручка)???#help#

zhenya
Гений
Гений
Повідомлень: 400
З нами з: 29 жовтня 2009, 05:02
Дякував (ла): 179 разів
Подякували: 247 разів

Повідомлення zhenya »

Главбух Лиля писав:
zhenya писав:
Natalya_L писав:Скажіть яка зараз ситуація по сплаті ЄСВ з ФОП загал.сист?
34,7% нараховується із суми чистого доходу із майн. декл. і дод5.
чи застосовується норма, що ЄСВ за місяць не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску за місяць (тобто 1218*34,7%), якщо доходу немає або дохід напр.500грн.?
Питання БазаЗнань 301.03
Що є базою нарахування ЄВ для ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників?
Відповідь
Коротка:
Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для фізичних осіб - підприємців, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, але не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Объясните, пожалуйста, ещё раз ("ДЛЯ ОСОБО ОДАРЁННЫХ")
Если с января по май 15г. предприниматель имел выручку (ну например 5000грн.), а ПРИБЫЛЬ составила 0,00грн.-можно за период январь-май 15г. ЕСВ 34,7% НЕ ПЛАТИТЬ!!! А платить только за те месяцы-когда была прибыль (а не выручка)???#help#
http://chp.com.ua/spravochnik/obwaja-sistema
НКУ Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування
177.2. Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

ЗАКОН УКРАИНЫ О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование http://www.profiwins.com.ua/ru/legislat ... s/916.html
(пп. 2 ч. 1 ст. 7 Закона № 2464)2) для плательщиков, отмеченных в пунктах 4 (кроме физических лиц-предпринимателей, избравших упрощенную систему налогообложения) и 5 части первой статьи 4 данного Закона - на сумму дохода (прибыли), полученного от их деятельности, подлежащей обложению налогом на доходы физических лиц. При этом сумма единого взноса не может быть меньше размера минимального страхового взноса за месяц, в котором получен доход (прибыль).

Natalya_L
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 168
З нами з: 19 квітня 2012, 04:26
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 49 разів

Повідомлення Natalya_L »

Главбух Лиля писав:
zhenya писав:
Natalya_L писав:Скажіть яка зараз ситуація по сплаті ЄСВ з ФОП загал.сист?
34,7% нараховується із суми чистого доходу із майн. декл. і дод5.
чи застосовується норма, що ЄСВ за місяць не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску за місяць (тобто 1218*34,7%), якщо доходу немає або дохід напр.500грн.?
Питання БазаЗнань 301.03
Що є базою нарахування ЄВ для ФОП, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників?
Відповідь
Коротка:
Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для фізичних осіб - підприємців, які обрали загальну систему оподаткування без використання праці найманих працівників, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, але не менше за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Объясните, пожалуйста, ещё раз ("ДЛЯ ОСОБО ОДАРЁННЫХ")
Если с января по май 15г. предприниматель имел выручку (ну например 5000грн.), а ПРИБЫЛЬ составила 0,00грн.-можно за период январь-май 15г. ЕСВ 34,7% НЕ ПЛАТИТЬ!!! А платить только за те месяцы-когда была прибыль (а не выручка)???#help#
Отже, по ЄСВ ФОП звітується за рік, і якщо сума з дод.5 до сплати виходить меншою за суму мінімального страхового внеску * 12 міс., то різницю доплачуємо і відображаємо в дод.6.
Правильно я розумію?
Варіант - немає доходу немає і сплати не проходить?

Romachka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 108
З нами з: 29 січня 2015, 15:05
Дякував (ла): 30 разів
Подякували: 41 раз

Повідомлення Romachka »

Кстати, вопрос интересный. На мой взгляд, доход был,значит и ЕСВ платить(а прибыль или убыток все равно). У меня ситуация другая, Доход ФОПначал получать с 07/2015 (до этого деятельности не было) по году получится доход был. Сколько начислится ЕСВ (если прибыль за весь год предподожим будет 3000грн) мин. *12 месяцев или мин.*6месяцев??

NatalaNikolaeva
Ученик
Повідомлень: 9
З нами з: 26 березня 2013, 04:32
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення NatalaNikolaeva »

Добрый день!
ФОП на общей системе в соответствии и Инструкцией о порядке начисления и уплаты единого взноса №455 от 09.09.13 должен был отлачивать единый взнос в течение года до 15 марта, до 15 мая, до 15 августа и до 15 ноября в виде авансовых платежей.
20.04.2015 вышла новая Инструкция №449, а №455 утратила силу.
В Инструкции №449 нет упоминнания о авансовых платежах.

Я правильно понимаю, что их платить теперь не нужно!
Спасибо.

sisval
Знаток
Повідомлень: 10
З нами з: 30 січня 2015, 18:46
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення sisval »

Добрый день!
ФОП на ОСН. Как правильно отчитаться по ЕСВ (Приложение 5, 6)за год 2015 при условии, что чистый доход за месяц меньше, чем минимальная з/п (до 01.09-1218,00, после -1378,00). Я правильно понимаю?Если нет, исправьте меня, пожалуйста:
В Приложении 5 Таблице 1 в графе 2 и 3 указываем сумму из Книги доходов и расходов, а уже в Приложении 6 Таблице 2 - разницу доначислений до МЗП. Только вот когда подавать? Все вместе? Приложение 5 и 6?или дожидаться от Фискалов налогового уведомления-расчета?
Буду благодарна за ответ!

Romachka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 108
З нами з: 29 січня 2015, 15:05
Дякував (ла): 30 разів
Подякували: 41 раз

Повідомлення Romachka »

по ЕСВ заполняем Додаток 5 таблица1. (на общей системе) и собственно титульный лист. (если у Вас нет договора по добровольному страхованию)

Мартиничка
Знаток
Повідомлень: 10
З нами з: 03 червня 2012, 13:59
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Мартиничка »

Подскажите, пожалуйста.
ФОП на ОСН. Расчитала чистый доход, высчитала ЕСВ, который надо заплатить по итогам года. Вопрос: вычитаются ли авансовые платежи по ЕСВ за ФОП при перечислении окончательной суммы ЕСВ в бюджет?

marinesko
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2793
З нами з: 06 липня 2013, 22:58
Дякував (ла): 742 рази
Подякували: 1790 разів

Повідомлення marinesko »

Мартиничка писав:Подскажите, пожалуйста.
ФОП на ОСН. Расчитала чистый доход, высчитала ЕСВ, который надо заплатить по итогам года. Вопрос: вычитаются ли авансовые платежи по ЕСВ за ФОП при перечислении окончательной суммы ЕСВ в бюджет?
конечно

Закрито

Повернутись до “ФОП на загальній системі”