Наймані працівники у ФОПа-единщика

Розділ XIV ПКУ
Ольга Єщенко
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 25 серпня 2023, 16:50

Повідомлення Ольга Єщенко »

Доброго дня! Я-повний "чайник"у веденні ФОП бухгалтерії та інших справ,що пов'язані з документами.Дуже прошу досвідчених розповісти,як оформити працівника офіційно.Куди і які документи подавати.Як оформити запис в трудову,якщо печатки не маємо (вона не потрібна). Ми 2 група.ДУЖЕ ДЯКУЮ ЗА ВІДПОВІДЬ!!!

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

Ольга Єщенко писав:
25 серпня 2023, 17:29
Доброго дня! Я-повний "чайник"у веденні ФОП бухгалтерії та інших справ,що пов'язані з документами.Дуже прошу досвідчених розповісти,як оформити працівника офіційно.Куди і які документи подавати.Як оформити запис в трудову,якщо печатки не маємо (вона не потрібна). Ми 2 група.ДУЖЕ ДЯКУЮ ЗА ВІДПОВІДЬ!!!
Трудовий договір з працівником + Наказ + Повідомлення до ДПС до початку роботи
Відомості по з/п (2 рази на місяць) + Табель обліку роб. часу за місяць
Податковий розрахунок до ДПС 1 раз в квартал
Записи в трудову — якщо працівник наполягає. Якщо працівник наполягає — офомлюється паперова ТК. Печатка не потрібна.
Основне, чи неосновне місце роботи визначає працівник. При прийомі на роботу працівник надає роботодавцю ТК (яка повертається працівнику)
нараховуєте ЄСВ + утримуєте із з/п ПДФО+ВЗ

Якщо "повний чайник" та бажаєте самостійно "вести" облік працівників — гарантую наявність помилок. Зверниться до "досвідчених"...
Зображення

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3140
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 2370 разів
Подякували: 752 рази

Повідомлення FyDD »

Яков писав:
10 лютого 2023, 22:40
rey писав:
10 лютого 2023, 13:07
По поводу увольнения и оформления документов — оформить онлайн (между ФОПом и работником), заполнив перед этим Угоду, в которой прописать про порядок подписи и обменом документами.
Увольнять работника для ФОПа — всегда вопрос денежный (выплата компенсации за неиспользованный отпуск), а если ребёнок второй (и более), то придётся считать + допонит. на детей за 2020, 2021, 2022, 2023гг по 10 дней и куча бумажек..
Вопрос возникнет в подаче отчётности за ФОПа (эл. подпись у ФОПа есть?), в уплате и удержании налогов и ЕСВ при увольнении (с чьего кармана?)
Подскажите, плиз
Детский отпуск рассчитывался всегда за весь период отпуска до 3 лет ?
Я когда столкнулся с расчетом компенсации вычитал, что только с мая 2021 (к сожалению закладки не сделал и не найду источник)
Если я ошибся, то неверно насчитал компенсацию

И насчитываются ли дни детского отпуска за период прогула ?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

FyDD писав:
20 жовтня 2023, 11:44
Яков писав:
10 лютого 2023, 22:40
rey писав:
10 лютого 2023, 13:07
По поводу увольнения и оформления документов — оформить онлайн (между ФОПом и работником), заполнив перед этим Угоду, в которой прописать про порядок подписи и обменом документами.
Увольнять работника для ФОПа — всегда вопрос денежный (выплата компенсации за неиспользованный отпуск), а если ребёнок второй (и более), то придётся считать + допонит. на детей за 2020, 2021, 2022, 2023гг по 10 дней и куча бумажек..
Вопрос возникнет в подаче отчётности за ФОПа (эл. подпись у ФОПа есть?), в уплате и удержании налогов и ЕСВ при увольнении (с чьего кармана?)
Подскажите, плиз
Детский отпуск рассчитывался всегда за весь период отпуска до 3 лет ?
Я когда столкнулся с расчетом компенсации вычитал, что только с мая 2021 (к сожалению закладки не сделал и не найду источник)
Если я ошибся, то неверно насчитал компенсацию

И насчитываются ли дни детского отпуска за период прогула ?
Да, верно, с 09.05.2021, даже если в отпуске до 3 лет
за 2020 и ранее — если сотрудница работала (т.е. не была в отпуске до 3 лет)
Источник: ст. 19 ЗУ "Про відпуски" Зміни з 09.05.2021
По поводу прогулов — не подскажу
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”