ФОП пенсионер

Розділ XIV ПКУ
Irina7
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 127
З нами з: 03 грудня 2012, 04:29
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Irina7 »

Добрый день! ФОП пенсионер-отчет не сдает, ЕСВ не платит. Я за этого ФОпа за 2013г. по запарке сдала отчет по ЕСВ и теперь налоговая требует заплатить за весь год! Может кто сталкивался с такой ситуацией или подскажите, как быть!

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18769
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

Irina7 писав:Добрый день! ФОП пенсионер-отчет не сдает, ЕСВ не платит. Я за этого ФОпа за 2013г. по запарке сдала отчет по ЕСВ и теперь налоговая требует заплатить за весь год! Может кто сталкивался с такой ситуацией или подскажите, как быть!
Система налогообложения? Какой отчет и что в отчете?

Irina7
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 127
З нами з: 03 грудня 2012, 04:29
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Irina7 »

Popen писав:
Irina7 писав:Добрый день! ФОП пенсионер-отчет не сдает, ЕСВ не платит. Я за этого ФОпа за 2013г. по запарке сдала отчет по ЕСВ и теперь налоговая требует заплатить за весь год! Может кто сталкивался с такой ситуацией или подскажите, как быть!
Система налогообложения? Какой отчет и что в отчете?

=)) #g_haha# а вы мысли читать не умеете? =))
Единый налог 2 гр, отчет по ЕСВ годовой с цифрами.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18769
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

Irina7 писав:
Popen писав:
Irina7 писав:Добрый день! ФОП пенсионер-отчет не сдает, ЕСВ не платит. Я за этого ФОпа за 2013г. по запарке сдала отчет по ЕСВ и теперь налоговая требует заплатить за весь год! Может кто сталкивался с такой ситуацией или подскажите, как быть!
Система налогообложения? Какой отчет и что в отчете?

=)) #g_haha# а вы мысли читать не умеете? =))
Единый налог 2 гр, отчет по ЕСВ годовой с цифрами.
Ну, тады поиграем в угадайку: я буду угадывать ту цифирь, что Вы там написали ??? #g_crazy#

Irina7
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 127
З нами з: 03 грудня 2012, 04:29
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Irina7 »

Popen писав:
Irina7 писав:
Popen писав: Система налогообложения? Какой отчет и что в отчете?

=)) #g_haha# а вы мысли читать не умеете? =))
Единый налог 2 гр, отчет по ЕСВ годовой с цифрами.
Ну, тады поиграем в угадайку: я буду угадывать ту цифирь, что Вы там написали ??? #g_crazy#
Написали,как положено 4800, а вот теперь,что с этим делать? Имеется ли выход из сложившейся ситуации?

ТИР
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 10
З нами з: 29 листопада 2013, 13:45
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення ТИР »

У нас был такой случай, нужно сдать Додаток 6, табл. 3 (так проконсультировал ПФУ ) со знаком минус и проследить, чтобы налоговая его приняла.

karmen2011
Гений
Гений
Повідомлень: 492
З нами з: 28 листопада 2011, 07:20
Дякував (ла): 676 разів
Подякували: 178 разів

Повідомлення karmen2011 »

Подскажите пожалуйста.в этом году зарегистрировали ФОПа -тоже пенсионер. получается отчет сдавать по ЕСВ пустой не нужно?а как сообщить в налоговую .что он не плательщик.письмо какое то писать ?

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

karmen2011 писав:Подскажите пожалуйста.в этом году зарегистрировали ФОПа -тоже пенсионер. получается отчет сдавать по ЕСВ пустой не нужно?а как сообщить в налоговую .что он не плательщик.письмо какое то писать ?
Единщиком?

karmen2011
Гений
Гений
Повідомлень: 492
З нами з: 28 листопада 2011, 07:20
Дякував (ла): 676 разів
Подякували: 178 разів

Повідомлення karmen2011 »

Любознательная писав:
karmen2011 писав:Подскажите пожалуйста.в этом году зарегистрировали ФОПа -тоже пенсионер. получается отчет сдавать по ЕСВ пустой не нужно?а как сообщить в налоговую .что он не плательщик.письмо какое то писать ?
Единщиком?
да единщик 1 гр.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Повна:
Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є ФОП, в тому числі ФОП платники ЄП.
Згідно з частиною 4 ст. 4 Закону № 2464 ФОП платники ЄП звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Пунктом 3 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що ЄВ для платників, зазначених у п. 4 частини 1 ст. 7 Закону № 2464, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується – на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Тобто, ФОП платник ЄП нараховує та сплачує ЄВ за кожний повний або неповний відпрацьований місяць.
Відповідно до п. 2 частини 1 ст. 6 Закону № 2464 платник ЄВ має право звертатися до органу доходів і зборів з письмовою заявою про зміну умов сплати єдиного внеску у разі зміни його статусу як платника (або отримання права на зміну розміру ЄВ, зокрема у зв’язку із зміною виду економічної діяльності).
Таким чином, ФОП платник ЄП повідомляє орган доходів і зборів про набуття статусу інваліда або пенсіонера шляхом подання письмової заяви довільної форми із відповідними підтверджуючими документами, а саме: копія довідки з акта огляду в медіко-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності та / або копія пенсійного посвідчення.
При цьому, зазначена особа звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця, після набуття статусу інваліда або пенсіонера.

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”