Можно ли отказаться от Единого налога?

Розділ XIV ПКУ
Online
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 106
З нами з: 27 лютого 2013, 02:46
Дякував (ла): 35 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Online »

Подскажите, 12.09.2013 подали заявление о переходе на ЕН с 4го квартала. Но к сожалению нас подвели с арендой и теперь нам не выгодно переходить. Можно ли подать Заявление об отказе от упрощенной системы налогообложения с 4го квартала или это только для тех, кто уже в 3 кв. был на ЕН????

ВВС
Гений
Гений
Повідомлень: 473
З нами з: 13 лютого 2013, 06:31
Дякував (ла): 267 разів
Подякували: 365 разів

Повідомлення ВВС »

Я бы попробовала позвонить в налоговую и уточнила на какой стадии обработки находится Ваше заявление. Заявление об отказе подается в 7 случаях, согласно п.299.15 НКУ.

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Тема не нова и обсуждалась (разьяснялась) еще во времена Указа.
Позиция (правомерная) всегда была едина - [s]ОФИЦИАЛЬНЫМИ ПУТЯМИ[/s] нельзя отозвать заявление.

Ссылка раз:
Питання:

Чи має право ФОП платник ЄПУ відкликати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо дана заява зареєстрована в органі ДПС?
Відповідь:

Відповідно до пп. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.

Згідно із пп. 298.1.3 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року шляхом подання заяви до органу державної податкової служби.

Крім того, пп. 298.2.1 та пп. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ встановлено, що для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу державної податкової служби заяву.

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ (за умови відсутності непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу з єдиного податку та/або інших податків і зборів, які платники єдиного податку сплачують відповідно до глави 1 розділу XIV ПКУ), з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Враховуючи вищевикладене, нормами ПКУ не передбачено відкликання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування.
Ссылка два:
Чи може підприємець відкликати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо таку заяву зареєстровано в органі ДПС?

Відповідно до підпунктів 298.2.1, 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу ДПС заяву.

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом (за умови відсутності непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу з єдиного податку та/або інших податків і зборів, які платники єдиного податку сплачують відповідно до глави 1 розділу XIV Податкового кодексу), з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Таким чином, нормами Податкового кодексу не передбачено відкликання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування.

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”