Можно ли сдавать по почте Налоговую декларацию плательщика единого налога?

Розділ XIV ПКУ
М_а_р_и_н_а
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 23 січня 2014, 12:58
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення М_а_р_и_н_а »

Подскажите, пожалуста, можно ли сдавать по почте Налоговую декларацию плательщика единого налога ( юрлицо 4 группа )? Сегодня была в налоговой и инспектор сказала, что если мы откажемся сдавать отчётность в электронном виде,а отправим декларацию по почте - нас оштрафуют. Якобы, вышел закон, запрещающий сдавать отчётность по почте. ( Мы - предприятие, которое уже 1,5 года не работает, т.е. сдаём "пустышки" ).

MilaA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2248
З нами з: 05 грудня 2011, 07:27
Дякував (ла): 1752 рази
Подякували: 2670 разів

Повідомлення MilaA »

М_а_р_и_н_а писав:Подскажите, пожалуста, можно ли сдавать по почте Налоговую декларацию плательщика единого налога ( юрлицо 4 группа )? Сегодня была в налоговой и инспектор сказала, что если мы откажемся сдавать отчётность в электронном виде,а отправим декларацию по почте - нас оштрафуют. Якобы, вышел закон, запрещающий сдавать отчётность по почте. ( Мы - предприятие, которое уже 1,5 года не работает, т.е. сдаём "пустышки" ).
http://news.dtkt.ua/show/23683

shinna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4773
З нами з: 19 квітня 2011, 05:55
Дякував (ла): 877 разів
Подякували: 3175 разів

Повідомлення shinna »

М_а_р_и_н_а писав:Подскажите, пожалуста, можно ли сдавать по почте Налоговую декларацию плательщика единого налога ( юрлицо 4 группа )? Сегодня была в налоговой и инспектор сказала, что если мы откажемся сдавать отчётность в электронном виде,а отправим декларацию по почте - нас оштрафуют. Якобы, вышел закон, запрещающий сдавать отчётность по почте. ( Мы - предприятие, которое уже 1,5 года не работает, т.е. сдаём "пустышки" ).
Нет такого Закона. Возможно есть какая-то внутренняя инструкция, указание... негласное для народа.
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.04.2013 р. N 1700/6/99-99-18-06-05-15

Про розгляд звернення


Міністерство доходів і зборів України розглянуло звернення щодо подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку та повідомляє.

Під час здійснення повноважень щодо приймання податкової звітності та податкових документів в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку територіальні органи Міністерства доходів і зборів України дотримуються вимог Податкового кодексу України (далі − Кодекс), Закону України від 22 травня 2003 року N 851 "Про електронні документи та електронний документообіг" (далі – Закон N 851), наказу ДПА України від 10.04.2008 р. N 233 "Про подання електронної податкової звітності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.04.2008 р. за N 320/15011.

Статтею 5 Закону N 851 визначено, що електронний документ це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа.

Відповідно до з п. 48.3 ст. 48 Кодексу податкова декларація повинна містити обов’язкові реквізити, зокрема підписи посадових осіб платника податку засвідчені печаткою платника податку.

Електронний підпис є обов’язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб’єктами електронного документообігу.

Отже створення податкового документа в електронному вигляді здійснюється відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення з обов’язковим накладанням електронного цифрового підпису посадових осіб платника податків.

Також зазначаємо, що відповідно до п. 49.3 ст. 49 Кодексу податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Обов’язковість подання податкової звітності до органу державної податкової служби виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, запроваджено тільки для платників податків, що належать до великих та середніх підприємств (п. 49.4 ст. 49 Кодексу). Усі інші платники можуть надсилати звітність в електронній формі за власним бажанням.

Згідно з ч. третьою ст. 55 Господарського кодексу України суб’єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб’єктів малого, середнього або великого підприємництва.

До суб’єктів малого підприємництва відносяться юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

Враховуючи зазначене подання податкової звітності в електронному вигляді до територіальних органів Міністерства доходів і зборів України не є обов’язковим для платників податків, що належать до малих підприємств.

Заступник Міністра
А. П. Ігнатов


Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”