Ведения ЧП на едином при выезде за границу

Розділ XIV ПКУ
mon1980
УченикУченик
Повідомлень: 5
З нами з: 23 грудня 2014, 22:42
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення mon1980 »

Добрый день, подскажите как лучше поступить. Дело в том что в 2015 планирую перевезти свою семью на ПМЖ в Польшу. В Украине остается небольшой бизнес и наемные работники оформленные на меня как ЧП. Планирую и дальше продолжать деятельность. Насколько легально дальше продолжать работу как единщик? Насколько я понимаю ограничений нет но все же хотелось бы проверить все возможные варианты.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

mon1980 писав:Добрый день, подскажите как лучше поступить. Дело в том что в 2015 планирую перевезти свою семью на ПМЖ в Польшу. В Украине остается небольшой бизнес и наемные работники оформленные на меня как ЧП. Планирую и дальше продолжать деятельность. Насколько легально дальше продолжать работу как единщик? Насколько я понимаю ограничений нет но все же хотелось бы проверить все возможные варианты.
Боюсь, что могут возникнуть проблемы уже начиная с идентификационного номера, ведь места ПРОЖИВАНИЯ в Украине уже не будет...

З А К О Н У К Р А Ї Н И "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/755-15/page
Стаття 5. Місце проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців
1. Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.
4. У реєстраційній справі фізичної особи - підприємця зберігаються:
документи, що подаються для проведення державної реєстрації зміни місця проживання фізичної особи - підприємця;

Да и как налогоплательщик ФОП должен стоять на учете по месту проживания...

А как планируете осуществлять деятельность?
Иностранцы, которые тут имеют место проживания (даже временное), берут идентификационные номера, правда, не в районных ГНИ, а в вышестоящих органах.


Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18769
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

mon1980 писав:Добрый день, подскажите как лучше поступить. Дело в том что в 2015 планирую перевезти свою семью на ПМЖ в Польшу. В Украине остается небольшой бизнес и наемные работники оформленные на меня как ЧП. Планирую и дальше продолжать деятельность. Насколько легально дальше продолжать работу как единщик? Насколько я понимаю ограничений нет но все же хотелось бы проверить все возможные варианты.
"291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку:
...
291.5.7. фізичні та юридичні особи - нерезиденти; "

mon1980
УченикУченик
Повідомлень: 5
З нами з: 23 грудня 2014, 22:42
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення mon1980 »

Любознательная писав:
mon1980 писав:Добрый день, подскажите как лучше поступить. Дело в том что в 2015 планирую перевезти свою семью на ПМЖ в Польшу. В Украине остается небольшой бизнес и наемные работники оформленные на меня как ЧП. Планирую и дальше продолжать деятельность. Насколько легально дальше продолжать работу как единщик? Насколько я понимаю ограничений нет но все же хотелось бы проверить все возможные варианты.
Боюсь, что могут возникнуть проблемы уже начиная с идентификационного номера, ведь места ПРОЖИВАНИЯ в Украине уже не будет...

З А К О Н У К Р А Ї Н И "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/755-15/page
Стаття 5. Місце проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців
1. Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.
4. У реєстраційній справі фізичної особи - підприємця зберігаються:
документи, що подаються для проведення державної реєстрації зміни місця проживання фізичної особи - підприємця;

Да и как налогоплательщик ФОП должен стоять на учете по месту проживания...

А как планируете осуществлять деятельность?
Иностранцы, которые тут имеют место проживания (даже временное), берут идентификационные номера, правда, не в районных ГНИ, а в вышестоящих органах.
Да я недалеко ехать собираюсь. Раз в месяц на пару дней буду приезжать и решать вопросы. Работа в принципе удаленная поэтому в остальное время проблем быть не должно. К тому же я на ПМЖ выписываться в ОВИРе не собираюсь.

Буду ли для Украины я нерезидентом? Стоит ли все переоформлять на частное предприятие или на тещу? #rolf#

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

mon1980 писав: Да я недалеко ехать собираюсь. Раз в месяц на пару дней буду приезжать и решать вопросы. Работа в принципе удаленная поэтому в остальное время проблем быть не должно. К тому же я на ПМЖ выписываться в ОВИРе не собираюсь.

Буду ли для Украины я нерезидентом? Стоит ли все переоформлять на частное предприятие или на тещу? #rolf#
Не совсем понятна терминология. У Вас квартира останется в собственности или Вы ее продадите?
В г.Киеве на рынке "Троещина" торгуют сотни представителей азиатских стран (при этом они все на едином налоге), естественно, что они не граждане Украины, но оформляют что-то там "временное", указывая место их временного проживания.
Что подобное может быть у Вас в Украине?

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Popen писав: "291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку:
...
291.5.7. фізичні та юридичні особи - нерезиденти; "
14.1.122. нерезиденти - це:
<...>
в) фізичні особи, які не є резидентами України;

14.1.213. резиденти - це:
<...>
в) фізична особа - резидент - фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім'ї або її реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа - громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.
Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого - четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому цим Кодексом, або її реєстрація як самозайнятої особи.
У разі якщо у розділі IV цього Кодексу використовується термін "резидент" у відповідних відмінках, під цим терміном розуміється "фізична особа - резидент";
У разі якщо у розділі III цього Кодексу використовується термін "резидент" у відповідних відмінках, під цим терміном розуміються особи, визначені пунктом 133.1 статті 133 цього Кодексу;

mon1980
УченикУченик
Повідомлень: 5
З нами з: 23 грудня 2014, 22:42
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення mon1980 »

Любознательная писав:Не совсем понятна терминология. У Вас квартира останется в собственности или Вы ее продадите?
В г.Киеве на рынке "Троещина" торгуют сотни представителей азиатских стран (при этом они все на едином налоге), естественно, что они не граждане Украины, но оформляют что-то там "временное", указывая место их временного проживания.
Что подобное может быть у Вас в Украине?
Нет квартиру не продаю. Остаётся интернет магазин тут с наемными работниками. Насколько я понял то я остаюсь резидентом так как прописка остается и регистрация ЧП также остается. И насколько я понял это налоговым органам придется доказывать "має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні."?

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

mon1980 писав:
Любознательная писав:Не совсем понятна терминология. У Вас квартира останется в собственности или Вы ее продадите?
В г.Киеве на рынке "Троещина" торгуют сотни представителей азиатских стран (при этом они все на едином налоге), естественно, что они не граждане Украины, но оформляют что-то там "временное", указывая место их временного проживания.
Что подобное может быть у Вас в Украине?
Нет квартиру не продаю. Остаётся интернет магазин тут с наемными работниками. Насколько я понял то я остаюсь резидентом так как прописка остается и регистрация ЧП также остается. И насколько я понял это налоговым органам придется доказывать "має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні."?
Тогда у Вас никаких проблем не будет...
Всегда докажете, что и центр экономических интересов - находится в Украине...
В моей ГНИ девушка 5 лет жила в Польше и была у нас ФОПом - единщиком. Отчетность присылала по почте. Пока сама не решила там остаться на ПМЖ и пока сама не приехала закрывать тут предпринимательство, все было нормально...

mon1980
УченикУченик
Повідомлень: 5
З нами з: 23 грудня 2014, 22:42
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення mon1980 »

Любознательная писав:
mon1980 писав:
Любознательная писав:Не совсем понятна терминология. У Вас квартира останется в собственности или Вы ее продадите?
В г.Киеве на рынке "Троещина" торгуют сотни представителей азиатских стран (при этом они все на едином налоге), естественно, что они не граждане Украины, но оформляют что-то там "временное", указывая место их временного проживания.
Что подобное может быть у Вас в Украине?
Нет квартиру не продаю. Остаётся интернет магазин тут с наемными работниками. Насколько я понял то я остаюсь резидентом так как прописка остается и регистрация ЧП также остается. И насколько я понял это налоговым органам придется доказывать "має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні."?
Тогда у Вас никаких проблем не будет...
Всегда докажете, что и центр экономических интересов - находится в Украине...
В моей ГНИ девушка 5 лет жила в Польше и была у нас ФОПом - единщиком. Отчетность присылала по почте. Пока сама не решила там остаться на ПМЖ и пока сама не приехала закрывать тут предпринимательство, все было нормально...
Спасибо!

mon1980
УченикУченик
Повідомлень: 5
З нами з: 23 грудня 2014, 22:42
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення mon1980 »

И еще один вопрос по данной тематикие. Я честно плачу налоги на доход полученный в Украине и веду отчетность ЧП живя в Польше. В Польше я тоже, допустим, получаю определенный налог и плачу налоги. К примеру за написание ПО. Могут ли возникнуть вопросы украинской налоговой к этим налогам?

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”