Закрытие ФОПа в связи со смертью

Розділ XIV ПКУ
СветLana
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 28 січня 2012, 09:22
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення СветLana »

Підприємство ЕП 5% орендувало у ФОПа приміщення, (пдфо не сплачували згідно його виду діяльн.), він помер, через 6 місяців майно перейшло його сину, з ним, як з фізособою заключено договір оренди. Як бути із кредиторською заборгованістю ФОПУ, яка числиться уже 3 роки, перерахувати сину і сплатити пдфо застосовуючи натур.коеф. чи ні ?а в 1 ДФ цю заборгованість як показати, по сину...?нарахування по ФОПу в 1дф відображалися, тепер як показати сплату.Чи списати сплативши 5%. Срочно треба відповідь дати, допоможіть...дякую.

Levenya
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2016
З нами з: 12 грудня 2011, 09:40
Дякував (ла): 1458 разів
Подякували: 1168 разів

Повідомлення Levenya »

Знайшла поки що тільки це...




Смерть кредитора зовсім не припиняє зобов'язання боржника по виплатах. Однак поспішати з погашенням боргу не варто. Перш необхідно встановити законних спадкоємців померлого.

Вам знадобиться
- розписки або банківські виписки.

Інструкція
Якщо ви дізналися про смерть кредитора, призупините виплати. Це не означає, що ваш борг буде списаний. Але оскільки законними наступниками померлого стають його спадкоємці, спочатку необхідно встановити їх особи. Майте на увазі, що крім спадкоємців за законом можуть бути спадкоємці за заповітом.
Протягом півроку після смерті кредитора ваш борг буде заморожений. За цей час спадкоємці повинні вступити в свої законні права. Після того як один або декілька з них отримають відповідні свідоцтва від нотаріуса, вони мають право звернутися до вас за стягненням.
Не приймайте претензій від претендентів на спадщину до їхнього вступу в нього. Якщо спадкоємців декілька, може виникнути проблема - з ким саме розплачуватися. За вирішенням цього питання ви можете звернутися до суду. Складіть позовну заяву, в якому вкажіть історію вашої справи і попросіть визначити новий порядок виплат. Аналогічним чином варто вчинити, якщо ваші боргові зобов'язання увазі відсотки за прострочення платежу.
Підготуйтеся до судового засідання. Знайдіть розписки або банківські виписки, що підтверджують платежі, які вже були зроблені вами. Якщо вас не влаштує рішення суду, ви можете подати апеляцію та ініціювати перегляд справи.
Визначивши нового кредитора, ви можете переукласти договір на його ім'я. Після остаточного розрахунку вимагайте розписку в тому, що ваші кредитні зобов'язання повністю виконані. Завірте розписку в нотаріуса - у разі виникнення фінансових спорів або появи нових спадкоємців цей папір захистить ваші права.
Якщо покійний кредитор не має прямих спадкоємців, не поспішайте дізнаватися, кому саме ви повинні повернути гроші. Обов'язки щодо стягнення лежать на правонаступників кредитора. Можливо, через деякий час ви отримаєте повістку в суд, де буде вирішена доля вашого кредиту.

СветLana
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 12
З нами з: 28 січня 2012, 09:22
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення СветLana »

Levenya,дякую за увагу до питання. Правонаступник є, його син, не розумію як закрити кредиторську заборгованість перед орендодавцем, який був СПД ФО-помер, йому нараховували орендну плату, пдфо не утримували, це був його вид діяльності, в 1дф показували нарахування орендної плати, а тепер договір укладено з його сином, як фізособою, як закрити цю заборгованість, як в 1 дф показати? Списати і утримати ЄП , але ж правонаступник є ...?

Levenya
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2016
З нами з: 12 грудня 2011, 09:40
Дякував (ла): 1458 разів
Подякували: 1168 разів

Повідомлення Levenya »

СветLana писав:Levenya,дякую за увагу до питання. Правонаступник є, його син, не розумію як закрити кредиторську заборгованість перед орендодавцем, який був СПД ФО-помер, йому нараховували орендну плату, пдфо не утримували, це був його вид діяльності, в 1дф показували нарахування орендної плати, а тепер договір укладено з його сином, як фізособою, як закрити цю заборгованість, як в 1 дф показати? Списати і утримати ЄП , але ж правонаступник є ...?
Якщо він признаний спадкоємцем - Ви маєте виплатити йому цю заборгованість 100%. А от як само... Я сьогодні ввечері пошукаю матеріали і поспілкуюсь з юристами. Питання чекає до завтра?

Levenya
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2016
З нами з: 12 грудня 2011, 09:40
Дякував (ла): 1458 разів
Подякували: 1168 разів

Повідомлення Levenya »

Уточнила у наших аудиторов. Дали такой совет. Задолженность не выплачивать, пока не будет судебного решения. Вы ничего не должны сыну, пока это не скажут в суде. Пусть подает иск, Вы, если решите поддержать, - признаете сразу долг. Далее выплачиваете как доход с отображением в 1 ДФ и начисления и выплаты, облагаете подоходным.

Тот самый гость
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2868
З нами з: 21 квітня 2012, 08:55
Дякував (ла): 1333 рази
Подякували: 1060 разів

Повідомлення Тот самый гость »

Что касается учёта, то тут ничего сложного не будет - по дате подтверждения смены кредитора (то ли решение суда, то ли иначе Вы смените кредитора проводкой на всю сумму задолженности:
Дт 3771 (или 68 - по какому счёт Вы отражали начисление аренды) - субсчёт ФЛП Ф.И.О.
Кт 3771 (или 68) - субсчёт Ф.И.О. сына ФЛП.
Ну а потом Дт 3771 (или 68) субсчёт Ф.И.О. сына ФЛП Кт 301 (311).
А после этого будете смотреть: то ли всю сумму выплатите, а НДФЛ "сверху" как просто физлицу начислите - либо удержите за счёт источника выплаты. Т.е. это будет похоже на договор уступки права требования. Но лучше проконсультироваться с юристом - как это правильно оформить (нужна ли новация договора - кажется это так называется), или только решение суда. Лучше думаю решение суда, т.к. там может быть оговорена и сумма и порядок налогообложения.
Можно также посмотреть тему о том, как и кому выплачивать з/п умершего работника - это тоже физлица и наследство.
http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst14111_-----.aspx

Бухгалте Оля)))
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 23 листопада 2012, 04:58
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Бухгалте Оля))) »

Допоможіть, будь ласка. ФОП надавав в оренду власне нерухоме майно, договіра з орндарями заключені до кінця 2013 року. 4 січня підприємець помер. Які наступні дії бухгалтера і орендарів? Як здавати ці приміщення в оренду????

IN_NOCHKA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2440
З нами з: 17 січня 2010, 05:54
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 1085 разів

Повідомлення IN_NOCHKA »

Я так думаю що договір вважається розірваним з моменту смерті. Майно повертати спадкоємцям, і скоріш за все від треба написати якогось листа від імені спадкоємця, що у зв"язку із тим що помер , свідоцтво про смерть № серія від договір втратив свою силу.

І всі звільнені, тут право власності як при ЮО не діє

Якось так

Бухгалте Оля)))
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 23 листопада 2012, 04:58
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Бухгалте Оля))) »

майно аж через 6 місяців перейде до спадкоємця, а як приміщення надавати в оренду?Ніяк))?

ЕленаС.
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 09 листопада 2011, 08:21
Дякував (ла): 4011 разів
Подякували: 3241 раз

Повідомлення ЕленаС. »

Смерть физического лица для арендатора ничего не решает.
Договор заключен на какой срок? Зарегистрирован у нотариуса? Подробнее напишите.

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”