Перехід з загальної системи на єдиний податок.

Розділ XIV ПКУ
Natalya_L
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 174
З нами з: 19 квітня 2012, 04:26
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 52 рази

Повідомлення Natalya_L »

Доброго дня!
З другого кварталу під-во перейшло на ЄП. За результатами півріччя подаємо декларацію з прибутку.
В мене виникло питання чи подавати фінансову звітність разом з декл. в ДФС.
Ми є мале під-во. І зг. п46.2 ПКУ "малі під-ва подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність".
Зараз подається декларація не річна, а отже і фін.звіт. теж не подаємо?
Виходить що і за 2015 рік не потрібно подавати баланс в ДФС, бо ж декларіції, саме річної, з прибутку не буду подавати.
Домопоможіть розібратися.

Alica
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 567
З нами з: 26 листопада 2012, 01:13
Дякував (ла): 63 рази
Подякували: 257 разів

Повідомлення Alica »

Natalya_L писав:Доброго дня!
З другого кварталу під-во перейшло на ЄП. За результатами півріччя подаємо декларацію з прибутку.
В мене виникло питання чи подавати фінансову звітність разом з декл. в ДФС.
Ми є мале під-во. І зг. п46.2 ПКУ "малі під-ва подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність".
Зараз подається декларація не річна, а отже і фін.звіт. теж не подаємо?
Виходить що і за 2015 рік не потрібно подавати баланс в ДФС, бо ж декларіції, саме річної, з прибутку не буду подавати.
Домопоможіть розібратися.
Обязательно подавать фин.отчет в налоговую вместе с декларацией. Я сдавала в окно сдачи отчетности, а декларацию по прибыли по электронке.

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Natalya_L писав:Доброго дня!
З другого кварталу під-во перейшло на ЄП. За результатами півріччя подаємо декларацію з прибутку.
В мене виникло питання чи подавати фінансову звітність разом з декл. в ДФС.
Ми є мале під-во. І зг. п46.2 ПКУ "малі під-ва подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність".
Зараз подається декларація не річна, а отже і фін.звіт. теж не подаємо?
Виходить що і за 2015 рік не потрібно подавати баланс в ДФС, бо ж декларіції, саме річної, з прибутку не буду подавати.
Домопоможіть розібратися.
Просветите тёмную.)))
А зачем Вы сдаёте деку по прибыли за полугодие?
По ходу - дека по прибыли за 1 квартал
А со 2 квартала - дека по единому налогу...
Или я ошибаюсь?

Natalya_L
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 174
З нами з: 19 квітня 2012, 04:26
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 52 рази

Повідомлення Natalya_L »

Alica писав:
Natalya_L писав:Доброго дня!
З Третього кварталу під-во перейшло на ЄП. За результатами півріччя подаємо декларацію з прибутку.
В мене виникло питання чи подавати фінансову звітність разом з декл. в ДФС.
Ми є мале під-во. І зг. п46.2 ПКУ "малі під-ва подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність".
Зараз подається декларація не річна, а отже і фін.звіт. теж не подаємо?
Виходить що і за 2015 рік не потрібно подавати баланс в ДФС, бо ж декларіції, саме річної, з прибутку не буду подавати.
Домопоможіть розібратися.
Обязательно подавать фин.отчет в налоговую вместе с декларацией. Я сдавала в окно сдачи отчетности, а декларацию по прибыли по электронке.
Перепрошую, згідно якого пункту закону ви стверджуєте, що це обовязково? Так, на місцях інспектори це вимагають, але ж немає нормативної бази на цю вимогу.
ПКУ: "малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації."
Ні декл. ні фін.звіт не є річними. Чи я не права?

Natalya_L
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 174
З нами з: 19 квітня 2012, 04:26
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 52 рази

Повідомлення Natalya_L »

Лапа писав:
Natalya_L писав:Доброго дня!
З другого кварталу під-во перейшло на ЄП. За результатами півріччя подаємо декларацію з прибутку.
В мене виникло питання чи подавати фінансову звітність разом з декл. в ДФС.
Ми є мале під-во. І зг. п46.2 ПКУ "малі під-ва подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність".
Зараз подається декларація не річна, а отже і фін.звіт. теж не подаємо?
Виходить що і за 2015 рік не потрібно подавати баланс в ДФС, бо ж декларіції, саме річної, з прибутку не буду подавати.
Домопоможіть розібратися.
Просветите тёмную.)))
А зачем Вы сдаёте деку по прибыли за полугодие?
По ходу - дека по прибыли за 1 квартал
А со 2 квартала - дека по единому налогу...
Или я ошибаюсь?
Ой, неправильно вказала. ми перейшли з 3-го кв. #blush#

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7018 разів
Подякували: 4419 разів

Повідомлення Лапа »

Natalya_L писав:
Лапа писав:
Natalya_L писав:Доброго дня!
З другого кварталу під-во перейшло на ЄП. За результатами півріччя подаємо декларацію з прибутку.
В мене виникло питання чи подавати фінансову звітність разом з декл. в ДФС.
Ми є мале під-во. І зг. п46.2 ПКУ "малі під-ва подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність".
Зараз подається декларація не річна, а отже і фін.звіт. теж не подаємо?
Виходить що і за 2015 рік не потрібно подавати баланс в ДФС, бо ж декларіції, саме річної, з прибутку не буду подавати.
Домопоможіть розібратися.
Просветите тёмную.)))
А зачем Вы сдаёте деку по прибыли за полугодие?
По ходу - дека по прибыли за 1 квартал
А со 2 квартала - дека по единому налогу...
Или я ошибаюсь?
Ой, неправильно вказала. ми перейшли з 3-го кв. #blush#
Вы и меня напугали)))

Alica
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 567
З нами з: 26 листопада 2012, 01:13
Дякував (ла): 63 рази
Подякували: 257 разів

Повідомлення Alica »

Natalya_L писав:
Alica писав:
Natalya_L писав:Доброго дня!
З Третього кварталу під-во перейшло на ЄП. За результатами півріччя подаємо декларацію з прибутку.
В мене виникло питання чи подавати фінансову звітність разом з декл. в ДФС.
Ми є мале під-во. І зг. п46.2 ПКУ "малі під-ва подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність".
Зараз подається декларація не річна, а отже і фін.звіт. теж не подаємо?
Виходить що і за 2015 рік не потрібно подавати баланс в ДФС, бо ж декларіції, саме річної, з прибутку не буду подавати.
Домопоможіть розібратися.
Обязательно подавать фин.отчет в налоговую вместе с декларацией. Я сдавала в окно сдачи отчетности, а декларацию по прибыли по электронке.
Перепрошую, згідно якого пункту закону ви стверджуєте, що це обовязково? Так, на місцях інспектори це вимагають, але ж немає нормативної бази на цю вимогу.
ПКУ: "малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації."
Ні декл. ні фін.звіт не є річними. Чи я не права?
Коротка:
Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Повна:
Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковим (звітним) періодом є календарний рік з урахуванням положень, визначених п. 57.1 ст. 57 ПКУ. Податковий (звітний) рік для платників податків починається з першого календарного дня податкового (звітного) року і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) року.
Пунктом 291.3 ст. 291 ПКУ передбачено, що юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. І р. ХІV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абз. першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ (п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).
Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ст. 299 ПКУ).
Пунктом 294.3 ст. 294 ПКУ визначено, що для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.
Поряд з цим згідно з п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.
Таким чином, платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.


Natalya_L
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 174
З нами з: 19 квітня 2012, 04:26
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 52 рази

Повідомлення Natalya_L »

Alica писав:
Natalya_L писав:
Alica писав: Обязательно подавать фин.отчет в налоговую вместе с декларацией. Я сдавала в окно сдачи отчетности, а декларацию по прибыли по электронке.
Перепрошую, згідно якого пункту закону ви стверджуєте, що це обовязково? Так, на місцях інспектори це вимагають, але ж немає нормативної бази на цю вимогу.
ПКУ: "малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації."
Ні декл. ні фін.звіт не є річними. Чи я не права?
Коротка:
Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Щодо декларації з податку на прибуток питань нема, звичайно подамо за 1-2 кв.2015. А чи зобовязані подавати разом з декларацією баланс?

Alica
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 567
З нами з: 26 листопада 2012, 01:13
Дякував (ла): 63 рази
Подякували: 257 разів

Повідомлення Alica »

Natalya_L писав:
Alica писав:
Natalya_L писав: Перепрошую, згідно якого пункту закону ви стверджуєте, що це обовязково? Так, на місцях інспектори це вимагають, але ж немає нормативної бази на цю вимогу.
ПКУ: "малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації."
Ні декл. ні фін.звіт не є річними. Чи я не права?
Коротка:
Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.
Щодо декларації з податку на прибуток питань нема, звичайно подамо за 1-2 кв.2015. А чи зобовязані подавати разом з декларацією баланс?
46.2. Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Податкова декларація, що подається за останній період цього року прирівнюється до річної декларації.
У разі не подання органи державного фінансового контролю мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення на підставі ст. 164 прим. 2 КУпАП у випадках неподання або несвоєчасного подання фінансової звітності.


Alica
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 567
З нами з: 26 листопада 2012, 01:13
Дякував (ла): 63 рази
Подякували: 257 разів

Повідомлення Alica »

Коротка:
До платників податків у випадку неподання або несвоєчасного подання фінансової звітності передбачено адміністративну відповідальність.
Органи державного фінансового контролю мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення на підставі ст. 164 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення у випадках неподання або несвоєчасного подання фінансової звітності.
Повна:
Відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
У складі фінансової звітності платник податків має право зазначати тимчасові та постійні податкові різниці за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику.
При цьому суб’єкти господарювання - платники податку на прибуток подають фінансову звітність з урахуванням податкових різниць починаючи із звітних періодів 2014 року (п. 1 підр. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Згідно до ст. 164 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями (далі – КУпАП) внесення неправдивих даних до фінансової звітності, неподання фінансової звітності тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одно з зазначених порушень, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
КУпАП не передбачено право контролюючих органів складати протоколи про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності, але положеннями ст. 234 прим.1 КУпАП встановлено, що органи державного фінансового контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства з фінансових питань (ст. 164 прим. 2 КУпАП), порушенням порядку припинення юридичної особи (ч. третя – шоста ст. 166 прим. 6 КУпАП).
З урахуванням викладеного, до платників податків у випадку неподання або несвоєчасного подання фінансової звітності передбачено адміністративну відповідальність.
Органи державного фінансового контролю мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення на підставі ст. 164 прим. 2 КУпАП у випадках неподання або несвоєчасного подання фінансової звітності.

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”