единый соц взнос и ЧП на едином налоге

Розділ XIV ПКУ
nat-kov
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 31 січня 2011, 15:40

Повідомлення nat-kov »

кто может помочь, откликнитесь!! Я ЧП на едином налоге, предоставляю услуги.в свидетельстве на ед.налог 2011г. вид услуг прописан.Один из покупателей услуг просит справку из статистики в выпиской из ЕГРПОУ с данной услугой. Ссылаются на пп1 п4 Закона о ед.соц. взносе и рассматривают себя как работодатели! (хотя я с ними не состою в трудовых отношениях а предоставляю услуги как ЧП).При отсутствии выписки статистики хотят с сумы вознаграждения удерживать 2,6% и начислять 34,7% , еще ссылаются на письмо ПФУ от 13.01.2011. Звонила в районный ПФ - они ничего не знают о письме.. Получается что я за себя плачу в ПФ 34,7 как за предпринимателя с миним.зарплаты и покупатели моих услуг начисляют на сумму услуг 34,7%!?... Бред какой-то..кто чего знает, ОТКЛИКНИТЕСЬ!

janna
Оракул
Оракул
Повідомлень: 218
З нами з: 04 лютого 2011, 09:55
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення janna »

Покупателю услуг наверно надо предоставить платежку об уплате единого налога, тогда это понятно. Если у них есть лишние деньги они могут за вас заплатить и ЕСВ, но при этом они должны оплатить ваши услуги в полном объеме согласно договра. А договр-то есть?

Никита
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 94
З нами з: 08 липня 2009, 04:36
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 16 разів

Повідомлення Никита »

Відповідно до пункту 177.8 статті 177 Податкового кодексу під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою-підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності. Надамо коментар до пункту 177.8 статті 177 Податкового кодексу.

Річ і тім, податковий агент не може дізнатися зі свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності види діяльності приватного підприємця, оскільки КВЕДи в ньому не зазначаються. Адже відповідно до п.4 ст.9 Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» в свідоцтві про державну реєстрацію підприємців немає даних про види їхньої діяльності. Види діяльності вказуються в Реєстраційній картці про проведення державної реєстрації фізичної особи — підприємця (форма № 10, затверджено Наказом Держпідприємництва від 20.04.2007 р. №54) при державній реєстрації самим майбутнім підприємцем. Та й то, такі види діяльності є передбачуваними, тобто це не означає, що підприємець не може здійснювати яку-небудь діяльність, дозволену законодавством України, оскільки види діяльності зазначається в розділі ”Основні види діяльності фізичної особи-підприємця”, тобто можуть бути і додаткові, не зазначені в реєстраційній картці.

Легше платникам єдиного податку – у них є в свідоцтві види діяльності, щоправда не завжди за Класифікацією видів економічної діяльності. Підприємцям на звичайній системі оподаткування ж слід подавати і копію витягу із Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців щодо своїх видів діяльності. А держреєстратор дає такі довідки з розрахунку 51 грн. за аркуш, якщо не помиляюся. Бо в інший спосіб буквально виконати пункт 177.8 Податкового кодексу неможливо…

janna
Оракул
Оракул
Повідомлень: 218
З нами з: 04 лютого 2011, 09:55
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення janna »

nat-kov писав:кто может помочь, откликнитесь!! Я ЧП на едином налоге, предоставляю услуги.в свидетельстве на ед.налог 2011г. вид услуг прописан.Один из покупателей услуг просит справку из статистики в выпиской из ЕГРПОУ с данной услугой. Ссылаются на пп1 п4 Закона о ед.соц. взносе и рассматривают себя как работодатели! (хотя я с ними не состою в трудовых отношениях а предоставляю услуги как ЧП).При отсутствии выписки статистики хотят с сумы вознаграждения удерживать 2,6% и начислять 34,7% , еще ссылаются на письмо ПФУ от 13.01.2011. Звонила в районный ПФ - они ничего не знают о письме.. Получается что я за себя плачу в ПФ 34,7 как за предпринимателя с миним.зарплаты и покупатели моих услуг начисляют на сумму услуг 34,7%!?... Бред какой-то..кто чего знает, ОТКЛИКНИТЕСЬ!

Согласна с Никитой. Но можно сделать по другому. Переписать договор и указать услуги, которые соответствую Свидетельству плательщика ЕН, акт выполненных работ сочините в этом-же духе.



MarinaK
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 175
З нами з: 31 серпня 2010, 05:00

Повідомлення MarinaK »

Стаття 4. Платники єдиного внеску

1. Платниками єдиного внеску є:

1) роботодавці:

підприємства, установи та організації, інші юридичні особи,
утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми
власності, виду діяльності та господарювання, які використовують
працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або
на інших умовах, передбачених законодавством, чи за
цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору,
укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи
(надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у
свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі
філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи
зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних
осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із
застрахованими особами;


Вы с ними, что гражданско-правовой договор заключили?

MarinaK
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 175
З нами з: 31 серпня 2010, 05:00

Повідомлення MarinaK »

Что касается письма ПФУ от 13.01.2010, то такое письмо было. Однако к единщикам оно не имеет никакого отношения :"Разъяснение ПФУ относительно начисления единого социального взноса физическими лицами, находящимися на общей системе налогообложения".

MarinaK
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 175
З нами з: 31 серпня 2010, 05:00

Повідомлення MarinaK »

А вот и письмо ПФУ

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.01.2011 р. N 167/03-30

Щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування


Пенсійний фонд України розглянув листа <_> щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і повідомляє.

Відповідно до абзацу другого пункту 1 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон), який набирає чинності з 01.01.2011 р., платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуг) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрації її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Платниками єдиного внеску є юридичні особи, які використовують працю фізичних осіб - підприємців за цивільно-правовими договорами, якщо виконувані роботи (надавані послуги) не відповідають видам діяльності, за якими здійснено державну реєстрацію їх як підприємців.

Оскільки у свідоцтві про державну реєстрацію підприємця види діяльності не зазначаються, то для підтвердження його виду діяльності роботодавець може використовувати інформацію, надану державним реєстратором, де зазначаються види діяльності підприємця відповідно до КВЕД.

Заступник Голови правління
В. Короневський


Коментарии к нему


Когда можно не начислять единый взнос на вознаграждение по гражданско-правовому договору
Специалисты ПФУ напомнили, что единый взнос можно не удерживать и не начислять только с тех вознаграждений, которые выплачивают частному предпринимателю в пределах его видов деятельности. Поскольку в свидетельстве о госрегистрации предпринимателя виды деятельности не указываются, то для подтверждения его вида деятельности работодатель может использовать информацию, предоставленную государственным регистратором о видах деятельности предпринимателя согласно КВЭД.
С письмом и комментарием к нему вы сможете ознакомиться в газете «Все о бухгалтерском учете» № 11 ст.47-48.


Физлицо-предприниматель: какое законодательство применять
Минюст разъяснил, когда следует использовать нормы хозяйственного, а в каких случаях – гражданского законодательства относительно физлица-предпринимателя.
Так, при регулировании его предпринимательской деятельности используют нормы хозяйственного законодательства. Если предмет регулирования не относится к предпринимательской деятельности, а касается личных интересов лица, руководствуются нормами гражданского законодательства.
Разъяснение Минюста от 14.01.11 г.

Закрито

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”