договор ссуды как альтернатива аренде

Розділ XIV ПКУ
Chiffi
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 931
З нами з: 18 червня 2011, 00:19
Дякував (ла): 491 раз
Подякували: 589 разів

Повідомлення Chiffi »

jul_kap писав:
Наташа216 писав:Добрый день. В моей ситуации ФЛП - единщик - собственник помещения. Он хочет сдавать часть этого помещения (не превышая 300 кв.м.) в аренду, а остальную часть, которая превышает - в ссуду. Не будет ли договор ссуды расценен как аренда, что приведет к доначислению дохода 15 % и переход на общую систему налогообложения.
По этому поводу была статья в Частном предпринимателе №7 за апрель 2012 "Ссуда недвижимости как альтернатива аренде: за и против"
Скажите, а кто-нибудь может поделиться статьей?

Timka
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 151
З нами з: 09 лютого 2014, 21:50
Дякував (ла): 253 рази
Подякували: 84 рази

Повідомлення Timka »

Перелопатила все здесь по теме "Ссуда как альтернатива аренде" , не нашла искомое и чтобы не дублировать темы решила задать вопрос здесь. ТзОВ-арендатор нежилого помещения. На 10 м кв приютил ФОПа-единщика 2-й группы (ФОП - свой в доску и ясное дело зачем пригрели-торговля за нал без кассового аппарата). В договоре аренды прописано, что субаренда - только с письменного разрешения арендодателя .Этот этап прошли. В свидетельство по единому внесли новый адрес осуществления торговой деятельности. Хочу оформить договор ссуды (пользование до года) нежилого помещения. Для ФОПа-никаких налоговых последствий (оплаты-то нет), а вот юрик на общей системе счастливо избегает двух капканов-как ПДВ, так и налога на прибыль. Ссуда все-таки, а не договор аренды! Вот для получателя ссуды : " Підприємство отримало в користування складське приміщення без відповідної плати, про що зазначено у договорі позички. Чи виникають наслідки в оподаткуванні за такою операцією? Відповідно до статті 827 Цивільного кодексу України за договором позички одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов'язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку. Користування річчю вважається безоплатним, якщо сторони прямо домовилися про це або якщо це випливає із суті відносин між ними. Користувач несе звичайні витрати щодо підтримання належного стану речі, переданої йому в користування (стаття 833 Цивільного кодексу України).
До договору позички застосовуються положення глави 58 цього Кодексу. Як визначено підпунктом 14.1.203 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), продаж результатів робіт (послуг) - це будь-які операції господарського, цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг, надання права на користування або розпоряджання товарами, у тому числі нематеріальними активами та іншими об'єктами власності, що не є товарами, за умови компенсації їх вартості, а також операції з безоплатного надання результатів робіт (послуг). Отже, для цілей податкового обліку передача майна за договором безоплатної позички визначається як продаж результатів робіт (послуг).Відповідно до підпункту 135.5.4 статті 135 ПКУ до складу інших доходів включається, зокрема, вартість товарів, робіт, послуг, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни.Таким чином, для користувача, операція отримання майна за договором позички, що не передбачає відповідної компенсації визначається як отримання безоплатної послуги, і як наслідок, на підставі підпункту 135.5.4 статті 135 ПКУ, обліковується у складі інших доходів за ціною не нижче звичайної. Безоплатно отримані товари (роботи, послуги) вважаються доходами на дату фактичного отримання платником податку таких товарів (робіт, послуг) (пункт 137.10 статті 137 ПКУ). Тобто за наслідками кожного звітного періоду (кварталу) користувач, який використовує майно за договором безоплатної позички повинен визнавати інший дохід на рівні звичайної ціни." А вот за ТзОВ я правильно сориентировалась?#secret#


Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”