Книга обліку доходів (з 01.01.2021 облік у довільній формі)!!!

Розділ XIV ПКУ
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13664
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14118 разів
Подякували: 27900 разів

Повідомлення Яков »

ЗИР 107.07
Як ФОП – платнику ЄП виправити помилку у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат)?
Коротка:
Записи у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат) виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від’ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку.
Повна:
Відповідно до п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник книги, у разі обрання способу ведення книги у паперовому вигляді.
Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації книги обліку доходів та витрат такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник книги (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).
Форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.07. 2015 р. за № 800/27245 (далі – Порядки).
У разі обрання платником податку ведення книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) в паперовому вигляді записи у книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від’ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку (п.п. 3 п. 3 Порядків).
Зображення

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3147
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 2374 рази
Подякували: 752 рази

Повідомлення FyDD »

В другой ветке писали, что за не заполнение книги учета доходов/расходов /оприходовании наличной выручки/ можно нарваться на 5-и кратный штраф за не оприходование нала
Стараюсь не запускать, но всяко бывает

Вопрос: а где должна храниться КУДР ?
Если вдруг наедут - можно ли сослаться что КУДР дома у ФОПа ?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18771
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10332 рази

Повідомлення Popen »

FyDD писав:В другой ветке писали, что за не заполнение книги учета доходов/расходов /оприходовании наличной выручки/ можно нарваться на 5-и кратный штраф за не оприходование нала
Стараюсь не запускать, но всяко бывает

Вопрос: а где должна храниться КУДР ?
Если вдруг наедут - можно ли сослаться что КУДР дома у ФОПа ?
Книга сейчас в единственном экз. и храниться она может где-угодно...

Lena3780
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 28 березня 2018, 14:12

Повідомлення Lena3780 »

Добрый день! Подскажите пожалуйста Я зарегистрировалась ФОП на 2 группе в ноябре 2017 года но забыла забрать книгу с налоговой так как лежала дома с поломоной ногой 3 месяца терперь не знаю какие последствия могут быть?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18771
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10332 рази

Повідомлення Popen »

Lena3780 писав:Добрый день! Подскажите пожалуйста Я зарегистрировалась ФОП на 2 группе в ноябре 2017 года но забыла забрать книгу с налоговой так как лежала дома с поломоной ногой 3 месяца терперь не знаю какие последствия могут быть?
А деятельность, пока вы лежали, велась?

Lena3780
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 28 березня 2018, 14:12

Повідомлення Lena3780 »

Popen писав:
Lena3780 писав:Добрый день! Подскажите пожалуйста Я зарегистрировалась ФОП на 2 группе в ноябре 2017 года но забыла забрать книгу с налоговой так как лежала дома с поломоной ногой 3 месяца терперь не знаю какие последствия могут быть?
А деятельность, пока вы лежали, велась?
Да велась. Я веду деятельность через новую почту.

кузя78
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 197
З нами з: 14 березня 2017, 12:18
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 68 разів

Повідомлення кузя78 »

Lena3780 писав:
Popen писав:
Lena3780 писав:Добрый день! Подскажите пожалуйста Я зарегистрировалась ФОП на 2 группе в ноябре 2017 года но забыла забрать книгу с налоговой так как лежала дома с поломоной ногой 3 месяца терперь не знаю какие последствия могут быть?
А деятельность, пока вы лежали, велась?
Да велась. Я веду деятельность через новую почту.
берите справку и идите забирайте, не тяните, покажите в черновом варианте в тетради

АЛИ-10
Мастер
Мастер
Повідомлень: 60
З нами з: 14 березня 2017, 17:06
Дякував (ла): 32 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення АЛИ-10 »

Добрый день! Подскажите пжт! у меня заканчивается книга доходов .Когда нужно регистрировать новую, в день ее окончания обязательно ? Или можно заранее, за недельку например? Заранее благодарна !#smile3#

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18771
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10332 рази

Повідомлення Popen »

АЛИ-10 писав:Добрый день! Подскажите пжт! у меня заканчивается книга доходов .Когда нужно регистрировать новую, в день ее окончания обязательно ? Или можно заранее, за недельку например? Заранее благодарна !#smile3#
Полагаю, что заранее. Кстати, некоторые ГНИ, при подаче новой Книги, непременно хотят лицезреть старую...

wbfrost
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 07 квітня 2018, 14:30
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення wbfrost »

Вопросы звучали несколько раз, но ответа однозначного я так и не понял:

1. Если за один и тот же день были приходы наличные и безналичные, то как записывать в книгу доходов 2-я группа? Одна общая сумма? Две строчки: сумма налприходов и сумма безналприходов? Три строчки: нал, безнал и общая сумма? За квартал понятно, - три, а как за день?

2. При торговле по интернету, каким числом заносить выручку пришедшую наложенным платежом Форпост или Укрпочтой - датой получения квитанции о получении денег Форпост/Укрпочты?

Відповісти

Повернутись до “Спрощена система оподаткування”