= Бухгалтерские ПРОВОДКИ: спрашиваем, помогаем, уточняем =

новостворений бух
ПрофиПрофи
Повідомлень: 40
З нами з: 24 травня 2016, 11:20
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення новостворений бух »

@Nika@ писав:
новостворений бух писав: В мене виходить що прибуток у пасиві балансу 100 грн (звітний-початковий період), а в фінзвітності 250 грн. Різниця в 150 грн. - сума нерозподіл. прибутку що пішла на погашення...Я не спец, тільки вчуся. Воно так має бути, чи навпаки??? Може намудрили з проводками? Може воно повинно у балансі бути більше за фінзвітність, мовляв є прибуток за балансом, але в фін звітності він зменшений через погашення? І ще, кому цю справку давати в податкову і статтистику? (на податок на прибуток не впливає)
Напишіть більш конкретно. На початок періоду в балансі прибуток 100 грн. Так? А в фінзвітності - це де? В ф-2? Так в ній відображаються суми за період, а не на якусь дату. Чи ви порівнюєте 1с з балансом (ф-1)? Прибуток пішов на погашення чого?
Щодо довідки - ви маєте на увазі бух.довідку про виправлення помилки чи якусь іншу?
Спочатку поясню, що з таким стикаюся вперше, аби ви уявляли як зі много спілкуватися #blush#
Моя ситуація наступна: Всі косяки мені коштували 50 грн з нерозподіл прибутку. (Дт 00 Кт 6441=-50,00 Дт 44 Кт 00 = 50,00)
На початок періоду наприклад в балансі зазначено 100 грн, на кінець 300 грн. (рядок 1420) Сюда потрапили мої 50 грн. яки зменшують нерозподіл прибуток.
себто чистий прибуток за балансом (мал. підприємство) 200,00 грн. і він відрізняється від чистого прибутку зі звіту про фін результат (дохід - видатки- податок на прибуток) в ідеалі (дивіденди не сплачуємо), бо в звіті зазначено 250,00 грн.
Ця ситуація вірна?

@Nika@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1412
З нами з: 09 січня 2011, 14:26
Звідки: Кривий Ріг
Дякував (ла): 959 разів
Подякували: 1175 разів

Повідомлення @Nika@ »

новостворений бух писав: справа в тому, що якби бухобліком займалися дійсно бухгалетери, які знаються на бухгалтерії а не вчаться за допомогою 1-с (що сформувало то й сформувало повернення, перезалік, коригування до под. накл), то й таких питань в мене не було б...Шукати звідки там "ноги ростуть" не можливо, бо там все жах-жах і починається він з 2006 року, ніхто ніколи не конролював проводки, оборотки.....тому намагатися виправити щось коректно немає сенсу. Доводиться або "топором" виправляти бозна-як, або залишати так як воно є...#wall# Все що можливо знайти - знайдено і виправлено (все що не вплине на фін результат) Це все написано щоб Ви уявляли які підприємства мені дісталися...
А щодо Дт 6441 Кт 441 то цей залишок збільшить мій прибуток? Чи чогось недогоняю? #blush#
новостворений бух писав:
@Nika@ писав:
новостворений бух писав: В мене виходить що прибуток у пасиві балансу 100 грн (звітний-початковий період), а в фінзвітності 250 грн. Різниця в 150 грн. - сума нерозподіл. прибутку що пішла на погашення...Я не спец, тільки вчуся. Воно так має бути, чи навпаки??? Може намудрили з проводками? Може воно повинно у балансі бути більше за фінзвітність, мовляв є прибуток за балансом, але в фін звітності він зменшений через погашення? І ще, кому цю справку давати в податкову і статтистику? (на податок на прибуток не впливає)
Напишіть більш конкретно. На початок періоду в балансі прибуток 100 грн. Так? А в фінзвітності - це де? В ф-2? Так в ній відображаються суми за період, а не на якусь дату. Чи ви порівнюєте 1с з балансом (ф-1)? Прибуток пішов на погашення чого?
Щодо довідки - ви маєте на увазі бух.довідку про виправлення помилки чи якусь іншу?
Спочатку поясню, що з таким стикаюся вперше, аби ви уявляли як зі много спілкуватися #blush#
Моя ситуація наступна: Всі косяки мені коштували 50 грн з нерозподіл прибутку. (Дт 00 Кт 6441=-50,00 Дт 44 Кт 00 = 50,00)
На початок періоду наприклад в балансі зазначено 100 грн, на кінець 300 грн. (рядок 1420) Сюда потрапили мої 50 грн. яки зменшують нерозподіл прибуток.
себто чистий прибуток за балансом (мал. підприємство) 200,00 грн. і він відрізняється від чистого прибутку зі звіту про фін результат (дохід - видатки- податок на прибуток) в ідеалі (дивіденди не сплачуємо), бо в звіті зазначено 250,00 грн.
Ця ситуація вірна?
Ну ось, давайте тоді вчитися бухобліку не за 1с, а за правилами бухобліку)) Ще раз повторюю - в плані рахунків бухобліку немає рахунку 00. Тому проводки типу Дт-00 Кт-6441 не робляться. Є забалансові рахунки, проводки там не подвійним записом (наприклад, Дт-01), хоча в програмі в цьому разі дійсно робиться Дт-01 Кт-00 (бо інакше програма не вміє), але забалансові рахунки - то зовсім інша пісня. У вашому випадку зміни в балансових рахунках = зміни в статтях балансу. ИМХО, "закинути" на 00 якусь суму з залишків, тому що вона не подобається, не можна. Кожна зміна залишків - це якась операція, і вона повинна бути оформлена документом і проведена по рахунках. Чому зависло сальдо на 6441 - варіантів безліч. Взагалі, є принцип подвійного запису. Тобто якщо невірно була зроблена проводка, то така ж неправильна сума зависла на Дт якогось іншого рахунка (скоріш за все 6442). Ви виправляли косяки по тому рахунку і проводкою Дт-44 Кт-того рахунка зменшили фін.результат. Зараз ви виправляєте помилку за 6441, в результаті прибуток збільшиться, а в сумі виправлень двох помилок фін.результат не зміниться. Ну, це вже мої фантазії, не знаю, як там відбувалось.
Так, проводка Дт-6441 Кт-44 збільшує фінрезультат, але не поточного періоду, а минулого. В ф-2 ці коригування не попадають, в ній тільки поточний період.
Тобто у вас в ф-2 прибуток за поточний період 250 грн., а в балансі прибуток на кінець періоду повинен бути = 100 + 250 + 50 = 400.
Дивлюсь на оці ваші проводки з 00 рахунком -
Дт 00 Кт 6441 = -50 - тобто ви зменшуєте пасив на 50
Дт 44 Кт 00 = 50 - зменшуєте пасив ще раз на 50 (замість того, щоб збільшити)
Тому у вас і не пляше. До речі, а актив ви чим зменшили на 100 грн. в такому разі?

Aj
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1875
З нами з: 11 вересня 2012, 05:25
Дякував (ла): 1416 разів
Подякували: 777 разів

Повідомлення Aj »

новостворений бух писав:
@Nika@ писав:
новостворений бух писав: В мене виходить що прибуток у пасиві балансу 100 грн (звітний-початковий період), а в фінзвітності 250 грн. Різниця в 150 грн. - сума нерозподіл. прибутку що пішла на погашення...Я не спец, тільки вчуся. Воно так має бути, чи навпаки??? Може намудрили з проводками? Може воно повинно у балансі бути більше за фінзвітність, мовляв є прибуток за балансом, але в фін звітності він зменшений через погашення? І ще, кому цю справку давати в податкову і статтистику? (на податок на прибуток не впливає)
Напишіть більш конкретно. На початок періоду в балансі прибуток 100 грн. Так? А в фінзвітності - це де? В ф-2? Так в ній відображаються суми за період, а не на якусь дату. Чи ви порівнюєте 1с з балансом (ф-1)? Прибуток пішов на погашення чого?
Щодо довідки - ви маєте на увазі бух.довідку про виправлення помилки чи якусь іншу?
Спочатку поясню, що з таким стикаюся вперше, аби ви уявляли як зі много спілкуватися #blush#
Моя ситуація наступна: Всі косяки мені коштували 50 грн з нерозподіл прибутку. (Дт 00 Кт 6441=-50,00 Дт 44 Кт 00 = 50,00)
На початок періоду наприклад в балансі зазначено 100 грн, на кінець 300 грн. (рядок 1420) Сюда потрапили мої 50 грн. яки зменшують нерозподіл прибуток.
себто чистий прибуток за балансом (мал. підприємство) 200,00 грн. і він відрізняється від чистого прибутку зі звіту про фін результат (дохід - видатки- податок на прибуток) в ідеалі (дивіденди не сплачуємо), бо в звіті зазначено 250,00 грн.
Ця ситуація вірна?
это не выход "(Дт 00 Кт 6441=-50,00 Дт 44 Кт 00 = 50,00)" такой проводки в инструкции к плану счетов НЕТ.
Вы сравниваете оборотку в 1С и баланс (форма 1 или 1м), заполненный от руки?
Облагать прибылью будете сальдо Кт79, а за счет сумм по сч 44 исправляете ошибки прошлых периодов... Вы же не хотите искать где это вылезло? #search# А значит нет возможности исправить через сч класса 9 - расходы не подтвержденные документально в БУ не проводим.
Внесите исправительную проводку Дт-6441 Кт-44, опишите все это в бухг. справке. ЕЕ подавать никуда не надо, она подшивается в бухгалтерские документы. НО при проверки фин. звитности могут возникнуть вопросы и ее можно приложить к отчетности


новостворений бух
ПрофиПрофи
Повідомлень: 40
З нами з: 24 травня 2016, 11:20
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення новостворений бух »

Aj писав:
новостворений бух писав:
@Nika@ писав: Напишіть більш конкретно. На початок періоду в балансі прибуток 100 грн. Так? А в фінзвітності - це де? В ф-2? Так в ній відображаються суми за період, а не на якусь дату. Чи ви порівнюєте 1с з балансом (ф-1)? Прибуток пішов на погашення чого?
Щодо довідки - ви маєте на увазі бух.довідку про виправлення помилки чи якусь іншу?
Спочатку поясню, що з таким стикаюся вперше, аби ви уявляли як зі много спілкуватися #blush#
Моя ситуація наступна: Всі косяки мені коштували 50 грн з нерозподіл прибутку. (Дт 00 Кт 6441=-50,00 Дт 44 Кт 00 = 50,00)
На початок періоду наприклад в балансі зазначено 100 грн, на кінець 300 грн. (рядок 1420) Сюда потрапили мої 50 грн. яки зменшують нерозподіл прибуток.
себто чистий прибуток за балансом (мал. підприємство) 200,00 грн. і він відрізняється від чистого прибутку зі звіту про фін результат (дохід - видатки- податок на прибуток) в ідеалі (дивіденди не сплачуємо), бо в звіті зазначено 250,00 грн.
Ця ситуація вірна?
это не выход "(Дт 00 Кт 6441=-50,00 Дт 44 Кт 00 = 50,00)" такой проводки в инструкции к плану счетов НЕТ.
Вы сравниваете оборотку в 1С и баланс (форма 1 или 1м), заполненный от руки?
Облагать прибылью будете сальдо Кт79, а за счет сумм по сч 44 исправляете ошибки прошлых периодов... Вы же не хотите искать где это вылезло? #search# А значит нет возможности исправить через сч класса 9 - расходы не подтвержденные документально в БУ не проводим.
Внесите исправительную проводку Дт-6441 Кт-44, опишите все это в бухг. справке. ЕЕ подавать никуда не надо, она подшивается в бухгалтерские документы. НО при проверки фин. звитности могут возникнуть вопросы и ее можно приложить к отчетности
Люди добрі, я хочу щоб ви мене адекватно сприймали коли відповідаєте )))) Розумію що за питаннями враження зовсім інше))) І мені було смішнодивлячись на баланс і оборотки. але що маємо то маємо....Наприклад при поверненні постачальнику декілька років робилась операція Дт 643 Кт 6415 сторно, Дт 702 Кт 643 сторно і так далі, заборгованість за бюджетом по сплаті ПДВ понад 600 тис грн. тому через таку дурницю підприємство перетворилось хузна на що! ))))) банківськи виписки проводились з помилками, що не давало згорнутися балансу донароховувалось за допомогою операцій. Я не хочу зараз занурюватися в ці питання (я не знаю що там за фахівці були, але з амбіціями) бо там і прибуток полізе не правильно нарахований.#swoon# ТОму дивлячись не весь той пипець було рішення нафіг все виправити що виправляється, подружити якісь Дт з бозна якимись кредитами і все що не закривається закрити за рахунок нерозподіл. прибутку )))Я почуваю себе як стоматолог бо спочатку завдаю болю щоб потім паціет поував себе людиною. Так само і з бухобліком. Хотілося з мінімальними, якщо це взагалі можливо, втратами минаючи ВСІ рах. 7.9 виправити ЖАХЛИВУ ситуацію.

новостворений бух
ПрофиПрофи
Повідомлень: 40
З нами з: 24 травня 2016, 11:20
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення новостворений бух »

@Nika@ писав: Ну ось, давайте тоді вчитися бухобліку не за 1с, а за правилами бухобліку)) Ще раз повторюю - в плані рахунків бухобліку немає рахунку 00. Тому проводки типу Дт-00 Кт-6441 не робляться. Є забалансові рахунки, проводки там не подвійним записом (наприклад, Дт-01), хоча в програмі в цьому разі дійсно робиться Дт-01 Кт-00 (бо інакше програма не вміє), але забалансові рахунки - то зовсім інша пісня. У вашому випадку зміни в балансових рахунках = зміни в статтях балансу. ИМХО, "закинути" на 00 якусь суму з залишків, тому що вона не подобається, не можна. Кожна зміна залишків - це якась операція, і вона повинна бути оформлена документом і проведена по рахунках. Чому зависло сальдо на 6441 - варіантів безліч. Взагалі, є принцип подвійного запису. Тобто якщо невірно була зроблена проводка, то така ж неправильна сума зависла на Дт якогось іншого рахунка (скоріш за все 6442). Ви виправляли косяки по тому рахунку і проводкою Дт-44 Кт-того рахунка зменшили фін.результат. Зараз ви виправляєте помилку за 6441, в результаті прибуток збільшиться, а в сумі виправлень двох помилок фін.результат не зміниться. Ну, це вже мої фантазії, не знаю, як там відбувалось.
Так, проводка Дт-6441 Кт-44 збільшує фінрезультат, але не поточного періоду, а минулого. В ф-2 ці коригування не попадають, в ній тільки поточний період.
Тобто у вас в ф-2 прибуток за поточний період 250 грн., а в балансі прибуток на кінець періоду повинен бути = 100 + 250 + 50 = 400.
Дивлюсь на оці ваші проводки з 00 рахунком -
Дт 00 Кт 6441 = -50 - тобто ви зменшуєте пасив на 50
Дт 44 Кт 00 = 50 - зменшуєте пасив ще раз на 50 (замість того, щоб збільшити)
Тому у вас і не пляше. До речі, а актив ви чим зменшили на 100 грн. в такому разі?
Дякую за участь! #smile3# Я вже відповів у попередньому пості що за ситуація склалося, тому активів мені вистачило аж бігом (заборгов. за бюджетом, за неодерж. ПН, за розрахунками з покупцями (бо сальдо тупо не згорталося)....Якби там були всі проводки у тої оборотці то хіба б я не привів все до нормального вигляду бодай у цьому році? Не вистачає на вірних рахунках дебету та кредету, бо проводки були протягом всього періоду конче не коректні!!! Я все привів до Одного рахунку що не впливає на прибуток при зміні його сальда, не чипляти видатків. А потім вирішив позбавитися того сальдо за допомогою 44 рах. Досвіду мені не вистачає ще впоратися з таким, і скоріше за все щось не так зробив, бо ситуацію описав (балансовий прибуток) і звітн про фін результат....Але виправляти все одно треба, тому й прошу допомоги, бо тут не допоможе читати закони....

Aj
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1875
З нами з: 11 вересня 2012, 05:25
Дякував (ла): 1416 разів
Подякували: 777 разів

Повідомлення Aj »

новостворений бух писав: Люди добрі, я хочу щоб ви мене адекватно сприймали коли відповідаєте )))) Розумію що за питаннями враження зовсім інше))) І мені було смішнодивлячись на баланс і оборотки. але що маємо то маємо....Наприклад при поверненні постачальнику декілька років робилась операція Дт 643 Кт 6415 сторно, Дт 702 Кт 643 сторно і так далі, заборгованість за бюджетом по сплаті ПДВ понад 600 тис грн. тому через таку дурницю підприємство перетворилось хузна на що! ))))) банківськи виписки проводились з помилками, що не давало згорнутися балансу донароховувалось за допомогою операцій. Я не хочу зараз занурюватися в ці питання (я не знаю що там за фахівці були, але з амбіціями) бо там і прибуток полізе не правильно нарахований.#swoon# ТОму дивлячись не весь той пипець було рішення нафіг все виправити що виправляється, подружити якісь Дт з бозна якимись кредитами і все що не закривається закрити за рахунок нерозподіл. прибутку )))Я почуваю себе як стоматолог бо спочатку завдаю болю щоб потім паціет поував себе людиною. Так само і з бухобліком. Хотілося з мінімальними, якщо це взагалі можливо, втратами минаючи ВСІ рах. 7.9 виправити ЖАХЛИВУ ситуацію.
Уважаемый, новостворений бух!!!!!
Вы не первый и не последний бухгалтер, которому приходится разгребать подобное г.......#hunter# Бухгалтер - человек, а значит будут ошибки, непрофессионализм и самая банальная человеческая ЛЕНЬ#g_hospita И конечно же, кто-то га...., а кто-то наводит порядок)))) Зато есть плюсы - практика по бухгалтерскому учету!!!

@Nika@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1412
З нами з: 09 січня 2011, 14:26
Звідки: Кривий Ріг
Дякував (ла): 959 разів
Подякували: 1175 разів

Повідомлення @Nika@ »

Новостворений бух! Нормально ми вас сприймаємо, не ображайтесь на нас!)) Згодна з Aj, багатьом з нас діставався такий "спадок".
На мою думку, в такому бардаку неможливо виправити так, щоб це не зачепило прибуток і податки. 100%, якщо (ну в ідеалі) відновити нормальний облік хоча б за попередній рік, то повилазять або недоїмки, або переплати. Так що тут єдине питання - хто буде за це відповідати. Ви виправляєте помилки вже зараз, то за ці виправлення відповідаєте ви. Наприклад, списали якусь богом забуту кредиторську заборгованість - повинні включити її в дохід (і скоріше всього - не цього, а ще поза-поза-минулого року, тобто потрібно ще й коригувати деки). Якщо тупо згорнули Дт-чогось з Кт-чогось або списали на 00, то питання потім будуть саме до вас. Директор в курсі всього цього? Може якщо він готовий сам розрулювати ситуацію під час перевірки тих періодів, то взагалі не мучитись, а завести нову базу з нормальними залишками і танцювати вже від них? Або проводити коригування в поточному періоді, тоді робити це "по-людьки", аналізувати всі деки, донараховувати податки, штрафи, пені. Знову ж таки, щоб директор бачив всі ці суми і був згоден їх заплатити.

новостворений бух
ПрофиПрофи
Повідомлень: 40
З нами з: 24 травня 2016, 11:20
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення новостворений бух »

@Nika@ писав:Новостворений бух! Нормально ми вас сприймаємо, не ображайтесь на нас!)) Згодна з Aj, багатьом з нас діставався такий "спадок".
На мою думку, в такому бардаку неможливо виправити так, щоб це не зачепило прибуток і податки. 100%, якщо (ну в ідеалі) відновити нормальний облік хоча б за попередній рік, то повилазять або недоїмки, або переплати. Так що тут єдине питання - хто буде за це відповідати. Ви виправляєте помилки вже зараз, то за ці виправлення відповідаєте ви. Наприклад, списали якусь богом забуту кредиторську заборгованість - повинні включити її в дохід (і скоріше всього - не цього, а ще поза-поза-минулого року, тобто потрібно ще й коригувати деки). Якщо тупо згорнули Дт-чогось з Кт-чогось або списали на 00, то питання потім будуть саме до вас. Директор в курсі всього цього? Може якщо він готовий сам розрулювати ситуацію під час перевірки тих періодів, то взагалі не мучитись, а завести нову базу з нормальними залишками і танцювати вже від них? Або проводити коригування в поточному періоді, тоді робити це "по-людьки", аналізувати всі деки, донараховувати податки, штрафи, пені. Знову ж таки, щоб директор бачив всі ці суми і був згоден їх заплатити.
отож! Тому не списую ніяких Дт-ок по покупцям та Кт-к по постачальникам, бо то пипець буде ( я ж не зовсім адекват що займається чисткою балансу не розумія що коїть ))))), хоча....якщо порахувати прибуток в мене нормально так перерахован, вистачить щось закрити з минулого, тільки не хочу собі штраф нараховувати за прострочку...Директор говорить, що ніякої відповідальністі ніхто крім нього нести не буде (я не влаштований) та й перевіряти ніхто не полізе той період, за останні 3 роки помилок набагато менше вже...А списую я сальдо саме з таких рахунках які ніяк не впливають на прибуток...) ще раз зауважую, я насмілівся почистити тільки "не важливі" рахунки (бо знаю що податкові всім видщани, передплати закрито тощо...) Директору щось говорити про помилки не хочу, бо в нього й так не занадто позитивне ставлення було до інших бухів, а декого він ідеалізував, нащо псувати враження. Все рівно говори до ньоого не говори, виправляти буду Я )#g_cray# От вояю операції, вже понад 600 рядків і кінця тому ще не видно))))

анна12568
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 18 грудня 2016, 15:21

Повідомлення анна12568 »

Допоможіть скласти проводки по бухгалтерському обліку.
1.Перераховані кошти постачальнику за товари та оприбутковані товари на склад
2.Списані в експлуатацію МШП для потреб продавців
3.Перераховані податки з нарахованої заробітної плати за червень
4.Реалізовані товари покупцеві за готівку
5.Здана торгова виручка на поточний рахунок
6.Перераховані кошти постачальнику за товари
Оприбутковані товари на баланс підприємства
7.Нараховані комунальні послуги
8.Нарахована заробітна плата працівникам за липень
9.Нарахування внесків на ФОП
10.Нарахована амортизація на основні засоби
11.Списана сума торгівельної націнки на реалізовані товари
12.Відображена собівартість реалізованих товарів

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

анна12568 писав:Допоможіть скласти проводки по бухгалтерському обліку.
1.Перераховані кошти постачальнику за товари та оприбутковані товари на склад
2.Списані в експлуатацію МШП для потреб продавців
3.Перераховані податки з нарахованої заробітної плати за червень
4.Реалізовані товари покупцеві за готівку
5.Здана торгова виручка на поточний рахунок
6.Перераховані кошти постачальнику за товари
Оприбутковані товари на баланс підприємства
7.Нараховані комунальні послуги
8.Нарахована заробітна плата працівникам за липень
9.Нарахування внесків на ФОП
10.Нарахована амортизація на основні засоби
11.Списана сума торгівельної націнки на реалізовані товари
12.Відображена собівартість реалізованих товарів
це контрольна робота? #rolf#

Відповісти

Повернутись до “Загальні питання бухгалтерського обліку”