2-а група

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

babykiev1 писав:
14 березня 2024, 16:44
Спойлер
Яков писав:
14 березня 2024, 14:42
babykiev1 писав:
14 березня 2024, 14:35


Ну як відразу. ФОП відкрите 5.03-на загалтній системі, написала заяву і з 07.03 вже на 2 групі єдиного податку. По КВЕД - оптова торгівля товарами широкого асортименту. Не розумію, які суми, коли і куди я маю заплатити? ЄСВ також платиться? Де взяти реквізити для сплати податків? Які терміни сплати податків для ФОП 2 гр? Яка звітність і в які терміни має подаватись? Якщо я, як фіз.особа, маю: нерухоме майно автомобіль, землю, чи потрібно мені подавати 20-ОПП?(в аренду нічого не здаю). Щось поки що нічого не зрозуміла, хоча читаю багато попередніх питань і відповідей. Також не розумію, від кого можу отримавати кошти на р/p, та кому продавати? Чи потрібні якісь документи, книги обліку і тд? В податковій при реєстрації ФОП сказали, що маю тільки подати пусту річну декларацію на початку 2025 року за березень, що була на загальній системі оподаткування. Про спдату ЄП у березні нічого не казали. Якщо зможете допомогти, буду вам безмежно вдячна.
Таке неможливо.
На єдиному податку 2 група може бути з 1 числа наступного за місяцем реєстрації, тобто, з 1 квітня.
Перевірте дані в ЕК (Облікові дані платника), а для себе — зробить запит та отримайте Витяг з реєстру платників єдиного податку, де буде вказана дата обрання 01.04.2024
Щодо 20-ОПП: питання слід задавати в темі: viewtopic.php?f=10&t=7262&start=2280
Щодо ЄП: ВИ маєте знати ставку ЄП, а не ми, бо саме ВИ ії обрали. Макс. ставка 20% від 7100 за 1 місяць. Реквизити в ЕК, перша сплата за квітень 2024
Щодо єдиного внеску за себе: маєте право не сплачувати (стажу не буде)
Щодо "від кого можу отримавати кошти на р/p, та кому продавати" — від суб'етів горсподарювавння (від фізосіб — ні, бо нема КВЕДів нап роздрібну торгівлю)
Щодо звітності: за рік 2 декларації — по ЄП, та про майновий стан і доходи; декларація про майновий стан ніяк не буде "пустой", якщо будуть доходи по ЄП. Можливо — 20-ОПП, Податковий розрахунок, запити...
Щодо книги обліку — ії нема. Облік доходів ведеться в довільної формі
Так з 1 числа буде на 2 гр., дякую. Але з 5.03 на загальній і немає діяльності до квітня. То які податки спачувати і з яких коштів?
Ставку обрала 20%, з квітня сплачувати щомісяця ЄП ̶і̶ ̶Є̶С̶В̶, ̶а̶ ̶з̶в̶і̶т̶н̶і̶с̶т̶ь̶ ̶п̶о̶д̶а̶в̶т̶а̶и̶ ̶1̶ ̶р̶а̶з̶ ̶н̶а̶ ̶р̶і̶к̶? Вірно? З квітня місяця, як ФОП 2 групи (оптова торнівля) я можу придбати товар у ТОВ та ФОП п̶л̶а̶т̶н̶и̶к̶і̶в̶ ̶є̶д̶и̶н̶о̶г̶о̶ ̶п̶о̶д̶а̶т̶к̶у̶, документи не обовязкові (прибуткова накладна)?, а продати можу також юридичним особам і фоп п̶л̶а̶т̶н̶и̶к̶а̶м̶ ̶є̶д̶и̶н̶о̶г̶о̶ ̶п̶о̶д̶а̶т̶к̶у̶ і̶ ̶ф̶і̶з̶и̶ч̶н̶и̶м̶ ̶о̶с̶о̶б̶а̶м̶ ̶(̶н̶а̶с̶е̶л̶е̶н̶н̶ю̶)̶ вірно? придбати у фізичної особи я не можу? В мене не роздрібна, а оптова торгівля. Кошти на розрах.рах. я можу отримувати від ФОП і юридичних осіб ̶п̶л̶а̶т̶н̶и̶к̶і̶в̶ ̶є̶д̶и̶н̶о̶г̶о̶ ̶п̶о̶д̶а̶т̶к̶у̶. А якщо фіз.особа продає оптом, я можу в неї купити? Вибачте, що стільки питань.Поки що нічого не розумію. Головне, який зараз заплатити податок і звідки? Рахунок відкритий у банку, але на ньому немає коштів. Я можу його просто поповнити для сплати податків, я к фіз.особа? Взагалі, прочитала, що якщо ФОП а загальній системі оподаткування, платять податки з доходу.А якщо діяльність не велась, то нічого сплачувати не потрібно.Виходить, у березні я перебуваю на загальній системі оподаткування, діяльність не веду, доходу немає, тому, нічого сплачувати не потрібно. А 3 1 квітня я вже ФОП на другій групі, спрощеня форма, то маю заплатити ЄП ̶і̶ ̶Є̶С̶В̶ до 20 числа(включно) за квітень і сплачувати щомісяця незалежно від доходу. Все вірно? ̶Р̶е̶к̶в̶і̶з̶и̶т̶и̶ ̶д̶л̶я̶ ̶с̶п̶л̶а̶т̶и̶ ̶я̶ ̶м̶о̶ж̶у̶ ̶п̶о̶б̶а̶ч̶и̶т̶и̶ ̶в̶ ̶е̶л̶е̶к̶т̶р̶о̶н̶н̶о̶м̶у̶ ̶к̶а̶б̶і̶н̶е̶т̶і̶ ̶Д̶П̶І̶,̶т̶а̶к̶? Дякую
Стільки запитань і Ви повторюєтеся, тому запитання, на які я надав відповідь (або якщо помилки у питаннях) — закреслюю
З квітня місяця, як ФОП 2 групи (оптова торгівля) можна реалізовувати товар придбаний у ТОВ та ФОП. Наявність "первички" залежить від того, у кого придбали товар (у ФОП, ЮЛ чи фізособи), і який товар саме (чи не належить він, наприклад, до технічно складних чи медичних...). Тому, договори, накладні та платіжні інструкції зберегайте
У фіз.особи можна купувати товар, але утримати ПДФО і ВЗ при виплаті та скласти закуп. акт/договір. Більш детально про строки зберегання: https://buhgalter911.com/uk/news/news-1077727.html
дані про виплачений доход (утримані податки) фізособам та ФОП відображаються у Податковому розрахунку (квартальна звітність)
Щодо рахунку: https://buhgalter911.com/news/news-1077777.html

На перших порах, щоб не наробити помилок, скористайтеся бухгалтером))
Зображення

babykiev1
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 20 лютого 2023, 18:01
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення babykiev1 »

Яков писав:
14 березня 2024, 18:43
babykiev1 писав:
14 березня 2024, 16:44
Спойлер
Яков писав:
14 березня 2024, 14:42
Таке неможливо.
На єдиному податку 2 група може бути з 1 числа наступного за місяцем реєстрації, тобто, з 1 квітня.
Перевірте дані в ЕК (Облікові дані платника), а для себе — зробить запит та отримайте Витяг з реєстру платників єдиного податку, де буде вказана дата обрання 01.04.2024
Щодо 20-ОПП: питання слід задавати в темі: viewtopic.php?f=10&t=7262&start=2280
Щодо ЄП: ВИ маєте знати ставку ЄП, а не ми, бо саме ВИ ії обрали. Макс. ставка 20% від 7100 за 1 місяць. Реквизити в ЕК, перша сплата за квітень 2024
Щодо єдиного внеску за себе: маєте право не сплачувати (стажу не буде)
Щодо "від кого можу отримавати кошти на р/p, та кому продавати" — від суб'етів горсподарювавння (від фізосіб — ні, бо нема КВЕДів нап роздрібну торгівлю)
Щодо звітності: за рік 2 декларації — по ЄП, та про майновий стан і доходи; декларація про майновий стан ніяк не буде "пустой", якщо будуть доходи по ЄП. Можливо — 20-ОПП, Податковий розрахунок, запити...
Щодо книги обліку — ії нема. Облік доходів ведеться в довільної формі
Так з 1 числа буде на 2 гр., дякую. Але з 5.03 на загальній і немає діяльності до квітня. То які податки спачувати і з яких коштів?
Ставку обрала 20%, з квітня сплачувати щомісяця ЄП ̶і̶ ̶Є̶С̶В̶, ̶а̶ ̶з̶в̶і̶т̶н̶і̶с̶т̶ь̶ ̶п̶о̶д̶а̶в̶т̶а̶и̶ ̶1̶ ̶р̶а̶з̶ ̶н̶а̶ ̶р̶і̶к̶? Вірно? З квітня місяця, як ФОП 2 групи (оптова торнівля) я можу придбати товар у ТОВ та ФОП п̶л̶а̶т̶н̶и̶к̶і̶в̶ ̶є̶д̶и̶н̶о̶г̶о̶ ̶п̶о̶д̶а̶т̶к̶у̶, документи не обовязкові (прибуткова накладна)?, а продати можу також юридичним особам і фоп п̶л̶а̶т̶н̶и̶к̶а̶м̶ ̶є̶д̶и̶н̶о̶г̶о̶ ̶п̶о̶д̶а̶т̶к̶у̶ і̶ ̶ф̶і̶з̶и̶ч̶н̶и̶м̶ ̶о̶с̶о̶б̶а̶м̶ ̶(̶н̶а̶с̶е̶л̶е̶н̶н̶ю̶)̶ вірно? придбати у фізичної особи я не можу? В мене не роздрібна, а оптова торгівля. Кошти на розрах.рах. я можу отримувати від ФОП і юридичних осіб ̶п̶л̶а̶т̶н̶и̶к̶і̶в̶ ̶є̶д̶и̶н̶о̶г̶о̶ ̶п̶о̶д̶а̶т̶к̶у̶. А якщо фіз.особа продає оптом, я можу в неї купити? Вибачте, що стільки питань.Поки що нічого не розумію. Головне, який зараз заплатити податок і звідки? Рахунок відкритий у банку, але на ньому немає коштів. Я можу його просто поповнити для сплати податків, я к фіз.особа? Взагалі, прочитала, що якщо ФОП а загальній системі оподаткування, платять податки з доходу.А якщо діяльність не велась, то нічого сплачувати не потрібно.Виходить, у березні я перебуваю на загальній системі оподаткування, діяльність не веду, доходу немає, тому, нічого сплачувати не потрібно. А 3 1 квітня я вже ФОП на другій групі, спрощеня форма, то маю заплатити ЄП ̶і̶ ̶Є̶С̶В̶ до 20 числа(включно) за квітень і сплачувати щомісяця незалежно від доходу. Все вірно? ̶Р̶е̶к̶в̶і̶з̶и̶т̶и̶ ̶д̶л̶я̶ ̶с̶п̶л̶а̶т̶и̶ ̶я̶ ̶м̶о̶ж̶у̶ ̶п̶о̶б̶а̶ч̶и̶т̶и̶ ̶в̶ ̶е̶л̶е̶к̶т̶р̶о̶н̶н̶о̶м̶у̶ ̶к̶а̶б̶і̶н̶е̶т̶і̶ ̶Д̶П̶І̶,̶т̶а̶к̶? Дякую
Стільки запитань і Ви повторюєтеся, тому запитання, на які я надав відповідь (або якщо помилки у питаннях) — закреслюю
З квітня місяця, як ФОП 2 групи (оптова торгівля) можна реалізовувати товар придбаний у ТОВ та ФОП. Наявність "первички" залежить від того, у кого придбали товар (у ФОП, ЮЛ чи фізособи), і який товар саме (чи не належить він, наприклад, до технічно складних чи медичних...). Тому, договори, накладні та платіжні інструкції зберегайте
У фіз.особи можна купувати товар, але утримати ПДФО і ВЗ при виплаті та скласти закуп. акт/договір. Більш детально про строки зберегання: https://buhgalter911.com/uk/news/news-1077727.html
дані про виплачений доход (утримані податки) фізособам та ФОП відображаються у Податковому розрахунку (квартальна звітність)
Щодо рахунку: https://buhgalter911.com/news/news-1077777.html

На перших порах, щоб не наробити помилок, скористайтеся бухгалтером))
Дуже Вам вдячна за роз`яснення :handshake: Наче все ясно, але поки каша в голові. Нічого, розберусь, все вийде.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18769
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

Яков писав:
14 березня 2024, 18:43
На перших порах, щоб не наробити помилок, скористайтеся бухгалтером))
Або бухгалтершею. Все в залежності від вподобань вопрошанта... :g_curtsey:

Ніколь
Мастер
Мастер
Повідомлень: 52
З нами з: 20 жовтня 2021, 13:49
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 28 разів

Повідомлення Ніколь »

ФОП надає медичні послуги на 2 групі, з 01.04 буде прийнято 3 чол. Які краще програми обрати для ЗП, подачі звітності і звичайно РРО, ПРРо

IgorBel
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 23 березня 2024, 21:36

Повідомлення IgorBel »

Доброго вам дня

Хочу продавати товари через платформу ОЛХ через ФОП.

Планую відкрити фоп 2 групи на єдиному податку.

80% продажів на олх проходять через олх доставку. Я як продавець не можу підв'язати свій ФОП рахунок до облікового запису. Правила та функції олх цього не передбачають. Також вони забороняють прив'язувати "карту ключ до рахунку" та карти інших країн.



Вимушений до облікового запису прив'язати карту фіз особи і туди приймати оплату з усіх ОЛХ доставок.

Бачу вихід для себе - зробити прро (чекбокс або будь-який інший) і всі надходження на карту фіз особи вказувати в прро як без готівкова продажа.

Запитання:

Які передбачені покарання отримання фопом 2групи ЕН платежів на карту фіз особи?

Це звичайно ж дпсу забороняють, але який за це штраф, враховуючи, що на всі доходи буде чек у прро і задекларовано?

І чи допоможе мені фоп+прро у разі фін моніторингу від банку (банк Приват)?



На жаль, на даний момент з іншими платфоомами не пробував працювати і ОЛХ міняти не хочу.

Електроніку продавати не планую, паперів про походження товару нема.

Основна тематика – дитячі іграшки.



Проконсультуйте будь ласка у даній ситуації, може хтось вже стикався.

Всім дякую.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

IgorBel писав:
24 березня 2024, 03:02
...Електроніку продавати не планую, паперів про походження товару нема.

Основна тематика – дитячі іграшки.
Але треба дивитися, що це за "дитячі іграшки", наприклад, якщо вони відносяться до Переліку, то документи на "походження" і облік товар. запасів потрібно вести
Зображення

babykiev1
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 20 лютого 2023, 18:01
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення babykiev1 »

Добрий день, шановні бухгалтери. Перший раз буду сплачувати податки ФОП 2-га група на єдиному податку. Треба спллатити єдиний податок (щомісяця) до 20 числа включно-1420 грн, та щоквартально до 19 числа наступного місяця ЄСВ 1760*3=5280 грн ( це буде до 19 липня), все вірно я розумію? Реквізити єдиного податку є в особистому кабінеті платника, а де взяти реквізити для сплати ЄСВ? Ще підкажіть, сплачую з Приват 24 для бізнесу, як вказати вірно призначення платеж? "101 Єдиний податок за квітень 2024 року", та "101 ЄСВ за 2 квартал 2024 року", цього достатньо? Заздалгідь дякую за домомогу ;)

Ніколь
Мастер
Мастер
Повідомлень: 52
З нами з: 20 жовтня 2021, 13:49
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 28 разів

Повідомлення Ніколь »

babykiev1 писав:
16 квітня 2024, 14:52
Добрий день, шановні бухгалтери. Перший раз буду сплачувати податки ФОП 2-га група на єдиному податку. Треба спллатити єдиний податок (щомісяця) до 20 числа включно-1420 грн, та щоквартально до 19 числа наступного місяця ЄСВ 1760*3=5280 грн ( це буде до 19 липня), все вірно я розумію? Реквізити єдиного податку є в особистому кабінеті платника, а де взяти реквізити для сплати ЄСВ? Ще підкажіть, сплачую з Приват 24 для бізнесу, як вказати вірно призначення платеж? "101 Єдиний податок за квітень 2024 року", та "101 ЄСВ за 2 квартал 2024 року", цього достатньо? Заздалгідь дякую за домомогу ;)
Добрий день, в призначенні платежу достатньо, реквізити на сайті ДПС можна взяти (рахунки для сплати платежів).Термін сплати ЄСВ поквартально,Ви вказали за 2 квартал

babykiev1
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 20 лютого 2023, 18:01
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення babykiev1 »

Ніколь писав:
16 квітня 2024, 16:01
babykiev1 писав:
16 квітня 2024, 14:52
Добрий день, шановні бухгалтери. Перший раз буду сплачувати податки ФОП 2-га група на єдиному податку. Треба спллатити єдиний податок (щомісяця) до 20 числа включно-1420 грн, та щоквартально до 19 числа наступного місяця ЄСВ 1760*3=5280 грн ( це буде до 19 липня), все вірно я розумію? Реквізити єдиного податку є в особистому кабінеті платника, а де взяти реквізити для сплати ЄСВ? Ще підкажіть, сплачую з Приват 24 для бізнесу, як вказати вірно призначення платеж? "101 Єдиний податок за квітень 2024 року", та "101 ЄСВ за 2 квартал 2024 року", цього достатньо? Заздалгідь дякую за домомогу ;)
Добрий день, в призначенні платежу достатньо, реквізити на сайті ДПС можна взяти (рахунки для сплати платежів).Термін сплати ЄСВ поквартально,Ви вказали за 2 квартал
Дякую дуже, все зрозуміло. Так, ЄСВ буду сплачувати тільки в липні за 2 квартал, тому що тільки з 1 квітня 2024 відкрито ФОП. Правильно ж?

babykiev1
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 20 лютого 2023, 18:01
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення babykiev1 »

Добрий день! Підкажіть, будь ласка. Чи може ФОП 2 гр. на єдиному податку протавати товар (оптова торгівля), але нічого не купляти. Від ФОП оплат не буде (окрім сплати податків), тільки отримання коштів за товар. Дякую

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”