2-а група

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13687
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14130 разів
Подякували: 27923 рази

Повідомлення Яков »

мюсля писав:… обнуляется счетчик. Разве не так?#impossibl
не так. Счётчик "не обнулится
Popen писав:Спасение от обов’язковостi возможно только в 3-х случаях: доход только в б/н; закрытие ФОПа; функционирование под "черным флагом" (т.е. нелегально).
даже, если ФОП "закроется", подав госрегистратору ф. 12, а потом снова зарегистрируется – во всех последующих периодах должен применять РРО или перейти на безнал расчёты:
ЗИР, 109.02
Чи мають право не застосовувати РРО ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сп…
Коротка:
    З метою визначення необхідності застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої - четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (послуг), повинні самостійно встановити перевищення обсягу доходу понад 1000000 гривень.
    При цьому, якщо зазначені особи, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили встановлений обсяг доходу, а потім повторно зареєструвались платниками єдиного податку, то такі особи зобов’язані застосувати РРО у всіх наступних податкових періодах протягом
їх реєстрації незалежно від подальших змін обсягів доходу.
Повна:
    Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються, зокрема платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
    Норми п. 296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
    Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ).
    Згідно з ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
    Тобто нормами чинного законодавства не передбачено можливості платникам єдиного податку другої - четвертої груп, обсяг доходу яких перевищив 1000000 гривень, проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
    Підпунктом 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
    Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
    Тобто, з метою визначення необхідності застосування РРО фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої - четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (послуг), повинні самостійно встановити перевищення обсягу доходу понад 1000000 гривень.
    При цьому, якщо зазначені особи, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили встановлений обсяг доходу, а потім повторно зареєструвались платниками єдиного податку, то такі особи зобов’язані застосувати РРО у всіх наступних податкових періодах протягом їх реєстрації незалежно від подальших змін обсягів доходу.
296.10 НКУ:
Регистраторы расчетных операций не применяются плательщиками единого налога:
первой группы;
второй и третьей групп (физические лица — предприниматели) независимо от избранного вида деятельности, объем дохода которых в течение календарного года не превышает 1000000 гривень. В случае превышения в календарном году объема дохода более 1000000 гривень применение регистратора расчетных операций для такого плательщика единого налога является обязательным. Применение регистратора расчетных операций начинается с первого числа первого месяца квартала, следующего за возникновением такого превышения, и продолжается во всех последующих налоговых периодах в течение регистрации субъекта хозяйствования в качестве плательщика единого налога.
Нормы настоящего пункта не распространяются на плательщиков единого налога, которые осуществляют реализацию технически сложных бытовых товаров, которые подлежат гарантийному ремонту.
По поводу применения РРО единщиками есть отдельная тема
Зображення

мюсля
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2335
З нами з: 15 листопада 2011, 14:17
Дякував (ла): 1025 разів
Подякували: 1019 разів

Повідомлення мюсля »

В тему с РРО пока не пойду, раз здесь диалог получился, последний вопросик тут задам.
ФОП 2 гр, допустим регистрация, переход на ЕН все случилось в 1 кв 2017 года, 2017 год закончил с оборотом 700 тыс, январь-август 2018 301 тыс, доходы поступали и в наличной и в безналичной форме, с 01.10.18 обязан применять РРО пожизненно, если ведет предпринимательскую деятельность и работает с наличными. Если превысил 1 млн и дальше только безнал, РРО может не применять?

Гоша
Гений
Гений
Повідомлень: 439
З нами з: 29 березня 2012, 06:28
Дякував (ла): 447 разів
Подякували: 208 разів

Повідомлення Гоша »

мюсля писав:В тему с РРО пока не пойду, раз здесь диалог получился, последний вопросик тут задам.
ФОП 2 гр, допустим регистрация, переход на ЕН все случилось в 1 кв 2017 года, 2017 год закончил с оборотом 700 тыс, январь-август 2018 301 тыс, доходы поступали и в наличной и в безналичной форме, с 01.10.18 обязан применять РРО пожизненно, если ведет предпринимательскую деятельность и работает с наличными. Если превысил 1 млн и дальше только безнал, РРО может не применять?
Я вважаю, що у Вашому випадку нема обов"язку перейти на рро. В 2017 Ви не дійшли до 1000000, в 2018 у вас теж лише 301тис. От коли в 2018 досягнете 1000000, то тоді - пожиттєво. Якщо менше, то в 2019 відлік спочатку.

мюсля
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2335
З нами з: 15 листопада 2011, 14:17
Дякував (ла): 1025 разів
Подякували: 1019 разів

Повідомлення мюсля »

Гоша писав:
мюсля писав:В тему с РРО пока не пойду, раз здесь диалог получился, последний вопросик тут задам.
ФОП 2 гр, допустим регистрация, переход на ЕН все случилось в 1 кв 2017 года, 2017 год закончил с оборотом 700 тыс, январь-август 2018 301 тыс, доходы поступали и в наличной и в безналичной форме, с 01.10.18 обязан применять РРО пожизненно, если ведет предпринимательскую деятельность и работает с наличными. Если превысил 1 млн и дальше только безнал, РРО может не применять?
Я вважаю, що у Вашому випадку нема обов"язку перейти на рро. В 2017 Ви не дійшли до 1000000, в 2018 у вас теж лише 301тис. От коли в 2018 досягнете 1000000, то тоді - пожиттєво. Якщо менше, то в 2019 відлік спочатку.
я тоже так эту норму закона понимаю. Может неправильно формулировала свои вопросы. Я пытаюсь разобраться доход для обязанности применения РРО 1 млн и выше я в пределах календарного года беру?
Если в одном из годов в непрерывной последовательности годов предпринимательской деятельности ФОП перешел черту 1 млн и дальше работает с наличкой, то РРО он обязан применять потом всегда, даже если доход будет за год 1 грн - это я понимала еще до дебатов#g_crazy#
Я про объем дохода в пределах какого периода запуталась, об этом Якова и Popen переспросила. 2017 - менее 1 млн, работаем без РРО, 2018 без учета 2017 - менее 1 млн - без РРО, 2019 полугодие 1 млн и 1 грн - ставим РРО. По постам коллег, я решила, что доход берется нарастающим с момента вступления в силу 296.10

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

мюсля писав:
Гоша писав:
мюсля писав:В тему с РРО пока не пойду, раз здесь диалог получился, последний вопросик тут задам.
ФОП 2 гр, допустим регистрация, переход на ЕН все случилось в 1 кв 2017 года, 2017 год закончил с оборотом 700 тыс, январь-август 2018 301 тыс, доходы поступали и в наличной и в безналичной форме, с 01.10.18 обязан применять РРО пожизненно, если ведет предпринимательскую деятельность и работает с наличными. Если превысил 1 млн и дальше только безнал, РРО может не применять?
Я вважаю, що у Вашому випадку нема обов"язку перейти на рро. В 2017 Ви не дійшли до 1000000, в 2018 у вас теж лише 301тис. От коли в 2018 досягнете 1000000, то тоді - пожиттєво. Якщо менше, то в 2019 відлік спочатку.
я тоже так эту норму закона понимаю. Может неправильно формулировала свои вопросы. Я пытаюсь разобраться доход для обязанности применения РРО 1 млн и выше я в пределах календарного года беру?
Если в одном из годов в непрерывной последовательности годов предпринимательской деятельности ФОП перешел черту 1 млн и дальше работает с наличкой, то РРО он обязан применять потом всегда, даже если доход будет за год 1 грн - это я понимала еще до дебатов#g_crazy#
Я про объем дохода в пределах какого периода запуталась, об этом Якова и Popen переспросила. 2017 - менее 1 млн, работаем без РРО, 2018 без учета 2017 - менее 1 млн - без РРО, 2019 полугодие 1 млн и 1 грн - ставим РРО. По постам коллег, я решила, что доход берется нарастающим с момента вступления в силу 296.10
Ні, новий рік - нове життя. Оборот береться з початку року
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

elena_ma
Гений
Гений
Повідомлень: 328
З нами з: 05 вересня 2015, 14:11
Дякував (ла): 76 разів
Подякували: 29 разів

Повідомлення elena_ma »

У ФОПа 2гр есть квартира 90кв.м, на физлице (собственность), хочет сдать по договору аренды помещения. Не знаем как лучше - как от ФОПа или как от физлица. Если от ФОПа - нужен квед, налоги с этого отдельно не будут, если от физлица - ПДФО и ВЗ, правильно? И может ли 2 группа сдавать?

shinna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4773
З нами з: 19 квітня 2011, 05:55
Дякував (ла): 876 разів
Подякували: 3172 рази

Повідомлення shinna »

elena_ma писав:У ФОПа 2гр есть квартира 90кв.м, на физлице (собственность), хочет сдать по договору аренды помещения. Не знаем как лучше - как от ФОПа или как от физлица. Если от ФОПа - нужен квед, налоги с этого отдельно не будут, если от физлица - ПДФО и ВЗ, правильно? И может ли 2 группа сдавать?
Возьмите калькулятор и посчитайте что вам выгоднее. ФОП 2 группы может сдавать в аренду помещение физлицам и ФОПам с Юрлицами на едином налоге (это очень важно). Юрлицам - общесистемщикам НЕЛЬЗЯ сдавать. КВЭД соответствующий нужен. Мне непонятна ваша фраза "Если от ФОПа - нужен квед, налоги с этого отдельно не будут". А в остальном вы правильно написали.

Татьяна Ч
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 17
З нами з: 01 серпня 2017, 12:51
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Татьяна Ч »

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, где моя ошибка в оплатах и почему получилась недоимка по ЕСВ 668 грн

ФОП 2 группа, дата регистрации 25.07.2018
На едином налоге с 1.08.2018
За 2017 год было уплачено ЕСВ
14.08 704 грн
13.09 750 грн
13.10 1000 грн
23.11 1050 грн
11.12 720 грн
Итого за 6 мес работы - 4224 грн (704х6= 4224 грн так получается). Отчет по ЕСВ за 2017 - Додаток 5 + табл. 1 за июль и табл. 2 за август-декабрь

В 2018 году оплачено
14.02 1000 грн
21.03 1100 грн
10.04 1000 грн
25.06 1850 грн
17.09 ночью оплатила 2458 грн, но они еще не зашли
Получается за 2018 г:
в 1 квартале я оплатила 3100 грн (до 19.04), во 2-м квартале т.к. была переплата , 1850+642 переплаты с первого квартала =2492 грн
За 3 квартал вчера оплатила 2458 грн, хотя срок оплаты должен быть до 19.10

В кабинете ДФС светится недоимка в сумме 668 грн за 2 квартал
Откуда она взялась, если за все месяцы ЕСВ было оплачено?


Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13687
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14130 разів
Подякували: 27923 рази

Повідомлення Яков »

1. проверьте, что Вы указали в Додатке 5 за 2017-й по начислениям
2. совпадают ли начисления по Додатку 5 с начислениями в ЭК, нет ли "лишних" начислений за 2017-й
3. проверьте, все ли оплаты отражаются в ЭК
Зображення

Татьяна Ч
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 17
З нами з: 01 серпня 2017, 12:51
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Татьяна Ч »

Яков писав:1. проверьте, что Вы указали в Додатке 5 за 2017-й по начислениям
2. совпадают ли начисления по Додатку 5 с начислениями в ЭК, нет ли "лишних" начислений за 2017-й
3. проверьте, все ли оплаты отражаются в ЭК
в Эк за 2017 год:
нараховано только 19,10 - 1408,0 грн
а оплачено было за год 4224 грн

за 2018 год:
нараховано 19,01 - 2112,0 грн
сальдо в этом момент 2816,00

потом 09,02 нараховано 704,00 (я так понимаю за август, который не учли)
сальдо 704, 00 - вышли по нулям за год
-
и снова же под другим кодом операции 09,02 нараховано 704 грн и с этого момента, как понимаю, начинается "-"
19.04 нараховано 2457,18 за 1 квартал

Я так понимаю, мне 2 раза посчитали 704 грн в феврале? Лишнее начисления появилось 09.02 - 2 раза выставлено 704 грн, но под разными кодами операций. Мои оплаты все проходили

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”