2-а група

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
xata
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 106
З нами з: 18 липня 2017, 20:59
Дякував (ла): 68 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення xata »

Добрий день!
Впевнена що це питання вже тут було, але якщо не важко, підкажіть, будь ласка.
ФОП 2 група, у грудні ліміт перебрали, але було повернення коштів покупцю(все операції через р/р).
Якщо враховувати повернення, то за межі ліміту не виходить.
ФОП залишається на 2 групі чи вже все, 3-я?
І у декларації показувати дохід за мінусом повернення?
Буду вдячна за відповідь.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18796
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2052 рази
Подякували: 10346 разів

Повідомлення Popen »

xata писав:
26 грудня 2023, 13:45
Добрий день!
Впевнена що це питання вже тут було, але якщо не важко, підкажіть, будь ласка.
ФОП 2 група, у грудні ліміт перебрали, але було повернення коштів покупцю(все операції через р/р).
Якщо враховувати повернення, то за межі ліміту не виходить.
ФОП залишається на 2 групі чи вже все, 3-я?
І у декларації показувати дохід за мінусом повернення?
Буду вдячна за відповідь.
Авжеж, за мінусом!

xata
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 106
З нами з: 18 липня 2017, 20:59
Дякував (ла): 68 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення xata »

Popen писав:
26 грудня 2023, 14:25
xata писав:
26 грудня 2023, 13:45
Добрий день!
Впевнена що це питання вже тут було, але якщо не важко, підкажіть, будь ласка.
ФОП 2 група, у грудні ліміт перебрали, але було повернення коштів покупцю(все операції через р/р).
Якщо враховувати повернення, то за межі ліміту не виходить.
ФОП залишається на 2 групі чи вже все, 3-я?
І у декларації показувати дохід за мінусом повернення?
Буду вдячна за відповідь.
Авжеж, за мінусом!
Дякую! :handshake:

Sancho Panza
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 613
З нами з: 02 серпня 2013, 22:17
Дякував (ла): 143 рази
Подякували: 341 раз

Повідомлення Sancho Panza »

Шановні доброго дня.
Хтось може пояснити що означає наступне в ПКУ:
295.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Питаю в контексті того що у ФОПа є переплата з єдиного податку на 01.01.2024.
Тобто платити авансом єдиний податок в 2023 на 2024 заборонено ? Пряма норма ПКУ ?
Що далі з цією переплатою:
- її не зарахують в рахунок погашення нарахованого ЄП в 2024 ?
- її зарахують в рахунок погашення нарахованого ЄП в 2024, але треба заяву подати ?
В кабінеті платника податків ця переплата списується в рахунок наступнмих платежів, але ця фраза в ПКУ "але не більш як до кінця поточного звітного року" мене вибила з рівноваги, не можу зрозуміти що вона означає і як застосовується ДПС.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18796
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2052 рази
Подякували: 10346 разів

Повідомлення Popen »

Sancho Panza писав:
01 січня 2024, 14:18
Шановні доброго дня.
Хтось може пояснити що означає наступне в ПКУ:
295.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Питаю в контексті того що у ФОПа є переплата з єдиного податку на 01.01.2024.
Тобто платити авансом єдиний податок в 2023 на 2024 заборонено ? Пряма норма ПКУ ?
Що далі з цією переплатою:
- її не зарахують в рахунок погашення нарахованого ЄП в 2024 ?
- її зарахують в рахунок погашення нарахованого ЄП в 2024, але треба заяву подати ?
В кабінеті платника податків ця переплата списується в рахунок наступнмих платежів, але ця фраза в ПКУ "але не більш як до кінця поточного звітного року" мене вибила з рівноваги, не можу зрозуміти що вона означає і як застосовується ДПС.
А де ви знайшли слово "заборонено" ? Раз вже заплатили (питання: навішо ???), то так тому й бути...
От коли здасте звіт ЄП, то тоді в Кабінеті й побачите скільки є переплати...

Оля-ля777
Гений
Гений
Повідомлень: 369
З нами з: 17 лютого 2021, 09:00
Дякував (ла): 115 разів
Подякували: 208 разів

Повідомлення Оля-ля777 »

Popen писав:
02 січня 2024, 10:36
Sancho Panza писав:
01 січня 2024, 14:18
Шановні доброго дня.
Хтось може пояснити що означає наступне в ПКУ:
295.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Питаю в контексті того що у ФОПа є переплата з єдиного податку на 01.01.2024.
Тобто платити авансом єдиний податок в 2023 на 2024 заборонено ? Пряма норма ПКУ ?
Що далі з цією переплатою:
- її не зарахують в рахунок погашення нарахованого ЄП в 2024 ?
- її зарахують в рахунок погашення нарахованого ЄП в 2024, але треба заяву подати ?
В кабінеті платника податків ця переплата списується в рахунок наступнмих платежів, але ця фраза в ПКУ "але не більш як до кінця поточного звітного року" мене вибила з рівноваги, не можу зрозуміти що вона означає і як застосовується ДПС.
А де ви знайшли слово "заборонено" ? Раз вже заплатили (питання: навішо ???), то так тому й бути...
От коли здасте звіт ЄП, то тоді в Кабінеті й побачите скільки є переплати...
Такая же история. ФОП 2 группа за декабрь 2023 оплатил дважды, думал что не оплатилось, выдало ошибку оплаты, щёлкнул второй раз оплатить и в итого две суммы списались и вижу их в кабинете. Вот и я побаиваюсь, можно ли за январь доплатить копейки или оплачивать полную сумму? Тем более с этим единым такая путаница в кабинете, что ужас просто, были месяцы, что не платил по военному положению, так что даже с учётом декабрьской переплаты там тупо долг. А письмо можно написать только после сдачи годового отчёта.
Была у меня сверка когда то по другому ФОПу 2 группы по единому с инспектором, так она считала переплату двухгодичной давности, и говорит, что в текущем месяце на ххх грн можете оплатить меньше. Но это было до военного положения, дурдома в карточках не было. Притензий к этому ФОПу по сей день нет со стороны налоговой.
Но зная нашу налоговую всё можно ожидать, что при проверке прицепятся, за переплату спасибо, а текущие платежи оплачивайте в пределах одного года.

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3155
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 2385 разів
Подякували: 752 рази

Повідомлення FyDD »

Подскажите, плиз
Есть группы товаров, для которых обязателен товарный учет ( сложнобытовые, медицинские...)
Антисептики сюда попадают ??

YuliyaDol
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1072
З нами з: 12 листопада 2014, 12:26
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 580 разів
Подякували: 509 разів

Повідомлення YuliyaDol »

Оля-ля777 писав:
02 січня 2024, 14:47
Popen писав:
02 січня 2024, 10:36
Sancho Panza писав:
01 січня 2024, 14:18
Шановні доброго дня.
Хтось може пояснити що означає наступне в ПКУ:

Питаю в контексті того що у ФОПа є переплата з єдиного податку на 01.01.2024.
Тобто платити авансом єдиний податок в 2023 на 2024 заборонено ? Пряма норма ПКУ ?
Що далі з цією переплатою:
- її не зарахують в рахунок погашення нарахованого ЄП в 2024 ?
- її зарахують в рахунок погашення нарахованого ЄП в 2024, але треба заяву подати ?
В кабінеті платника податків ця переплата списується в рахунок наступнмих платежів, але ця фраза в ПКУ "але не більш як до кінця поточного звітного року" мене вибила з рівноваги, не можу зрозуміти що вона означає і як застосовується ДПС.
А де ви знайшли слово "заборонено" ? Раз вже заплатили (питання: навішо ???), то так тому й бути...
От коли здасте звіт ЄП, то тоді в Кабінеті й побачите скільки є переплати...
Такая же история. ФОП 2 группа за декабрь 2023 оплатил дважды, думал что не оплатилось, выдало ошибку оплаты, щёлкнул второй раз оплатить и в итого две суммы списались и вижу их в кабинете. Вот и я побаиваюсь, можно ли за январь доплатить копейки или оплачивать полную сумму? Тем более с этим единым такая путаница в кабинете, что ужас просто, были месяцы, что не платил по военному положению, так что даже с учётом декабрьской переплаты там тупо долг. А письмо можно написать только после сдачи годового отчёта.
Была у меня сверка когда то по другому ФОПу 2 группы по единому с инспектором, так она считала переплату двухгодичной давности, и говорит, что в текущем месяце на ххх грн можете оплатить меньше. Но это было до военного положения, дурдома в карточках не было. Притензий к этому ФОПу по сей день нет со стороны налоговой.
Но зная нашу налоговую всё можно ожидать, что при проверке прицепятся, за переплату спасибо, а текущие платежи оплачивайте в пределах одного года.
Тоже оплата за декабрь 2023 была сделала 2 раза. Кто еще может высказаться из своего опыта, можно ли воспользоваться переплатой в текущем году?

novichok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1861
З нами з: 22 серпня 2012, 07:44
Дякував (ла): 81 раз
Подякували: 890 разів

Повідомлення novichok »

Наши переплаты за все время с 2010 вседа засчитывали. Но тут у меня вопрос почти по этой теме, но еще интереснее. У многих за 2022 не сделали перерасчет по начислению единого согласно льготе, а тут сама налоговая за 2023 сняла у одного ФОПа начисления за полгода и теперь очень интересно как этим воспользоватся ,оплату сделали полную за весь год, а птом увидели это чудо со сняттем начислений. Как обосновать в декларации и стоит ли вообще взть это в расчет?По всем остальным, даже в этой же налоговой подобного нет :?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13687
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14129 разів
Подякували: 27923 рази

Повідомлення Яков »

Julia_74 писав:
07 січня 2024, 15:31

ФОП 2 группы планирует обучать массажу лица и тела, не лечебный, просто релакс
1) Какой КВЕД подойдет для этого ? Клас 85.59 ?
2) Можно ли обучать находясь на 2й группе, и нужна ли какая либо лицензия, учитывая, что массаж просто релакс ?
Так. 85.59.
Можна, якщо "учні" — населення, або платники єдиного податку. Ліцензія не потрібна, якщо не видаватимете дипломи (так роз'яснюють юристи на сторон. сайтах)
Зображення

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”