Возвратная финанасовая помощь

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
Лигита
Гений
Гений
Повідомлень: 440
З нами з: 11 грудня 2009, 07:59
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення Лигита »

Частный предприниматель (2-я) оказывает возвратную финансовую помощь юридическому лицу 02.12.2013г, платит со своего расчётного счёта на р/с юр лица. Юридическое лицо (есть патент, разрешающий работать с наличкой) может возвращать эту финпомощь не с расчётного счета, а наличными (выручка от реализации) в кассе предприятия, выписав на частного предпринимателя РКО?

Wilhelm
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 157
З нами з: 28 жовтня 2013, 17:12
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 51 раз

Повідомлення Wilhelm »

Лигита писав:Частный предприниматель (2-я) оказывает возвратную финансовую помощь юридическому лицу 02.12.2013г, платит со своего расчётного счёта на р/с юр лица. Юридическое лицо (есть патент, разрешающий работать с наличкой) может возвращать эту финпомощь не с расчётного счета, а наличными (выручка от реализации) в кассе предприятия, выписав на частного предпринимателя РКО?
Может, а почему бы и нет, только в договоре фин. помощи в способе оплаты должен быть пункт о возможности оплаты наличкой.

Сакон
ПрофиПрофи
Повідомлень: 34
З нами з: 14 серпня 2013, 09:54
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 24 рази

Повідомлення Сакон »

можно ли возвращать финпомощь из выручки ?

Люлик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6868
З нами з: 03 жовтня 2012, 07:09
Дякував (ла): 3428 разів
Подякували: 2781 раз

Повідомлення Люлик »

Сакон писав:можно ли возвращать финпомощь из выручки ?
да

Ольгабух
Гуру
Гуру
Повідомлень: 75
З нами з: 05 січня 2012, 11:57
Дякував (ла): 38 разів
Подякували: 8 разів

Повідомлення Ольгабух »

Відповідно до пп.1 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
У п.292.11 ст.292 ПКУ наведено перелік коштів, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку.
Зокрема, до складу доходу не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання (пп.3 п.292.11 ст.292 ПКУ).
Вимоги пп.3 п.292.11 ст.292 ПКУ поширюється на платників єдиного податку, які залучають кошти інших суб’єктів господарювання.

Отже, сума коштів, що повертаються позичальником, включаються до доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку, який раніше надавав такі кошти як поворотну фінансову допомогу, оскільки такі кошти не враховані у п.292.11 ст.292 ПКУ.

Кто и как может прокомментировать последнее предложение. Если я предоставила кому-то возвратн. фин. помощь и после возврата мне, я должна включить эту сумму в доход???

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”