Книга обліку доходів для ФОПа 2 гр. ЕН

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
Galina_LV
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 99
З нами з: 22 березня 2012, 02:59
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Galina_LV »

Прошу допомоги.

Я підприємець на 2-й нрупі...отримала книгу на руки 23.03.12 а зареєстрована вона 17.01.12.

До того вела облік у старій книзі.

Підскажіть будь-ласка чи потрібно переносити дані зі старої книги в нову?

Якщо так то з якої дати?

Романтика
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1310
З нами з: 17 листопада 2011, 07:57
Дякував (ла): 1353 рази
Подякували: 936 разів

Повідомлення Романтика »

Ответ на последней странице http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst10015p10_--.aspx

Galina_LV
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 99
З нами з: 22 березня 2012, 02:59
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Galina_LV »

У базі податкових знань я вичитала таке:
Чи необхідно ФОП платнику ЄП переносити дані з книги обліку доходів і витрат за ф. № 10 до нової книги обліку доходів, яка велась до моменту реєстрації нової книги обліку доходів та на яку дату?
Повна відповідь : Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість затверджений наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 № 1637 (далі – Порядок № 1637). Відповідно до п. 6 Порядку платник податку заносить до книги обліку доходів відомості в такому порядку: у графі 1 зазначається дата запису; у графах 2 - 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ): у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги. у графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати. у графі 4 зазначається скоригована сума доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги на суму повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати та розраховується як різниця граф 2 і 3. у графі 5 вказується вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). у графі 6 відображається сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності. у графі 7 відображається загальна сума доходу як сума граф 4, 5 і 6. у графах 8 і 9 відображаються відповідно вид та сума доходу, що оподатковується за ставкою 15 % відповідно до пп. 2 - 4 п. 293.4 ст. 293 глави 1 розділу XIV ПКУ. Крім того, порядок ведення книги обліку доходів і витрат ф. № 10 був передбачений наказом ДПА України від 29.10.99 № 599 (далі – Порядок № 599), який з 01.01.2012 року втратив чинність. При цьому, порядок ведення книги обліку доходів і витрат ф. № 10 суттєво відрізняється від порядку заповнення нової форми книги обліку доходів. Враховуючи вищевикладене, вимогами Порядку № 1637 не передбачено перенесення даних з книги обліку доходів і витрат ф. № 10 до книги обліку доходів. Водночас, дані книги обліку доходів і витрат ф. № 10 за підсумками звітного календарного року потрібно було відобразити у Звіті фізичної особи - підприємця – платника єдиного податку.

Розясніть мені будь-ласка, що значать останні дві фрази цього розяснення? Ато від їхніх розяснень ще більше заплуталась.

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

Щойно розмовляла з лінією консультацій ДПА на цю ж тему. Це роз'яснення означає наступне:
1.Вести стару книгу з за ф.10 з 01.01.12 НЕ МОЖНА оскільки вона є недійсна.
2.Робити запис в новій Книзі обліку доходів можна тільки з дати реєстрації в ДПА. У моєму випадку зареєстрована 23.01.12, фактично змогла її забрати 15.03.12.
3.Якщо у вас була виручка ( а у мене була, причому на р/р) ДО дати реєстрації нової книги, то записувати вам її нікуди. Тому ця виручка є неоприбуткованою належним чином. Звідси фінансова санкція в 5-тикратному розмірі+адмінштраф.
На лінії консультацій співчувають, що бланків книг не було і зареєструвати книгу 1-го або 2-го січня було неможливо. Але ця відповідь є затвердженою офіційно.
Люди, в когось є контраргументи??? ЩО РОБИТИ????

Smoll
Оракул
Оракул
Повідомлень: 207
З нами з: 10 листопада 2011, 04:16
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 32 рази

Повідомлення Smoll »

Вариант один в случае проверки потерять книгу#dntknw#

Романтика
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1310
З нами з: 17 листопада 2011, 07:57
Дякував (ла): 1353 рази
Подякували: 936 разів

Повідомлення Романтика »

Agatha писав:Щойно розмовляла з лінією консультацій ДПА на цю ж тему. Це роз'яснення означає наступне:
1.Вести стару книгу з за ф.10 з 01.01.12 НЕ МОЖНА оскільки вона є недійсна.
2.Робити запис в новій Книзі обліку доходів можна тільки з дати реєстрації в ДПА. У моєму випадку зареєстрована 23.01.12, фактично змогла її забрати 15.03.12.
3.Якщо у вас була виручка ( а у мене була, причому на р/р) ДО дати реєстрації нової книги, то записувати вам її нікуди. Тому ця виручка є неоприбуткованою належним чином. Звідси фінансова санкція в 5-тикратному розмірі+адмінштраф.
На лінії консультацій співчувають, що бланків книг не було і зареєструвати книгу 1-го або 2-го січня було неможливо. Але ця відповідь є затвердженою офіційно.
Люди, в когось є контраргументи??? ЩО РОБИТИ????
Если нет официально опубликованого документа, который подтверждает это, то объяснениям ДПА грош цена

Venera
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1422
З нами з: 11 серпня 2011, 14:23
Дякував (ла): 739 разів
Подякували: 557 разів

Повідомлення Venera »

Согласна полностью! Перечитала порядок №1637 и НКУ - ничего такого, что привело бы к таким выводам не нашла!
Я вообще перестала звонить в консультацию, они ничегошеньки не знаю, сидят там девочки-студенты, ищут статью по поиску и читаю ее, а иногда, хуже всего, делятся своими выводами. Лучше читать все самим и обмениваться здравыми мыслями на 911!

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

Насчёт "грош цена" я бы поспорила. А по сути аргументы, а не эмоции, есть???

Романтика
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1310
З нами з: 17 листопада 2011, 07:57
Дякував (ла): 1353 рази
Подякували: 936 разів

Повідомлення Романтика »

С какой даты должны вестись записи в Книге учета доходов, если она зарегистрирована в органах ГНС позже, чем получен первый доход в 2012 году?
Ни в HK, ни в порядке ведения Книги УД нет ссылки по поводу даты регистрации Книги УД в органе ГНС.
Доход в Книге УД указывается датой его фактического получения.
Следовательно, записи в Книге УД должны начинаться с даты получения первого дохода в 2012 году независимо от даты регистрации книги. И это не является нарушением ни НК, ни Порядка № 1637.
Кроме того, отметим, что старая Книга ф. № 10 согласно п. 8 Порядка № 1637 хранится у предпринимателя в течение трех лет после выполнения последней записи, т. е. не менее чем до 31 декабря 2014 года. Орган ГНС не имеет права забирать данную книгу у предпринимателя. Если вы еще не получили новую зарегистрированную Книгу УД, ведите записи в старой, а затем перенесете их в новую.
Александр ЧУМАК, председатель Ассоциации частных работодателей
Частный предприниматель № 5 за 2012

Venera
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1422
З нами з: 11 серпня 2011, 14:23
Дякував (ла): 739 разів
Подякували: 557 разів

Повідомлення Venera »

Agatha писав:Насчёт "грош цена" я бы поспорила. А по сути аргументы, а не эмоции, есть???
Я говорю о своем личном опыте, когда пытались получить св.НДС, раз 5 звонила, и она тупо мне читала статью, а потом говорила о своих выводах, которые были неверные. И если бы я ее послушала - не видать мне св.НДС было бы!
В этом бардаке, единственные аргументы, касательно данного вопроса, это порядок 1637 и НКУ! Где, еще раз повторюсь, информация не навела меня на такие мысли, о которых Вам сказали в консультации...Вы меня извините, по мне кажется, больше эмоции, у девочки,которая Вас консультировала.
Все в праве делать как считают нужным, но лично мое мнение и то как я поступаю: я веду с 01.01.12 и ничего поменять уже просто не могу, а если бы и могла - не рискнула бы деть непонятно куда доход за 13 дней!#smile3#

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”