ЧП 2-я гр оказывает услугу ЧП 3 гр. Это возможно?

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
Анни
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 883
З нами з: 05 жовтня 2011, 06:57
Дякував (ла): 2708 разів
Подякували: 675 разів

Повідомлення Анни »

Здравствуйте! Рассейте мои сомнения.
Может ли ЧП 2 гр оказывать услуги ЧП 3й группы?

По идее согласно НКУ может, но что-то я засомневалась

Lar4ik
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 515
З нами з: 27 березня 2013, 08:55
Дякував (ла): 340 разів
Подякували: 206 разів

Повідомлення Lar4ik »

2 група
господарська діяльність з надання послуг, у тому числі побутових платникам єдиного податку та/або населенню (за переліком у п.291.7), виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Виключаються види діяльності за п. 291.5, а також посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна всі види діяльності за виключенням видів за п. 291.5.


Lar4ik
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 515
З нами з: 27 березня 2013, 08:55
Дякував (ла): 340 разів
Подякували: 206 разів

Повідомлення Lar4ik »

Перша група може:

здійснювати виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках;
надавати побутові послуги населенню.

При цьому можна займатися цими видами діяльності одночасно. Перелік побутових послуг прописаний у пункті 291.7 Податкового кодексу та є виключним. Тобто, якщо підприємець не знайшов свого виду послуг у цьому пункту, він не може бути у першій групі. Відповідно, якщо підприємець займається роздрібною торгівлею будь де, окрім ринку, він не може обрати першу групу.

Друга група може:

надавати будь які послуги, але тільки платникам єдиного податку або населенню;
виробляти та продавати товари будь кому;
займатися ресторанним бізнесом.

Підприємець має визначитися, чим він буде займатися, надавати послуги чи продавати товари. Друга група не може надавати послуги юридичним та фізичним особам на загальній системі оподаткування. Це головна перешкода для другої групи і головне питання, на яке має відповісти підприємець. Якщо підприємець і продає товари і надає послуги, то головним критерієм для обрання чи не обрання другої групи, буде те, кому саме він надає свої послуги.

Слід зазначити, що для другої групи є виключення. У другій групі не можуть бути підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005).

Третя група може здійснювати будь яку діяльність, яка не заборонена для спрощеної системи оподаткування – продавати товари чи надавати послуги будь кому та на будь якій системі оподаткування. Отже, якщо приватний підприємець надає послуги комусь, окрім інших платників єдиного податку чи населенню, йому пряма дорога виключно у третю групу.
З якими контрагентами буде працювати підприємець?

Слід лише зазначити, що контрагентами ФОПа на єдиному податку є як його постачальники, так і його покупці. Це питання стосується тільки покупців. Тобто, платник єдиного податку будь якої групи може отримувати товари чи послуги від будь якого контрагента, як на загальній та спрощеній системі оподаткування, так і від населення.

Нина
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 143
З нами з: 04 серпня 2009, 09:05
Дякував (ла): 140 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення Нина »

Подскажите, пожалуйста, а какой договор лучше заключать на оказание услуг СПД 2 гр для СПД 3 гр и обязательно ли все договора нести в центр занятости ( или как там его сейчас обзывают)

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18888
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2116 разів
Подякували: 10410 разів

Повідомлення Popen »

Нина писав:Подскажите, пожалуйста, а какой договор лучше заключать на оказание услуг СПД 2 гр для СПД 3 гр и обязательно ли все договора нести в центр занятости ( или как там его сейчас обзывают)
Договоры ГПХ (услуги/работы) в ЦЗ носить не нужно.

Нина
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 143
З нами з: 04 серпня 2009, 09:05
Дякував (ла): 140 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення Нина »

По ходу возник еще вопрос.А как быть с налогами? При выплатах по ГПХ удерживаются налоги а как быть в данном случае СПД 2 гр платит налоги сам за себя

Elena_buh
Гуру
Гуру
Повідомлень: 75
З нами з: 19 жовтня 2012, 08:07
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 10 разів

Повідомлення Elena_buh »

ФЛП на 2 группе ЕН действительно может оказывать услуги ФЛП на 3 гр. ЕН. Мы заключаем Договора на оказание услуг. ФЛП на 3 гр. в качестве Заказчика выплачивает ФЛП на 2 гр. в качестве Исполнителя вознаграждение за оказанные услуги. Налоги и ЕСВ каждый оплачивает сам за себя.

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”