ФОП – 3 група, 5%

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
ОленаЄ
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 16 лютого 2024, 22:23

Повідомлення ОленаЄ »

Добрий день, допоможіть будь ласка , роблю декларацію годову за 23 рік в приват24 і автоматом підтягує в 21 строчку суму єдиного внеску, поки війна платити його не буду , що робити , як прибрати , чи залишати і можна не платити ? Я робила за інші квартали там навіть не підтягувало . Заздалегідь дякую за допомогу .

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18769
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

ОленаЄ писав:
13 квітня 2024, 17:12
Добрий день, допоможіть будь ласка , роблю декларацію годову за 23 рік в приват24 і автоматом підтягує в 21 строчку суму єдиного внеску, поки війна платити його не буду , що робити , як прибрати , чи залишати і можна не платити ? Я робила за інші квартали там навіть не підтягувало . Заздалегідь дякую за допомогу .
Але ж є і інші програми, де нічого не підтягує, наприклад, "Едине вікно", "Кабінет"...

Бомба Пистолетовна
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 14
З нами з: 19 січня 2023, 16:49
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення Бомба Пистолетовна »

Колеги, підкажіть будь ласка, який ліміт доходу у ФОПа 3гр. 5%, що зареєструвався 01.04, все одно 8285700 до кінця року?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13654
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14116 разів
Подякували: 27891 раз

Повідомлення Яков »

Бомба Пистолетовна писав:
17 квітня 2024, 22:34
Колеги, підкажіть будь ласка, який ліміт доходу у ФОПа 3гр. 5%, що зареєструвався 01.04, все одно 8285700 до кінця року?
Так
Зображення

gilles
УченикУченик
Повідомлень: 9
З нами з: 15 січня 2020, 18:38
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення gilles »

Доброго дня. Планую відкривати ФОП на 3 групі, але, оскільки немає впевненості в стабільності доходу, постає питання сплати ЄСВ у місяці, коли не було доходу. Наприклад, якщо я відкрию фоп 1 травня, дохід буде 3 місяці - травень, червень, липень, а решта часу до кінця року доходу не буде, то за які місяці я маю платити ЄСВ? Наскільки знаю, то зараз, на час воєнного стану, я можу не платити за місяці, коли не було доходу, так?

Якщо я правильно зрозумів, то платити ЄСВ я маю за підсумками другого кварталу за травень і червень. За підсумками третього кварталу - ЄСВ лише за липень. Я правильно розумію? Чи потрібно буде платити ЄСВ також і за серпень і вересень у третьому кварталі?

І ще одне питання - коли закінчиться військовий стан, чи не буде потрібно сплачувати всі ЄСВ за місяці, коли не було доходу?

Підкажіть, будь ласка, бо багато перечитав, але так до кінця і не розібрався. Дякую завчасно

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13654
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14116 разів
Подякували: 27891 раз

Повідомлення Яков »

gilles писав:
18 квітня 2024, 15:33
Доброго дня. Планую відкривати ФОП на 3 групі, але, оскільки немає впевненості в стабільності доходу, постає питання сплати ЄСВ у місяці, коли не було доходу. Наприклад, якщо я відкрию фоп 1 травня, дохід буде 3 місяці - травень, червень, липень, а решта часу до кінця року доходу не буде, то за які місяці я маю платити ЄСВ? Наскільки знаю, то зараз, на час воєнного стану, я можу не платити за місяці, коли не було доходу, так?

Якщо я правильно зрозумів, то платити ЄСВ я маю за підсумками другого кварталу за травень і червень. За підсумками третього кварталу - ЄСВ лише за липень. Я правильно розумію? Чи потрібно буде платити ЄСВ також і за серпень і вересень у третьому кварталі?

І ще одне питання - коли закінчиться військовий стан, чи не буде потрібно сплачувати всі ЄСВ за місяці, коли не було доходу?

Підкажіть, будь ласка, бо багато перечитав, але так до кінця і не розібрався. Дякую завчасно
1. Сплата ЄСВ не залежить від того, чи є дохід ФОПа на 3 гр. "стабільним" (і чи є він взагалі).
2. Зараз, на час воєнного стану, можна НЕ сплачувати ЄСВ за себе (невуажливо — чи був отриманий дохід, чи ні):
Сплачуєте (не менш. мін. страх. внеску) та відображаєте у декларації — є стаж; НЕ сплачуєте та НЕ відображаєте у декларації — не має стажу
Зображення

gilles
УченикУченик
Повідомлень: 9
З нами з: 15 січня 2020, 18:38
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення gilles »

Яков писав:
18 квітня 2024, 15:54
gilles писав:
18 квітня 2024, 15:33
Доброго дня. Планую відкривати ФОП на 3 групі, але, оскільки немає впевненості в стабільності доходу, постає питання сплати ЄСВ у місяці, коли не було доходу. Наприклад, якщо я відкрию фоп 1 травня, дохід буде 3 місяці - травень, червень, липень, а решта часу до кінця року доходу не буде, то за які місяці я маю платити ЄСВ? Наскільки знаю, то зараз, на час воєнного стану, я можу не платити за місяці, коли не було доходу, так?

Якщо я правильно зрозумів, то платити ЄСВ я маю за підсумками другого кварталу за травень і червень. За підсумками третього кварталу - ЄСВ лише за липень. Я правильно розумію? Чи потрібно буде платити ЄСВ також і за серпень і вересень у третьому кварталі?

І ще одне питання - коли закінчиться військовий стан, чи не буде потрібно сплачувати всі ЄСВ за місяці, коли не було доходу?

Підкажіть, будь ласка, бо багато перечитав, але так до кінця і не розібрався. Дякую завчасно
1. Сплата ЄСВ не залежить від того, чи є дохід ФОПа на 3 гр. "стабільним" (і чи є він взагалі).
2. Зараз, на час воєнного стану, можна НЕ сплачувати ЄСВ за себе (невуажливо — чи був отриманий дохід, чи ні):
Сплачуєте (не менш. мін. страх. внеску) та відображаєте у декларації — є стаж; НЕ сплачуєте та НЕ відображаєте у декларації — не має стажу
Дякую, зрозумів. А як щодо військового збору? Він сплачується добровільно як і ЄСВ?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18769
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

gilles писав:
18 квітня 2024, 16:38
Дякую, зрозумів. А як щодо військового збору? Він сплачується добровільно як і ЄСВ?
ВЗ, ЄСВ та ПДФО з ФОПа сплачується тільки на загальній системі. І ще ВЗ повинен сплачуватися із з/п найманців. А немає найманців - немає і сплати ВЗ.

gilles
УченикУченик
Повідомлень: 9
З нами з: 15 січня 2020, 18:38
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення gilles »

Popen писав:
18 квітня 2024, 18:45
gilles писав:
18 квітня 2024, 16:38
Дякую, зрозумів. А як щодо військового збору? Він сплачується добровільно як і ЄСВ?
ВЗ, ЄСВ та ПДФО з ФОПа сплачується тільки на загальній системі. І ще ВЗ повинен сплачуватися із з/п найманців. А немає найманців - немає і сплати ВЗ.
Дякую!

Rizochi
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: Вчора, 20:37

Повідомлення Rizochi »

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, я працюю в IT-сфері, 3 група ФОП. Зараз влаштувався на нову роботу, але компанія закордонна і оплачувати зарплату будуть у валюті. Але офіційно, як ФОП мене там не можуть зареєструвати і хочуть відправляти гроші на особисту банківську карту. Як мені в такому випадку краще бути з ФОПом? Бо такий дохід виходить, що буде незаконним. Чи я можу вказати замість номера особистої банківської карти номер карти ФОП, і з надходжених коштів вже сплачувати 5% податків за 3 групою ФОП? Я знаю, що є варіант отримувати зарплату на особисту карту і платити 18% податків за загальною системою. Але хотілося б цього якось уникнути, щоб залишилися якісь гроші після оподаткування.

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”