Свеженький шедевр из Единой базы налоговых знаний:
Вопрос:Чи є доходом ФОП-платника ЄП кошти, повернуті банком з депозитного рахунку ФОП на його поточний рахунок після закінчення депозитного договору?
Ответ:
Відповідно до п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Згідно з п.292.11 ст.292 ПКУ до складу доходу фізичної особи – підприємця не включаються:
суми податку на додану вартість;
суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;
суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;
суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;
суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;
суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи - підприємця;
суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ;
суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів. Отже, кошти, повернуті банком з депозитного рахунку фізичної особи - підприємця на його поточний рахунок після закінчення депозитного договору, є доходом фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку, оскільки зазначені кошти не враховані в п.292.11 ст.292 ПКУ.
Понятно, что согласно любой адекватной логике этого не может быть, потому что этого просто не может быть. Но только не в нашем отдельно взятом Гондурасе...
Marlboro писав:Обсуждали на Бухфоруме.
Ясное дело, что консультация рассчитана на "зайцев" и дохода здесь не будет.
Ну я здесь тоже исхожу из того, что сумма тела депозита никак не попадает под определение дохода как такового. Но до этого такие фишки позволяли себе отдельные ретивые налоговики, но никак не официальный министерский рупор. Читая такие розъяснення начинаешь сомневаться в адекватности тех, кто их пишет и тех, кто этими писаками руководит.
eMelya писав:А зачем открывать депозиты на ФОП? Не проще ли на физлицо?
Формально этот критерий в разрезе этого вопроса не имеет значения.
Налоговая какбе говорит, что возврат денег с ЛЮБОГО депозита на текущий счет ФЛП будет доходом, то-есть фактически новой идеи они не придумали, придерживаются принципа "поступили деньги - доход при любом раскладе".
Как ФОП я причисляю к доходу проценты банка (суммы небольшие). А вот как физлицо мой депозит с процентами или без к текущему счету ФОПа не приклеешь. На мой взгляд так проще.
eMelya писав:Как ФОП я причисляю к доходу проценты банка (суммы небольшие). А вот как физлицо мой депозит с процентами или без к текущему счету ФОПа не приклеешь. На мой взгляд так проще.
Мне удобнее использовать временно свободные средства на расчетном счету для коротких (1-2 месяца депозитов), не уводя их с предпринимательского счета. К тому же в этом случае четко видно происхождение средств, т.к. вся история их поступлений и переброски с расчетного счета на депозитный и обратно четко отслеживается. Причисление процентов банка к доходам, даже несмотря на их небольшую сумму - Ваш подарок государству. Делать этого не нужно. Во всяком случае пока. К тому же понятие "суммы небольшие" относительное и зависит от тела депозита.
Чи є доходом ЮО – платника ЄП сума власних коштів на депозитному вкладі, повернута банком з депозитного на поточний рахунок ЮО після закінчення терміну дії договору банківського рахунку?
Відповідно до пп.2 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3ст.292 ПКУ.
Згідно із п.292.3 ст.292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку. До суми доходу платника єдиного податку четвертої та шостої груп за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
До суми доходу платника єдиного податку четвертої та шостої груп за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.
Правила здійснення депозитних операцій встановлюються: для банківських депозитів - Національним банком України відповідно до законодавства; для депозитів (внесків) до інших фінансових установ - державним органом, визначеним законом (пп.14.1.44 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Згідно з п.1.4 гл.1 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 03 грудня 2003 року №516 зі змінами та доповненнями (далі – Положення), залучення банком вкладів (депозитів) юридичних і фізичних осіб підтверджується, зокрема, договором банківського рахунку.
За договором банківського рахунку, укладеним з юридичною або фізичною особою, банк зобов’язується приймати і зараховувати на рахунок грошові кошти або банківські метали, що їй надходять, виконувати розпорядження власника рахунку про перерахування і видачу відповідних сум з рахунку та проведення інших операцій за рахунком. За користування грошовими коштами, що обліковуються на рахунку клієнта, банк сплачує проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо інше не встановлено договором банківського рахунку або законом (п.2.5 гл.2 Положення).
Таким чином, повернена банком, після закінчення терміну дії договору банківського рахунку, сума депозитного вкладу (без відсотків) з депозитного на поточний рахунок юридичній особі, не є доходом, оскільки юридичній особі повернуті власні кошти.
Для физлиц (вначале топика) сверху - только 292.1 292.3. Бред
Мне это разъяснение, что по ФОП опубликовали, жизнь реально портит, т.к. я отдельно размещал ДС под уплату налогов на текущем депозите (с возможностью снятия/пополнения) практически в день зачисления ДС за оказанные услуги на расчетный счет и чего мне сейчас с этими суммами делать - непонятно. Звякнул в налоговую - там только "надавайте індивідуальний запит у письмовому вигляді"