3-тя група. Фізичні особи-підприємці

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18776
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2043 рази
Подякували: 10333 рази

Повідомлення Popen »

Маруся10 писав:
Gera28 писав:
Маруся10 писав:Подскажите пжл., мы единщики со второго квартала, движения нет, за 2 кв. налог оплачен, отчеты мне надо пустыми сдавать? спасибо
Налог вы имеете ввиду 22% ЕСВ?
ага
Если нет наёмников, по ЕСВ не отчитываются. А по ЕСВ "за себя" отчитываются раз в год.

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4143
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 669 разів
Подякували: 1954 рази

Повідомлення Маруся10 »

Popen писав:
Маруся10 писав:
Gera28 писав: Налог вы имеете ввиду 22% ЕСВ?
ага
Если нет наёмников, по ЕСВ не отчитываются. А по ЕСВ "за себя" отчитываются раз в год.
наемних нет, по ЕСВ неотчитываюсь, ваернее раз в конце года и усе?

Orhidea
Мастер
Мастер
Повідомлень: 53
З нами з: 13 червня 2016, 11:54
Дякував (ла): 31 раз
Подякували: 3 рази

Повідомлення Orhidea »

Прошу совета!


ФО-П 3 гр 5%- 1.купила на рынке ткань для пошива у тоже ФО-П,есть накладная. Я включаю оплоченную сумму по этой накладной в 1-ДФ;
2. Я перечислила со своего р/счета на к-ку физлица за услуги(без договора) 1000 грн.
Я должна перечислить 180,00 грн (1000*18%)НДФЛ и 15,00 грн (1000,00*1,5%) военный сбор и также указать доход 1000 и налог 180,00 в 1-ДФ.
Я правильно описала как это надо было сделать???

По факту я не сдавала 1ДФ и налог не уплатила... как сейчас поступить?

LiK@
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 04 травня 2016, 11:30
Дякував (ла): 169 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення LiK@ »

Orhidea писав:Прошу совета!
ФО-П 3 гр 5%- 1.купила на рынке ткань для пошива у тоже ФО-П,есть накладная. Я включаю оплоченную сумму по этой накладной в 1-ДФ;
2. Я перечислила со своего р/счета на к-ку физлица за услуги(без договора) 1000 грн.
Я должна перечислить 180,00 грн (1000*18%)НДФЛ и 15,00 грн (1000,00*1,5%) военный сбор и также указать доход 1000 и налог 180,00 в 1-ДФ.
Я правильно описала как это надо было сделать???
По факту я не сдавала 1ДФ и налог не уплатила... как сейчас поступить?
Если у вас есть инн ФОПа, у которого вы покупали товар, можно проверить в реестре единоналожников его регистрацию, и если он там есть, то ничего платить не надо. А надо указывать в 1ДФ с кодом 157, с налогом 0. Если отчет просрочен, то уже лучше не сдавать, т.к. все равно штраф. Лучше ждать проверку - а вдруг пронесет#g_crazy#

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18776
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2043 рази
Подякували: 10333 рази

Повідомлення Popen »

Orhidea писав:Прошу совета!


ФО-П 3 гр 5%- 1.купила на рынке ткань для пошива у тоже ФО-П,есть накладная. Я включаю оплоченную сумму по этой накладной в 1-ДФ;
2. Я перечислила со своего р/счета на к-ку физлица за услуги(без договора) 1000 грн.
Я должна перечислить 180,00 грн (1000*18%)НДФЛ и 15,00 грн (1000,00*1,5%) военный сбор и также указать доход 1000 и налог 180,00 в 1-ДФ.
Я правильно описала как это надо было сделать???

По факту я не сдавала 1ДФ и налог не уплатила... как сейчас поступить?
1. Да, если для пошива чего-то там для ФОПских нужд. Если купили ситчика на сарафанчик для себя (аки физлица), можно и не отражать вообще.
2. Если услуга стоила 1000, то вы должны были уплАтить физлицу сумму: 1000-180-15=805.00. А 180 и 15 перечислить в соотв. бюджеты. Если этого не сделали, тогда платите сами...
Что писать в 1-ДФ? Полагаю, что так: 3а=3 = 1000, 4а = 0, 4 = 180. Аналогично и ВС.

LiK@
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 04 травня 2016, 11:30
Дякував (ла): 169 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення LiK@ »

Orhidea писав:Прошу совета!
ФО-П 3 гр 5%- 1.купила на рынке ткань для пошива у тоже ФО-П,есть накладная. Я включаю оплоченную сумму по этой накладной в 1-ДФ;
2. Я перечислила со своего р/счета на к-ку физлица за услуги(без договора) 1000 грн.
Я должна перечислить 180,00 грн (1000*18%)НДФЛ и 15,00 грн (1000,00*1,5%) военный сбор и также указать доход 1000 и налог 180,00 в 1-ДФ.
Я правильно описала как это надо было сделать???
По факту я не сдавала 1ДФ и налог не уплатила... как сейчас поступить?
177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

LiK@
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 04 травня 2016, 11:30
Дякував (ла): 169 разів
Подякували: 97 разів

Повідомлення LiK@ »

Orhidea, но т.к. деньги перечислены на краточку физлица, а не на расчетный счет ФОП, то регистрационные документы, наверное не спасут(((. И если перечисляли со своего расчетного счета ФОПа, то Вы являетесь налоговым агентом не зависимо от целей использования приобретенных услуг-товаров.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13664
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14119 разів
Подякували: 27904 рази

Повідомлення Яков »

Orhidea писав:Прошу совета!


ФО-П 3 гр 5%- 1.купила на рынке ткань для пошива у тоже ФО-П,есть накладная. Я включаю оплоченную сумму по этой накладной в 1-ДФ;
2. Я перечислила со своего р/счета на к-ку физлица за услуги(без договора) 1000 грн.
Я должна перечислить 180,00 грн (1000*18%)НДФЛ и 15,00 грн (1000,00*1,5%) военный сбор и также указать доход 1000 и налог 180,00 в 1-ДФ.
Я правильно описала как это надо было сделать???

По факту я не сдавала 1ДФ и налог не уплатила... как сейчас поступить?
Скорее всего ФОП-продавец является плательщиком ЕН 1 группы (в целях экономии) и в накладной, думаю, отсутствуют данные о ФОПе-покупателе. ФОП-продавец продал свой товар обычному физлицу из числа "населения", а не ФОПу. ФОП-покупатель не имеет никаких документов на приобретённую ткань и нигде факт покупки не отражает.

Если я ошибаюсь и ФОП-продавец находится на 2 или 3 группе с наличием КВЭДов по оптовой торговле и в накладной указаны данные о ФОПе-покупателе, тогда нужно кроме накладной копию Виписки (Свидетельства) с госреестра и Витяга (Свидетельства) по ЕН.
Тогда НДФЛ и ВС не удерживаются и в 1-ДФ сумма выплаченного и начисленного дохода отражается с озн. 157.
Проверить, является ли ФОП плательщиком ЕН (и группу) можно по ссылке: Реєстр платників єдиного податку
Проверить, является ли продавец ФОПом можно выполнив: Безкоштовний запит

Теперь по поводу оплаты:
1. ЗАЧЕМ со своего предпринимательского р/с перечислять кому-то деньги на "карточку" физлица?
2. ЗАЧЕМ оплачивать физлицу за услуги? Какие услуги? Какое отношение "услуги" имеют к "товару" - ткани?
...........
Проведя такую операцию Вы действительно оплатили и перечислили деньги физлицу, а не ФОПу и должны были удержать и НДФЛ, и ВС,
168.1.1. Налоговый агент, насчитывающий (выплачивающий, предоставляющий) облагаемый налогом доход в интересах плательщика налога, обязан удерживать налог с суммы такого дохода за его счет, используя ставку налога, определенную в статье 167 данного Кодекса.

168.1.2. Налог уплачивается (перечисляется) в бюджет во время выплаты облагаемого налогом дохода единым платежным документом. Банки принимают платежные документы на выплату дохода лишь при условии одновременного предоставления расчетного документа на перечисление этого налога в бюджет.
потом отражаете это в 1-ДФ.
Кроме того, раз это "услуги" физлицу, то ещё и ЕСВ:
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z05 ... aran16#n16 п. 1 разд. II Инструкции № 449
фізичні особи – підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань)
Зображення

Orhidea
Мастер
Мастер
Повідомлень: 53
З нами з: 13 червня 2016, 11:54
Дякував (ла): 31 раз
Подякували: 3 рази

Повідомлення Orhidea »

Добрый день! Спасибо всем огромное за то,что помогли мне разобраться в моих ошибках. Но они уже сделаны. Грозит штраф,честно "заработанный"((.....Незнание закона не освобождает от ответственности....
Ищу выход... Могу ли я сделать так: я с этим физлицом составляю договор о возвратной финпомощи на эту 1000 грн,которую по глупости перечислила с р/счета ФОП, на год или полгода. А потом физлицо "возвращает" мне эту сумму наличкой, будет составлена расписка о приеме-передаче денег. Или даже через банк наличку перечисляет обратно на мой р/счет. Такой вариант пройдет?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13664
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14119 разів
Подякували: 27904 рази

Повідомлення Яков »

Такой вариант не пройдёт
Чи включається до доходу ФОП - платника ЄП сума повернутої йому фінансової допомоги, що раніше надавалася таким платником?
Відповідь

Коротка:
Фізична особа – підприємець, яка порушила умови перебування на спрощеній системі оподаткування, встановлені Податковим кодексом України, а саме надавала поворотну фінансову допомогу, зобов’язана оподаткувати дохід в сумі повернутих коштів за надання такої допомоги за ставкою 15 відсотків та перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, в якому відбулося таке порушення. При цьому у разі повернення коштів платнику єдиного податку, які раніше надавалися ним як платником податків і зборів на загальних підставах до переходу на спрощену систему оподаткування, сума таких коштів також включається до доходу та оподатковується за ставкою 15 відсотків.

Повна:
Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у гл. 1 розд. ХІV «Спеціальні податкові режими» ПКУ.
Згідно з п. 291.2 ст. 291 ПКУ спрощена система оподаткування обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів.
На підставі п.п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які, зокрема здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ.
Відповідно до Національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД 2010), надання поворотної фінансової допомоги належить до коду 64 «Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення» та є забороненим для здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.
При цьому ч. 5 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.
Доходом платника єдиного податку фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п. 292.1 ст. 292 ПКУ).
Згідно ч. 4 п. 293.4 ст. 293 ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої – третьої групи (фізичні особи – підприємці) у розмірі 15 відсотків, до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Таким чином, фізична особа – підприємець, яка порушила умови перебування на спрощеній системі оподаткування, встановлені ПКУ, а саме надавала поворотну фінансову допомогу, зобов’язана оподаткувати дохід в сумі повернутих коштів за надання такої допомоги за ставкою 15 відсотків та перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, в якому відбулося таке порушення. При цьому у разі повернення коштів платнику єдиного податку, які раніше надавалися ним як платником податків і зборів на загальних підставах до переходу на спрощену систему оподаткування, сума таких коштів також включається до доходу та оподатковується за ставкою 15 відсотків.
Зображення

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”