3-тя група. Фізичні особи-підприємці

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
alexkov
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 07 лютого 2018, 09:42
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення alexkov »

Доброе утро,

Прошу помочь разобраться с вопросом. Я предприниматель на упрощенной системе (3-й группы). Возникла необходимость ежемесячной оплаты по рассрочке за жильё (т.е. "личные цели", сумма каждого платежа порядка 30-40 тыс.грн.). Целевой счет, куда перечисляются деньги начинается на 2650 (согласно сайту minfin: "2650 - АП - Кошти на вимогу небанківських фінансових установ". Это ТОВ "КУА "БІЗНЕС-ГАРАНТ"). Могу ли оплачивать такой счет прямо со счета ФОП (2600)? Насколько я понимаю из этой статьи: https://buhgalter911.com/news/news-1024601.html то могу.

Просто сейчас я обычно снимаю деньги в банкомате, потом иду в другой банк и там пополняю свой личный счет и плачу. Все это не очень удобно и выливается в дополнительную комиссию. Спасибо.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13655
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14116 разів
Подякували: 27891 раз

Повідомлення Яков »

alexkov писав:Доброе утро,

Прошу помочь разобраться с вопросом. Я предприниматель на упрощенной системе (3-й группы). Возникла необходимость ежемесячной оплаты по рассрочке за жильё (т.е. "личные цели", сумма каждого платежа порядка 30-40 тыс.грн.). Целевой счет, куда перечисляются деньги начинается на 2650 (согласно сайту minfin: "2650 - АП - Кошти на вимогу небанківських фінансових установ". Это ТОВ "КУА "БІЗНЕС-ГАРАНТ"). Могу ли оплачивать такой счет прямо со счета ФОП (2600)? Насколько я понимаю из этой статьи: https://buhgalter911.com/news/news-1024601.html то могу.

Просто сейчас я обычно снимаю деньги в банкомате, потом иду в другой банк и там пополняю свой личный счет и плачу. Все это не очень удобно и выливается в дополнительную комиссию. Спасибо.
Можете. Налоговая в своих разъяснениях в ЗИР (107.04) "разрешает":
Чи може ФОП платник ЄП використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних…
Коротка:
Фізична особа – підприємець має право вільно користуватися коштами для власних потреб з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення господарської діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством, від підприємницької діяльності.
Повна:
Згідно з ст. 42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі – ГКУ) підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до ст. 44 ГКУ підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.
Враховуючи вищевикладене, фізична особа – підприємець має право вільно користуватися коштами для власних потреб з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення господарської діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством, від підприємницької діяльності.
Единственное, что нельзя делать "для власних потреб" — это перечислять деньги с предпринимательского счёта физлицам (папе, маме, Иванову, Петрову...), в т.ч. и на их карточные счета
Зображення

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

alexkov писав:Доброе утро,

Прошу помочь разобраться с вопросом. Я предприниматель на упрощенной системе (3-й группы). Возникла необходимость ежемесячной оплаты по рассрочке за жильё (т.е. "личные цели", сумма каждого платежа порядка 30-40 тыс.грн.). Целевой счет, куда перечисляются деньги начинается на 2650 (согласно сайту minfin: "2650 - АП - Кошти на вимогу небанківських фінансових установ". Это ТОВ "КУА "БІЗНЕС-ГАРАНТ"). Могу ли оплачивать такой счет прямо со счета ФОП (2600)? Насколько я понимаю из этой статьи: https://buhgalter911.com/news/news-1024601.html то могу.

Просто сейчас я обычно снимаю деньги в банкомате, потом иду в другой банк и там пополняю свой личный счет и плачу. Все это не очень удобно и выливается в дополнительную комиссию. Спасибо.
Я платила, мотивируясь тем, что все деньги на счету ФОП - это деньги физлица и его дело, снять их или что-то закупить. Единственное, я бы уточнилась у Получателя - не смущает ли их, что кредит выдан физлицу, а плательщик физлицо-предприниматель. Возможно, они будут против.

alexkov
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 07 лютого 2018, 09:42
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення alexkov »

Спасибо вам за ответы. Оба оказались полезны. Перезвонил в финотдел получателей - уточнить. Они сказали, что правильно сделал, т.к. у них не все фонды принимают платежи с ФОП. Конкретно тот, что у меня - принимает, так что можно. Спасибо!

sllena19
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 527
З нами з: 12 грудня 2012, 01:41
Дякував (ла): 204 рази
Подякували: 14 разів

Повідомлення sllena19 »

Доброе утро.
Может у кого есть ссылка на статьи ФОП от создания до отчетов. Буду очень признательна. Спасибо

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13655
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14116 разів
Подякували: 27891 раз

Повідомлення Яков »

sllena19 писав:Доброе утро.
Может у кого есть ссылка на статьи ФОП от создания до отчетов. Буду очень признательна. Спасибо
Насколько признательны?#smile3#
Статей и разъяснений — немеренно.
Вы укажите, чем будет заниматься ФОП (от этого зависит отчётность), какой товар (от этого зависит нужен будет РРО или нет), будут ли наёмные работники, и пр. ...

Можете начать с книги Все фишки единого налога Издательского дома «Фактор»...
Зображення

sedlena
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 101
З нами з: 30 січня 2018, 14:46
Дякував (ла): 87 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення sedlena »

Нужна помощь - ФОП будет менять место прописки, какая процедура действий, может кто-то сталкивался с такой ситуацией?
заранее спасибо

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18770
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

sedlena писав:Нужна помощь - ФОП будет менять место прописки, какая процедура действий, может кто-то сталкивался с такой ситуацией?
заранее спасибо
Темы https://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst31770p3.aspx и https://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst33488p6.aspx

sedlena
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 101
З нами з: 30 січня 2018, 14:46
Дякував (ла): 87 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення sedlena »

Popen писав:
sedlena писав:Нужна помощь - ФОП будет менять место прописки, какая процедура действий, может кто-то сталкивался с такой ситуацией?
заранее спасибо
Темы https://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst31770p3.aspx и https://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst33488p6.aspx
Спасибо большое

Ксюшик5
ПрофиПрофи
Повідомлень: 49
З нами з: 16 січня 2017, 14:44
Дякував (ла): 43 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Ксюшик5 »

Добрий вечір! Підкажіть, будь-ласка, чи потрібно відображати в книзі обліку доходів і витрат (платники ПДВ) в розділі ВИТРАТИ декретні кошти, які перераховувалися на картку декретчиці і ЄСВ з них ?

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”