Валютная выручка ФОП на 3й группе. Как считать курсовые разницы?

Згальні питання, ставки податку, книга обліку доходів (для ПДВ доходів і витрат)
Ярмолюк Н
УченикУченик
Повідомлень: 4
З нами з: 07 травня 2015, 13:26
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ярмолюк Н »

ФОП на 3й группе. Экспорт. Пришла валютная выручка, 75% банк продал. ЕН считается 4% от суммы, поступившей на гривневый счет. 25% осталось на валютном счете. Вопрос: считаем ЕН по оф курсу на день зачисления? Если курс по которому валюта пришла, напр., 20 и на конец квартала курс вырос до 22, то как и для юр лиц считается еще и курсовая разница? И как ее писать в книгу?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18766
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2040 разів
Подякували: 10328 разів

Повідомлення Popen »

Ярмолюк Н писав:ФОП на 3й группе. Экспорт. Пришла валютная выручка, 75% банк продал. ЕН считается 4% от суммы, поступившей на гривневый счет. 25% осталось на валютном счете. Вопрос: считаем ЕН по оф курсу на день зачисления?
Если курс по которому валюта пришла, напр., 20 и на конец квартала курс вырос до 22, то как и для юр лиц считается
еще и курсовая разница? И как ее писать в книгу?
Учет данной операции состоит из 3-х этапов:
1. Определяем "общий" доход (по НКУ):
доход=сумма х КурсНБУ. Сумма=100% валюты
2. Определяем "дополнительный доход" от обязательной продажи:
доход=сумма х (КурсНБУ - КурсМежбанка). Сумма=75% валюты
3. Определяем "дополнительный доход" от свободной продажи:
доход=сумма х (КурсНБУ - КурсМежбанка). Сумма=25% валюты, КурсНБУ = курс на дату п.1

Если вычисленный доход (по п. 1, 2) > 0, то записываем в Книгу.
Записи в Книгу должны вносится суммой за день, но я записываю несколькими строками (одной и той же датой) дабы потом не запутаться...

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18766
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2040 разів
Подякували: 10328 разів

Повідомлення Popen »

Popen писав: Если вычисленный доход (по п. 1, 2) > 0, то записываем в Книгу.
Пардон! Если вычисленный доход (по п. 2, 3) > 0

zalizkotetiana30
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 15
З нами з: 29 січня 2015, 15:48
Дякував (ла): 9 разів

Повідомлення zalizkotetiana30 »

Щось не до кінця зрозуміла.
Мені прийшла валюта і той же день продалося 75%
Я записую в книгу ту суму яка продалася по курсу продажу +25% валюти множу на той самий курс і пишу в книгу загальну суму. Це правильно чи ні????в мене валюта зберігалась на рахунку і я її не продавала більше року, а податки треба платити за пройшовший квартал???То що мені ще треба рахувати якусь різниця якщо курс на момент продажу впав чи виріс???

Ната_ДнДз
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 27 травня 2015, 09:45
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ната_ДнДз »

"+25% валюти множу на той самий курс"-не совсем так...умножаете на курс НБУ на дату поступления валюты на Ваш валютный счёт.И-да,записываете в Книгу Доходов и с неё тоже платите единый налог.А курсовую разницу будете считать,когда надумаете продать эту валюту.

Ната_ДнДз
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 27 травня 2015, 09:45
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ната_ДнДз »

А расчёт,представленный ув.Popen тоже ек совсем верен...на этот счёт в ЗИРе есть ответ:
Питання
Діє до 03.06.2015 Як визначається дохід ФОП – платника ЄП при здійсненні операцій з експорту товарів (робіт, послуг), якщо валютні кошти надходять на розподільчий рахунок та частина валютної виручки підлягає обов’язковому продажу?
Відповідь
Діє до 03.06.2015
Коротка:
Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.
На період з 04 березня 2015 року до 03 червня 2015 року встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону, зокрема на користь фізичних осіб – підприємців.
Враховуючи те, що розподільчі рахунки використовуються банківськими установами при перерахуванні певних видів доходів в іноземній валюті на поточні рахунки клієнтів як транзитні, то до складу доходу платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) включається сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в гривнях від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України. Валютні кошти, перераховуються у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження їх на валютний рахунок фізичної особи – підприємця.
Повна:
Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 ПКУ).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності. (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).
Разом з цим, абзацом першим п. 2 постанови Правління Національного банку України від 03 березня 2015 року № 160 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» (далі – Постанова № 160) на період з 04 березня 2015 року до 03 червня 2015 року встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону, зокрема на користь фізичних осіб – підприємців.
Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з абзацом першим п. 2 Постанови № 160 поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання» (далі – розподільчий рахунок). Виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок уповноважений банк зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті у розмірі 75 відсотків (абзаци другий, тринадцятий – шістнадцятий п. 2 Постанови № 160).
Згідно з вимогами п.п. 5.3 п. 5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492 зі змінами та доповненнями, на поточні рахунки в іноземній валюті зараховуються кошти, зокрема перераховані з-за кордону нерезидентами за зовнішньоекономічними контрактами (договорами, угодами) через розподільчі рахунки.
Враховуючи те, що розподільчі рахунки використовуються банківськими установами при перерахуванні певних видів доходів в іноземній валюті на поточні рахунки клієнтів як транзитні, то до складу доходу платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) включається сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в гривнях від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України. Валютні кошти, перераховуються у гривні за офіційним курсом НБУ на дату надходження їх на валютний рахунок фізичної особи – підприємця.


Irina7
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 127
З нами з: 03 грудня 2012, 04:29
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Irina7 »

zalizkotetiana30 писав:Щось не до кінця зрозуміла.
Мені прийшла валюта і той же день продалося 75%
Я записую в книгу ту суму яка продалася по курсу продажу +25% валюти множу на той самий курс і пишу в книгу загальну суму. Це правильно чи ні????в мене валюта зберігалась на рахунку і я її не продавала більше року, а податки треба платити за пройшовший квартал???То що мені ще треба рахувати якусь різниця якщо курс на момент продажу впав чи виріс???
Делаю всё проще : зашла валюта из них 75% продается сразу- пишу в книгу сумму продажи+ записываю 25%-по курсу НБУ, а когда продаю записываю в Книгу курсовую разницу. И согласно этих сумм все налоги.

Инна)))
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 26
З нами з: 10 листопада 2014, 16:26
Дякував (ла): 8 разів

Повідомлення Инна))) »

Добрый день.
ФОП 3 группа единого налога, я так понимаю позитивную курсовую разницу не надо включать в доход ФОПа? (в базе знаний 107.04) Правильно ли я понимаю, что в момент получения валюты ($) на валютный счет я по курсу НБУ перевожу и получену сумму той датой заношу в книгу доходов? 75 % продается сразу, а 25 % я продаю на следующий день, но по курсу может уже другому - я никуда же уже не вношу сумму 25 %?

Чи включається до доходу ФОП - платника ЄП сума кредиту в іноземній валюті, що отримана від банку, а також курсова різниця між курсом іноземної валюти до гривні у день отримання кредиту та курсом, за яким продана така валюта? (107.04)
Коротка:
Сума кредиту в іноземній валюті, що отримана фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку від банку, не включається до складу доходу такого платника. Оскільки сума кредиту не є доходом платника єдиного податку, то і кошти, отримані у вигляді позитивної курсової різниці, яка виникла при продажу валюти на міжбанківському валютному ринку (різниця між курсом іноземної валюти до гривні у день отримання кредиту та курсом, за яким продана така валюта) не включається до складу доходу.
Повна:
Відповідно до п.292.5 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.
До складу доходу, визначеного ст.292 ПКУ, не включаються, зокрема, суми кредитів (пп.3 п.292.11 ст.292 ПКУ).
Згідно із ст.5 Закону України від 16 квітня 1991 року №959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність» із змінами та доповненнями фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з чинним законодавством.
Враховуючи вимоги пп.3 п.292.11 ст.292 ПКУ, сума кредиту в іноземній валюті, що отримана фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку від банку, не включається до складу доходу такого платника. Оскільки сума кредиту не є доходом платника єдиного податку, то і кошти, отримані у вигляді позитивної курсової різниці, яка виникла при продажу валюти на міжбанківському валютному ринку (різниця між курсом іноземної валюти до гривні у день отримання кредиту та курсом, за яким продана така валюта) не включається до складу доходу.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18766
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2040 разів
Подякували: 10328 разів

Повідомлення Popen »

Irina7 писав:Делаю всё проще : зашла валюта из них 75% продается сразу- пишу в книгу сумму продажи+ записываю 25%-по курсу НБУ, а когда продаю записываю в Книгу курсовую разницу. И согласно этих сумм все налоги.
Конечно так проще... Но это при условии, если вы сможете доказать аудитору ГНИ, что при курсе межбанка > курса НБУ у вас не возник (вдруг!) дополнительный доход (и на дату продажи 75% и на дату продажи 25%).

Ната_ДнДз
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 27 травня 2015, 09:45
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ната_ДнДз »

Неужели так трудно прочесть консультацию?Или так охота отдавать лишние деньги государству?
"Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на аналітичний рахунок 2603 (далі – розподільчий рахунок). Виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок уповноважений банк зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті у розмірі 75 відсотків Т.е.это-не Ваш валютный счёт,никакого курса НБУ к 75% лепить не надо... и совершенно не надо ничего доказывать аудитору ...
И Irina7 - права в своих действиях.

Відповісти

Повернутись до “3-тя група. Фізичні особи-підприємці”